Судове рішення #9440987

Справа № 2-451/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

13 травня  2010 року                           Бериславський районний суд Херсонської області

                                             в складі:  головуючого судді       Радченко С.В.

                                           при секретарі           Глушковій Л.М.      

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в місті Бериславі Херсонської області справу за позовом ОСОБА_1 до Верхньорогачинської селищної  ради  про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадщину; треті особи:   ОСОБА_2, ОСОБА_3,

                                                                                        в с т а н о в и в :

ОСОБА_1   звернувся до суду із зазначеним позовом , посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1  року померла його мати ОСОБА_4. На час своєї смерті вона зробила заповітне розпорядження, відповідно до якого належну їй земельну ділянку площею 7,320 га, право власності на яку підтверджується  Державним актом на право власності на земельну ділянку  серії ІІ-ХС № 029626, яка знаходиться на території Верхньорогачинської сільської ради вона заповіла позивачу.  Інше майно вона заповіла третім особам по справі.  

У встановлений строк позивач не прийняв спадщину, оскільки у заповіті невірно зазначено його рік народження, а саме 1967, замість 1963, а у свідоцтві про народження прізвище зазначено – ОСОБА_4, замість ОСОБА_4, у зв’язку з чим позивач був позбавлений можливості  своєчасно отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом, але зазначеною земельною ділянкою користується – її обробляє його брат.    

                Просив суд   встановити факт прийняття ним спадщини після смерті ОСОБА_4 та визнати за ним право власності на   земельну ділянку площею 7,320 га, право власності на яку підтверджується  Державним актом на право власності на земельну ділянку  серії ІІ-ХС № 02926, яка знаходиться на території Верхньорогачинської сільської ради  Херсонської області.

              Позивач   у судовому засіданні на  задоволенні позову наполягав з підстав, зазначених у позовній заяві.    

              Представник відповідача  та треті  особи    в судове засідання не з'явилися, в заяві на ім'я суду просили  справу розглянути у їх  відсутність, проти задоволення позову не заперечували. Суд визнав за можливе розглянути справу без їх  участі

                Суд, вислухавши пояснення позивача,  дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного.

                Відповідно до ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку встановленого відповідно до ст. 1270 ЦК України не заявив про відмову від неї.                  

                 Згідно ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема з правочинів.

                 Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена законом.

                В силу ст. 392 ЦК України, власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

    Судом встановлено, що згідно свідоцтва   про народження  ОСОБА_1 є сином ОСОБА_4 (а.с. 10).  Згідно свідоцтва   про смерть  ОСОБА_4  померла  ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с. 4).   Згідно заповіту (а.с. 7) ОСОБА_4 заповідала земельну ділянку ОСОБА_1  Після   смерті  ОСОБА_4  відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки площею 7,320 га,  яка знаходиться на території Верхньорогачинської сільської ради  Херсонської області, що підтверджується  Державним актом на право власності на земельну ділянку  серії ІІ-ХС № 029626 (а.с 5-6).  

                   Позивач а   після смерті матері  фактично прийняв спадщину, тому зазначене дає підстави вважати його власником спадкового майна, а саме   земельної ділянки площею 7,320 га,  яка знаходиться на території Верхньорогачинської сільської ради  Херсонської області.          

          На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 328, 392, 1261, 1270  ЦК України,  ст.ст. 10, 11, 73,  209, 212, 214-215, 256 ч.1, п. 1 ЦПК України, суд

                                                                                  в и р і ш и в :

            Позов задовольнити.  

 

                       Визнати за ОСОБА_1  право на спадщину за заповітом, яка відкрилася після смерті ОСОБА_4.

                        Визнати право власності ОСОБА_1   на земельну ділянку  площею 7,320 га,  що підтверджується  Державним актом на право власності на земельну ділянку  серії ІІ-ХС № 029626, яка знаходиться на території Верхньорогачинської сільської ради  Херсонської області .  

                        На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та  апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Бериславський районний суд.  Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

                          Суддя                                                                        С.В.Радченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація