Судове рішення #9442389

       

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Справа № 22 - 3271 / 2010 р.                                     Головуючий у 1-й  інстанції: Лисенко Л.І.

        Суддя-доповідач: Давискиба Н.Ф.

       У Х В А Л А

         ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

„08” червня 2010 року                                         м. Запоріжжя

           Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:

Головуючого:                Осоцького І.І.

Суддів:                        Давискиби Н.Ф.

                                        Мануйлова Ю.С.                                    

При секретарі:                Бурима В.В.

розглянула у відкритому судовому засіданні апеляційну  скаргу

Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя  

на постанову Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 17 лютого 2010 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги „Дітям війни”, -

В С Т А Н О В И Л А :

У грудні 2009 року ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до УПФУ в Ленінському районі м. Запоріжжя поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги „Дітям війни”.

В позові зазначав, що має статус дитини війни, а тому відповідно до статті 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” з 01 січня 2006 року має право на підвищення розміру пенсії на 30 % мінімальної пенсії за віком. Проте, Управлінням ПФУ за 2006-2008 роки така надбавка до пенсії не нараховувалась та не виплачувалась. Оскільки відмову відповідача про нарахування та виплату соціальної державної допомоги вважає незаконною, неправомірною, тому просила суд визнати відмову щодо виплати щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком протиправною, зобов”язати УПФУ здійснити нарахування щомісячної соціальної допомоги  у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком та забезпечити її виплату за 2006-2008 роки у сумі 3 891 грн. 90 коп..

 Постановою Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 17 лютого 2010 року позов задоволено частково.

Визнано неправомірною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя щодо нездійснення перерахунку та виплати ОСОБА_3 пенсії згідно ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни за період з 22.05.2008 р. по 31.12.2008 р. в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Зобов”язано Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_3 підвищення пенсій згідно ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” та ч.1 ст.28 Закону України „Про загальнообов”язкове пенсійне страхування” та провести відповідні виплати за 2008 рік - з 22.05.2008 р. по 31.12.2008 р..

В іншій частині заявлених позовних вимог відмовлено.

            Не погоджуючись з вказаною постановою суду,   УПФУ в Ленінському районі м. Запоріжжя подало апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду, відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

           Заслухавши доповідь судді, вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги колегія суддів приходить до висновку  про відхилення апеляційної скарги з таких підстав.

           Відповідно до ч.1 ст.303 ЦПК України під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.

           Як встановлено судом першої інстанції, позивач ОСОБА_3 є пенсіонером за віком та має статус дитини війни, а відтак і право на отримання державних соціальних гарантій, передбачених Законом України „Про соціальний захист дітей війни”.

            Відповідно до ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком.

            Згідно з ст. 7 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

            Законом України „Про державний бюджет України на 2006 рік” та Законом України „Про Державний бюджет на 2007 рік” було зупинено дію ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”. Разом з тим, рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № 6-рп/2007 положення п.12 ст.71 Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік”, яким зупинено на 2007 рік дію ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, визнані неконституційними.

            Відновлене право на підвищення пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни” було визначено у іншій спосіб та могло здійснюватись лише за певних умов: поетапно, за результатами виконання бюджету в першому півріччі, у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

            Кабінетом Міністрів України протягом 2006 року рішення на виконання вимог тс.110 Закону України „Про державний бюджет України на 2006 рік” не приймалися, тому встановлені законодавством умови підвищення до пенсії дітям війни у 2006 році не настали і за цих обставин, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про відмову у задоволені позовних вимог щодо перерахунку до пенсії за 2006 рік та за 2007 рік у зв”язку з пропущенням позивачем річного строку звернення до суду за захистом свого порушеного права.

            Вирішуючи спір, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про необхідність захисту прав позивача шляхом зобов”язання відповідача здійснити перерахунок та виплатити позивачу надбавку до пенсії згідно ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” починаючи з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

            Право громадян на отримання державних соціальних гарантій, передбачений Законом України „Про соціальний захист дітей війни” не може бути обмежене відсутністю певних кошті чи фінансування. Оскільки таке право декларовано державою, то відповідно держава, через створені нею органи, в даному випадку орган Пенсійного фонду України, і несе обов”язок по своєчасній та повній виплаті підвищення до пенсії саме у розмірах, які нею ж визначені та закріплені в Законі.

            Наведені в апеляційній скарзі доводи висновки суду першої інстанції не спростовують.

            З урахуванням викладеного, колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції є законно. і обґрунтованою, та такою, що ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права і підстав для її скасування не вбачається.

              Керуючись  ст.ст. п.1 ч.1 ст.307, ст.ст. 308,313,314,315,317 ЦПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

 Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя відхилити .

Постанову Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 17 лютого 2010 року у цій справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскарження шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.

Головуючий:

 

Судді:

       

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація