2а-1845-10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(письмове провадження)
1 квітня 2010 року Суддя Дзержинського міського суду Донецької області Бабенко С.С., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Дзержинську Донецької області про визнання незаконною бездіяльності та стягнення підвищення до пенсії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з адміністративним позовом до відповідача Управління Пенсійного фонду України у м. Дзержинську Донецької області, в якому зазначив, що він має правовий статус «Дитини війни», відповідачем йому не оплачувалось підвищення до пенсії , передбачене ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», просить визнати незаконною бездіяльність відповідача з невиплати йому з 01.01.2009 року підвищення до пенсії, передбаченого ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», стягнути з відповідача доплату до пенсії за віком за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 рік.
Позивач та представник відповідача в судове засідання не з’явились, надали заяви з проханням розглянути справу за їх відсутністю.
Вивчив матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року № 2195-ГУ, що набрав чинності 01 січня 2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Згідно статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. За кожний повний рік страхового стажу понад 25 років чоловікам і 20 років жінкам пенсія за віком збільшується на один відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш ніж на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці першої цієї частини.
З 01.01.2009 року по 31.12.2009 року включно позивачу виплачувалася доплата до пенсії як дитині війни в розмірі 49 грн. 80 коп. за кожен місяць.
Суд враховує, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» не зупинено.
Відповідно до ч.2 ст. 54 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» розміри державних соціальних гарантій на 2009 рік, що визначаються залежно від прожиткового мінімуму, встановлюються відповідними законами України, цим Законом, та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.
Відповідним Законом, який встановлює доплату до пенсії дітям війни є Закон України «Про соціальний захист дітей війни».
Враховуючи те, що суд може лише визнавати дії суб’єктів владних повноважень незаконними та покласти обов’язок на відповідача провести нарахування та виплату належних сум відповідно до закону за відповідний рік, і не є уповноваженим органом проводити розрахунок суми заборгованості, тому суд вважає за можливе зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у м. Дзержинську Донецької області здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, з 01 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року з урахуванням виплачених сум.
На підставі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», керуючись ст.ст. 20,22,55 Конституції України, ст.ст. 3, 6-11, 71,159-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 щомісячної соціальної допомоги, як дитині війни, на підставі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», із встановленого відповідними законами розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 01 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року з урахуванням виплачених сум.
В решті вимог відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після спливу строку передбаченого для її апеляційного оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя :