Справа № 3-1955/10
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2010 року. м.Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбич В.Л., розглянувши матеріали, які надійшли від державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки України ТРВ ГУМНС України в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої по АДРЕСА_1 працюючу інженером оперативно-рятувальної служби цивільного захисту КП "Тернопільводоканал",
за ч.1 ст.188-16 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
в с т а н о в и в :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, серії ТЕТгБ № 48234 від 19.03.2010 року, громадянка ОСОБА_1, працюючи інженером оперативно-рятувальної служби цивільного захисту КП "Тернопільводоканал", 19.03.2010 року о 15 год 30 хв на території КП "Тернопільводоканал" насосної станції №5, що знаходиться за адресою: с. Івачів Горішній, не виконав законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, вказаних в Приписі Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки від 24.12.2009 року, а саме:
- не проведено ідентифікацію об’єкта (Наказ МНС України № 140 від 16.08.2005 року "Про паспортизацію потенційно небезпечних об’єктів", Наказ МНС України № 98 від 23.02.2006 року "Про затвердження Методики ідентифікації потенційно-небезпечних об’єктів");
- не розроблено план заходів щодо запобігання і реагування на аварії та надзвичайні ситуації (п.4.3 ВНД 33-1.1-14-2001 "Інструкція щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру на водогосподарських системах, захисних спорудах, водосховищах").
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнала та пояснила, що на даний час нею розроблено та відправлено на узгодження повідомлення про результати ідентифікації щодо визначення потенційної небезпеки – насосної станції №5 розміщеної в с. Івачів Горішній. Крім того, пояснила, що план заходів щодо запобігання і реагування на аварії та надзвичайні ситуації не розроблено у зв’язку з тим, що в "Інструкцію щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру на водогосподарських системах, захисних спорудах, водосховищах" внесені зміни і доповнення, якими його дія тимчасово призупинена.
Згідно ч.1 ст.188-16 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за невиконання загальних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Зважаючи на те, що на час розгляду справи судом, ОСОБА_1 виконано вимоги припису Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки від 24.12.2009 р., а також беручи до уваги особу порушника, характер вчиненого правопорушення, обставини справи, вважаю, що вчинене правопорушення не спричинило шкоди суспільним відносинам та правам і свободам громадян, а тому її слід звільнити від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням в зв’язку із малозначністю вчиненого правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 22, 280, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.188-16 Кодексу України про адміністративні правопорушення в зв’язку із малозначністю вчиненого правопорушення та обмежитись усним зауваження.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя Дзюбич В.Л.