Справа № 22 – 1978/2010р. Головуючий у 1 інст. –Іващенко А.І.
Категорія – цивільна Доповідач – Скрипка А.А.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 травня 2010 року м. Чернігів
Апеляційний суд Чернігівської області у складі:
Головуючого – судді Демченко Л.М.
Суддів – Скрипки А.А., Редьки А.Г.
при секретарі – Кравченко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу судді Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області від 09 квітня 2010 року про відмову у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Новгород-Сіверської міської ради про визнання незаконними та скасування рішень міської ради, визнання незаконними дій голови міської ради, зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и л а :
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати ухвалу судді Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області від 09 квітня 2010 року, якою відмовлено у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Новгород-Сіверської міської ради про визнання незаконними та скасування рішень міської ради, визнання незаконними дій голови міської ради, зобов'язання вчинити дії - скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції для вирішення питання щодо відкриття провадження у справі. Доводи апеляційної скарги зазначають , що оскаржувана ухвала постановлена з порушенням норм процесуального права, оскільки є неправильним висновок про те, що дана справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, оскільки зі змісту позовної заяви вбачається, що даний спір є спором, що виник із земельних правовідносин. Тому , відповідно до статті 15 ЦПК України зі змінами, внесеними Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами” спір підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи , обговоривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, а оскаржувана ухвала судді суду першої інстанції, - залишенню без змін, з наступних підстав.
Є вірним по суті висновок оскаржуваної ухвали судді суду першої інстанції відносно того, що позовна заява ОСОБА_1 не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства. Тому вказаною ухвалою обґрунтовано відмовлено у відкритті провадження у справі на підставі приписів ч.2, п. 1 статті 122 ЦПК України.
Доводи апеляційної скарги відносно того, що позовна заява ОСОБА_1 підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства , оскільки відповідно до статті 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин , не знайшли свого підтвердження в ході апеляційного розгляду даної справи.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви ( а. с. 3 - 4), ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Новгород-Сіверської міської ради про визнання незаконними та скасування рішень міської ради, визнання незаконними дій голови міської ради, зобов'язання вчинити дії. Тобто, в даному випадку спір виник між фізичною особою ОСОБА_1 та Новгород-Сіверською міською радою як суб’єктом владних повноважень щодо оскарження її рішень. Пунктом 1 частини 1 статті 17 КАС України встановлено, що на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності поширюється компетенція адміністративних судів.
Конституційним Судом України в рішенні № 10 – рп /2010 від 01 квітня 2010 року у справі № 1 – 6 /2010 року за конституційним поданням Вищого адміністративного суду України щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 143 Конституції України, пунктів ’’а’’, ’’б’’, ’’в’’, ’’г’’ статті 12 Земельного кодексу України , пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України дано офіційне тлумачення положень пункту 1 частини першої статті 17 КАС України, в якому зазначено, що положення даної норми права стосовно поширення компетенції адміністративних судів на спори ’’ фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень( нормативно – правових актів чи правових актів індивідуальної дії ), дій чи бездіяльності ’’ слід розуміти так, що до публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб’єктом владних повноважень, пов’язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.
Враховуючи вищенаведене , у апеляційного суду відсутні підстави для скасування оскаржуваної ухвали судді суду першої інстанції , постановленої з додержанням вимог закону.
Керуючись статтями : 209, 218, 303, 304, 307, 312, 313, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, апеляційний суд, -
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Ухвалу судді Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області від 09 квітня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий:
Судді: