Судове рішення #9425148

Справа № 2а- 303/2010

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

“09“ березня   2010 року Шевченківський районний суд м.Львова у складі:

головуючого – судді             ЕДЕРА П.Т.

при секретарі                 ЮРЧИШИН О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Шевченківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про стягнення недоотриманих сум одноразової допомоги на оздоровлення,-

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Шевченківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, в якому просить постановити рішення про стягнення недоотриманих сум одноразової допомоги на оздоровлення як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, стягнути з відповідача в його користь 2520 грн. недоплаченої щорічної грошової допомоги на оздоровлення . В обґрунтування позову покликається на те, що він визнаний потерпілим першої категорії, ліквідатором наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції . Відповідно до ст.48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» йому передбачена компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю, у виді щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат. Фактично йому виплачувалася така допомога у значно меншому розмірі. За 2009 рік він отримав допомогу на оздоровлення значно нижчу , ніж це передбачено законом .

В судовому засіданні позивач пред’явлені позовні вимоги підтримав повністю, просить задовольнити позов.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився. Від відповідача надійшли письмові заперечення щодо позову. Суд вважає за можливе провести розгляд справи та постановити рішення у відсутності представника відповідача на підставі наявних доказів.

Заслухавши пояснення позивача, з’ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів.

    ОСОБА_1 є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, 1-ої категорії, є інвалідом третьої групи .

Відповідно до ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», позивач має право на одноразову компенсацію особам , які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірі 30 мінімальний заробітних плат та на щорічну  допомогу на оздоровлення , яка виплачується інвалідам третьої групи в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат .    

Однак на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 562 від 12.07.05р. спірні виплати проводились відповідачем позивачу в заниженому розмірі в розмірі 90грн.

Суд вважає дії відповідача щодо нарахування і виплати позивачу в 2009 році допомоги на оздоровлення в заниженому розмірі неправомірними .

Відповідачем зазначена допомога була виплачена позивачу у розмірі , встановленому Кабінетом Міністрів України від 12.07.2005 року № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відповідач повинен здійснювати нарахування та виплату допомоги виходячи з її розміру , встановленого Законом України «Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а не постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 року № 562.

Згідно з положеннями частини четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України , у разі не відповідності нормативно-правового акта Конституції України , закону України , Міжнародному договору , згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України , або іншому правовому акту , суд застосовує правовий акт який має вищу юридичну силу .

Безпідставними суд вважає покликання відповідача на відсутність коштів як на підставу для відмови у позові.

Відтак, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення з відповідача недоотриману суму одноразової грошової допомоги на оздоровлення за 2009 рік у розмірі 2520 гривень  є підставними.

Відповідача слід зобов’язати провести донарахування та виплату позивачеві щорічної грошової допомоги на оздоровлення за 2009 рік  до розміру чотирьох мінімальних заробітних плат, відповідно до вимог ст.48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи„.

    Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

    Керуючись ст.ст.6,8,9,11,69,71,86,158,159,160,161,162,163 КАС України, Конституцією України, Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, суд, -

 П О С Т А Н О В И В :

    Позов задовольнити .

    Зобов’язати Шевченківський відділ соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради провести донарахування та виплату  ОСОБА_1, за 2009 рік, одноразової щорічної допомоги  в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат в сумі 2520 (дві тисячі п’ятсот двадцять) гривень, відповідно до вимог ст.48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” .

    Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дні проголошення постанови . Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження .

            Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Шевченківський районний суд м.Львова .

                        СУДДЯ                                    П.Т.ЕДЕР

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація