Справа № 2а – 389/2010
П О С Т А Н О В А
Іменем України
28 травня 2010 року
Шевченківський районний суд м. Львова
у складі:
головуючого – судді Едера П.Т.
при секретарі Юрчишин О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління ДАІ ГУМВС України у Житомирській області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, –
у с т а н о в и в:
21 квітня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління ДАІ ГУМВС України у Житомирській області, в якому просить постановити рішення, яким скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення серія АМ №150707 від 11.04.2010р. винесену інспектором ДПС взводу №3 ВДАІ м.Житомир Павленком Сергієм Володимировичем відносно нього.
В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що 11 квітня 2010 року постановою інспектора ДПС взводу №3 ВДАІ м.Житомира Павленком Сергієм Володимировичем його було піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 260 гривень за скоєння адміністртиавного правопорушення, передбаченого ст. 122 ч.1 КУпАП. ОСОБА_1 притягнуто до відповідальності за те, що 11 квітня 2010 року о 15.30 год. на 239 кілометрі автодороги Київ-Чоп керуючи автомобілем марки «Хонда» д.н.НОМЕР_1 він перевищив встановлену швидкість руху на 24 км/год , рухався зі швидкістю 94 км/год. В своїх пояснення позивач зазначає, що він рухався в щільному потоці з іншими автомобілями, деякі з них здійснювали випередження по внутрішній полосі дороги, швидкість була зафіксована пристоєм «Беркут» №0802038, яка не відповідає швидкості його автомобіля,з даною постановою не погоджується, вважає її неправомірною, а тому змушений звернутись до суду.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, зіславшись на обставини, викладені у поданому до суду позові. Просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про причини своєї неявки не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, що стверджується відмітками в журналі вихідної кореспонденції суду.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши зібрані по справі докази, з'ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов є підставним та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до копії протоколу про адміністративне правопорушення АМ №133339 позивач ОСОБА_1 11 квітня 2010 року о 15.30 год. на 239 кілометрі автодороги Київ-Чоп керуючи автомобілем марки «Хонда» д.н.НОМЕР_1 перевищив встановлену швидкість руху на 24 км/год , рухався зі швидкістю 94 км/год., чим допустив порушення пункту 12.9(б) Правил дорожнього руху України. Згідно постанови серія АМ № 150707 позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.122 ч.1 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 260 (двісті шістдесят) гривень .
В судове засідання представник Управління ДАІ ГУМВС України у Житомирській області не з'явився, крім того не пред’явив суду достатніх та належних доказів в підтвердження правомірності оскаржуваної постанови, на вимогу суду не надав документів, які стали підставою для прийняття рішення про притягнення до адміністративної відповідальності .
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами .
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача .
З наведених обставин суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122 ч.1 КУпАП не доведена, прийняте рішення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності є необґрунтованим за відсутності достатніх даних про вчинення правопорушення, відповідно постанова серії АМ № 150707 від 11.04.2010р. підлягає скасуванню, а провадження у справі про адміністративне правопорушення – закриттю .
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку , що позов підставний та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10,11,70,104,160,161,259 КАС України, ст.ст. 247,251,289,292,293 КУпАП суд, -
постановив:
Позов задовольнити.
Скасувати постанову серії АМ № 150707 від 11.04.2010 року винесену інсектором ДПС взводу №3 відділення ДАІ м.Житомир Павленком Сергієм Володимировичем про накладення адміністративного стягнення .
Провадження в справі про адмінстравтивне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі . Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Едер П.Т.