З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 2-1775/2010 р.
20 травня 2010 року Краснодонський міськрайонний суд Луганської області у складі: головуючого судді Баличевої М.Б., при секретарі Пелещук А.Р., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Краснодон цивільну справу за позовом КП “Водоканал” м.Краснодон до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за послуги з питного водопостачання й водовідведення, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом, в обґрунтування якого вказав, що відповідачі є наймачами квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1. Позивачем здійснювалось надання комунальних послуг з постачання питної холодної води та приймання стічних вод. Згідно Правил користування приміщенням житлових будинків власник та наймач квартири зобов’язані оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором чи законом. Оскільки наймачі не з’явились у підприємства не було можливості укласти договір на послуги з водопостачання та водовідведення. Тож плата за послуги вноситься відповідно Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та розрахунковим періодом є календарний місяць. Плата вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим. У відповідності з цими Правилами плата за наданні послуги вноситься відповідно до показань засобів обліку або затверджених нормативів. У разі відсутності у квартирі та на вводах у багатоповерховий будинок засобів обліку води плата за надані послуги справляється згідно з установленими нормативами споживання з розрахунку на одну особу та ведення особистого підсобного господарства. Підприємство здійснювало послуги по тарифам і розцінкам, встановлених виконкомом Краснодонської міської ради, тож згідно рішення Краснодонської міської ради № 32\1628 від 17.11.2005 р. “ Про затвердження тарифів за послуги водопостачання та водовідведення для населення по КП “Водоканал” тариф за період з 01.11.2005 р. по 01.08.2006 становив: водопостачання – 1.05 грн. за 1 куб. м з урахуванням ПДВ, водовідведення – 0.42 грн. за 1 куб м з урахуванням ПДВ, з 01.08.2006 р. по 20.10.2007 р. – з водопостачання – 2.22 грн. за 1 куб. м з урахуванням ПДВ, водовідведення – 0.42 грн. за 1 куб м з урахуванням ПДВ, з 20.10.2007р. по 22.07.2008 р. водовідведення – 1.23 грн. за 1 куб м з урахуванням ПДВ, з 22.06.2008 р. – з водопостачання – 3.65 грн. за 1 куб. м з урахуванням ПДВ, водовідведення – 1.23 грн. за 1 куб м з урахуванням ПДВ; з 01.11.2008 р. по 01.12.2008 р. водопостачання - 3.90 грн. за 1 куб. з урахуванням ПДВ, водовідведення - 1,40 грн. за 1 куб м.; з 01.12.2008 р. водопостачання – 4,00 грн. за 1 куб м з урахуванням ПДВ, водовідведення - 1,46 грн. Відповідачам були надані ці послуги .Строк оплати відповідачами систематично порушувався, внаслідок чого створилась заборгованість у сумі 2225 грн. 48 коп. за період з 01.07.2007 р. по 01.02.2010 р.
В судове засідання представник позивача не з»явися, надав письму заяву, в якій позовні вимоги підтримав, просив стягнути заборгованість у сумі 2225 грн. 48 коп. та судові витрати за інформаційне-технічне забезпечення за розгляд справи у сумі 30 грн., проти заочного рішення не заперечує, просив розглянути справу без нього.
Відповідачі у судове засідання не з’явились, причину неявки суду не повідомили, про час слухання справи були повідомлені належним чином, про що є підтвердження у матеріалах справи. Заяви про розгляд справи за їх відсутність не надходило.
Відповідно до ч.4 ст. 169, 224 ЦПК України якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів та постановляє заочне рішення, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
За таких обставин суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідачів на підставі матеріалів, які додані до справи, та постановити заочне рішення.
20.05.2010 року відповідно до ст. 225 ЦПК України постановлено ухвалу про заочний розгляд справи.
Суд, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов заявлений обґрунтовано і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Ст..67 ЖК України передбачено, що плата за комунальні послуги ( водопостачання, газ, електричну енергію та інші послуги) береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.
Згідно з ст.68 ЖК України наймач зобов’язаний своєчасно вносити плату за комунальні послуги
Відповідачі свої обов’язки перед позивачем дійсно не виконують. Відповідно розрахунку, долученого до матеріалів справи заборгованість відповідачів перед позивачем за надання послуг з водопостачання та водовідведення за період з 01.07.2007 рік по 01.02.2010 рік складає 2225 грн. 48 коп.
Згідно з рішенням Краснодонської міської ради від 11.12.2009 р. КП “Водоканал” звільнено від уплати держмита у доход держави при подачі позовної заяви до суду. У зв’язку з чим, відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача у доход держави також необхідно стягнути судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 51 грн.
Таким чином, суд, дослідивши матеріали справи, враховуючи те, що відповідачі заборгованість у добровільному порядку не сплатили, вважає за необхідне позов задовольнити у повному обсязі та постановити заочне рішення, яким стягнути з відповідачів 2225 грн. 48 коп. в розрахунок сплати суми заборгованості за надання послуг з водопостачання та водовідведення, витрати на інформаційне-технічне забезпечення за розгляд справи у сумі 30 грн., також судовий збір у сумі 51 грн. на користь держави.
Керуючись ст.67,68 ЖК України, ст.ст. 10,15,88,209,213-215,224-233,292 ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
Позов КП “Водоканал” м. Краснодон до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за послуги з питного водопостачання й водовідведення - задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на користь КП “Водоканал” м.Краснодон ( рр 26007526436 в АБ “Укркомунбанк” МФО 304988 код ЄДРПОУ 31537705) заборгованість у сумі 2225 гривень 48 копійок за надання послуг з водопостачання та водовідведення, витрати на інформаційне-технічне забезпечення за розгляд справи у сумі 30 грн., усього стягнути з відповідачів 2255 (дві тисячі двісті пятьдесят п’ять ) гривні 48 копійок.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 судовий збір на користь держави в сумі 51 ( п’ятдесят одна) гривня.
Копію заочного рішення надіслати ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 не пізніше п'яти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Краснодонський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Головуючий: М.Б. Баличева
- Номер: 2-1775/10
- Опис: стягнення боргу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1775/10
- Суд: Стрийський міськрайонний суд Львівської області
- Суддя: Баличева Марина Борисівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.10.2015
- Дата етапу: 24.10.2015
- Номер: Б/н 1445
- Опис: про відшкодування матеріальної шкоди
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1775/10
- Суд: Дарницький районний суд міста Києва
- Суддя: Баличева Марина Борисівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.11.2015
- Дата етапу: 13.11.2015
- Номер: б/н
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1775/10
- Суд: Білопільський районний суд Сумської області
- Суддя: Баличева Марина Борисівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.01.2016
- Дата етапу: 05.01.2016
- Номер: 2-1775/10
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1775/10
- Суд: Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
- Суддя: Баличева Марина Борисівна
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.08.2010
- Дата етапу: 13.12.2010
- Номер: б/н
- Опис: діти війни
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1775/10
- Суд: Кіцманський районний суд Чернівецької області
- Суддя: Баличева Марина Борисівна
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.08.2010
- Дата етапу: 09.09.2010