Судове рішення #9442269

Справа № 22ц-2426/09                         Суддя першої інстанції: Яворська Ж.М.

Категорія 48                          Суддя-доповідач апеляційного суду: Лівінський І.В.

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

19 листопада 2009 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі:

головуючої     Данилової О.О.,

суддів:     Лівінського І.В.,

Шаманської Н.О.,

при секретарі судового засідання Завтурі О.С.,

 за участю:     позивачки ОСОБА_3,

відповідача ОСОБА_4,

розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві цивільну справу

за апеляційною скаргою

ОСОБА_4

 на рішення Центрального районного суду м. Миколаєва від 12 серпня 2009 року

за позовом

ОСОБА_3  до ОСОБА_4  про стягнення аліментів,

в с т а н о в и л а :

В березні 2009 року ОСОБА_3 звернулась з позовом до ОСОБА_4 про стягнення аліментів.

Позивачка зазначала, що в жовтні 2007 року було зареєстровано шлюб з відповідачем. В січні 2009 року народився син ОСОБА_5, батьком якого є відповідач. В тому ж місяці шлюбні відносини з відповідачам фактично припинились. Син залишився разом з нею.

Посилаючись на те, що відповідач не надає належної матеріальної допомоги, позивачка просила суд стягнути з відповідача 1/4 частину усіх його доходів щомісячно на її утримання до досягнення дитиною трьох років.

Рішенням Центрального районного суду м. Миколаєва від 12 серпня 2009 року позов задоволено частково. Постановлено стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 на її утримання 1/6 частину усіх його доходів, щомісячно, починаючи з 4 березня 2009 року до досягнення сином трьох років.

В апеляційній скарзі відповідач, посилаючись на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи та невірне застосування норм матеріального права , просив рішення суду скасувати, а провадження у справі закрити.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, дослідивши докази по справі в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених в суді першої інстанції, колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Згідно ч. 2 ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 є батьком ОСОБА_5, який проживає разом з його дружиною – ОСОБА_3  В зв’язку з чим, суд дійшов обґрунтованого висновку, що відповідач зобов’язаний утримувати позивачку до досягнення дитиною трьох років.

Разом з тим, при визначенні розміру аліментів, суд не в повній мірі врахував матеріальне становище відповідача щодо можливість надавати таку матеріальну допомогу дружині (ч. 4 ст. 84 СК України).

Так, із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 отримує заробітну плату в розмірі 1800 грн., з якої сплачує аліменти на утримання сина ОСОБА_5 в розмірі 1/4 частини. Крім того, відповідач має інші грошові зобов’язання щодо оплати оренди квартири та за кредитними договорами.

Враховуючи викладені обставини, колегія суддів вважає, що аліменти на утримання ОСОБА_3 необхідно зменшити з 1/6 частини до 1/8 частини усіх видів доходів відповідача.

Оскільки суд неправильно застосував норми матеріального права, то у відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 309 ЦПК України рішення підлягає зміні.

Доводи апеляційної скарги ОСОБА_4 про те, що він взагалі має бути звільнений від сплати аліментів на дружину, є необґрунтованими з наведених вище підстав, а також враховуючи вік дитини та відсутність у позивачки, яка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, інших доходів.

Керуючись статями 303, 309, 314, 316 ЦПК України, колегія суддів

в и р і ш и л а:

Апеляційну скаргу ОСОБА_4  задовольнити частково.

Рішення Центрального районного суду м. Миколаєва від 12 серпня 2009 змінити.

Зменшити стягнення з ОСОБА_4  аліментів на користь ОСОБА_3  з 1/6 частини до 1/8 частини всіх видів його заробітку, щомісячно, починаючи з 4 березня 2009 року до досягнення сином ОСОБА_5 трьох років.

В іншій частині рішення залишити без змін.

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення, але протягом двох місяців може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду України.

Головуюча:                         Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація