АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
___________________________________________________________________________
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
?4” листопада 2009 року м. Одеса
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:
головуючого Виноградової Л.Є.,
суддів Гайворонського С.П., Кононенко Н.А.,
за участю секретаря Руденко М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Ренійського районного суду Одеської області від 31 серпня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення неустойки ( пені) за прострочення сплати аліментів,-
ВСТАНОВИЛА:
У квітні 2009 року ОСОБА_2 звернулася до суду із зазначеним позовом до ОСОБА_1, вказуючи, що рішенням Ренійського районного суду Одеської області від 22 травня 2006 року з відповідача на її користь було стягнуто аліменти в розмірі ј частини заробітку, але не менш за 30 % прожиткового мінімуму на утримання сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Посилаючись на те, що з квітня 2008 року ОСОБА_1 ухиляється від сплати аліментів та станом на 01.03.2009 року заборгованість по аліментам складає 5290,54 грн., ОСОБА_2 просила стягнути з відповідача неустойку ( пеню) за прострочку сплати аліментів в розмірі 4425,13 грн.
Рішенням суду позов задоволено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення Ренійського районного суду Одеської області від 31 серпня 2009 року скасувати і ухвалити нове – про відмову ОСОБА_2 у задоволення її позовних вимог - з посиланням на неповне з’ясування судом обставин, що мають значення для справи.
Апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Згідно до вимог ст.196 СК України при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення. Розмір неустойки може бути зменшений судом з урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів.
Задовольняючи позов, суд обґрунтовано виходив з того, що з вини ОСОБА_1 виникла заборгованість.
Суд правильно провів розрахунки заборгованості і прийшов до правильного висновку про стягнення 4425 грн. 13 коп.
Доводи апеляційної скарги щодо відсутності вини відповідача у простроченні сплати аліментів не можуть бути підставою для скасування рішення, оскільки ОСОБА_1 в порушення ст.11-1 ЗУ «Про виконавче провадження» письмово не повідомив державного виконавця про те, що він був поновлений на роботі.
До того ж, посилання ОСОБА_1 на те, що він не змінював роботу, не може бути прийнято судовою колегією до уваги, оскільки на момент його звільнення виконавчий лист був повернутий до ВДВС Ренійського РУЮ і відрахування не здійснювалися, оскільки відповідач був безробітним.
Що стосується розрахунку заборгованості за прострочення сплати аліментів, то апелянтом ця обставина не оскаржується.
Судова колегія вважає, що підстав для скасування рішення суду не вбачається, доводи апеляційної скарги не спростовують рішення суду.
Суд першої інстанції постановив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права, відповідно до ч.1 ст.17 Закону України „Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини”, Європейської Конвенції про захист прав та основних свобод людини, законність і обґрунтованість рішення суду перевірена в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.
На підставі наведеного, керуючись п.1 ч.1 ст. 307, ст.ст. 308, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, рішення Ренійського районного суду Одеської області від 31 серпня 2009 року залишити без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена протягом двох місяців безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя Л.Є. Виноградова
Судді колегії С.П. Гайворонський
Н.А. Кононенко