УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц – 6402/10 Головуючий у 1-й інстанції – Маймур Ф.Ф.
У Х В А Л А
28 травня 2010 року м. Дніпропетровськ
Суддя судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області Красвітна Т.П., розглянувши питання відносно прийому апеляційної скарги ОСОБА_1 на заочне рішення Жовтневого районного суду м. дніпропетровська від 12 січня 2010 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_1, яка діє також в інтересах неповнолітнього ОСОБА_3, третя особа – Орган опіки та піклування Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради, про усунення перешкод в користуванні власністю шляхом зняття з реєстрації та виселення, -
в с т а н о в и л а:
Заочним рішенням Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 12 січня 2010 року усунуто перешкоди ОСОБА_4, в користуванні квартирою АДРЕСА_1 у м. Дніпропетровську з боку ОСОБА_2, ОСОБА_1, неповнолітнього ОСОБА_3 шляхом виселення та зняття їх з реєстрації місця мешкання по АДРЕСА_1 (а.с.53,54-55).
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 08 квітня 2010 року залишена без задоволення заява ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення від 12 січня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_4, до ОСОБА_2, ОСОБА_1, яка діє також в інтересах неповнолітнього ОСОБА_3. третя особа – Орган опіки та піклування Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради, про усунення перешкод у користуванні власністю шляхом зняття з реєстрації та виселення (а.с.78,79)
Не погодившись з зазначеним заочним рішенням ОСОБА_1 була подана апеляційна скарга (а.с.82-83).
Відповідно до ч.4 ст. 231 ЦПК України у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Відповідно до ч.1 ст.294 ЦПК України з аява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Відповідно до вимог ч.4 ст.295 ЦПК України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Із матеріалів справи вбачається, що рішення у вказаній цивільній справі Жовтневим районним судом м. Дніпропетровська ухвалене 12 січня 2010 року. Ухвала про залишення без задоволення заяви ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення суду постановлена 08 квітня 2010 року. . При цьому, ОСОБА_1 подана апеляційна скарга 27 квітня 2010 року, про що свідчить дата на поштовому штемпелі (а.с.85) , тоді як останній день подачі апеляційної скарги без подання заяви про апеляційне оскарження, для чого ч.4 ст.295 ЦПК України передбачений десятиденний строк, з рахуванням святкових та вихідних днів, та без урахування строку протягом якого розглядалась заява про перегляд заочного рішення, - був 19 квітня 2010 року, а відтак апеляційна скарга подана з пропуском строку апеляційного оскарження, передбаченого ч.1 ст.294, ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Відповідно до ч.3 ст.294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
ОСОБА_1 на подавала заяви про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження заочного рішення суду від 12 січня 2010 року і не зазначила таке прохання в самій скарзі, вважаючи, що скарга подана в межах процесуального строку, тому її апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України.
На підставі наведеного, керуючись ч .ч. 1, 3 ст. 294 ЦПК України, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на заочне рішення Жовтневого районного суду м. дніпропетровська від 12 січня 2010 року без розгляду.
Копію ухвали направити апелянту для відома.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її постановлення, однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців до Верховного Суду України.
Суддя Т.П.Красвітна