- позивач: Пилипів Святослав Михайлович
- відповідач: Управління патрульної поліції в Ів-Франківській області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Єдиний унікальний номер 341/948/21
Номер провадження 2-а/341/17/21
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26 травня 2021 року місто Галич
Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Мергель М. Р. перевірив дотримання вимог законодавства при подачі позовної заяви ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області про скасування постанови від 17 травня 2021 року у справі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 160, 161, 172 цього Кодексу.
При вирішенні питання про прийняття позовної заяви до провадження, досліджуючи зміст та обґрунтованість позовної заяви та наданих документів до позовної заяви, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до частини першої статті 46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Частиною четвертою статті 46 КАС України встановлено, що відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Разом з цим, відповідно до пункту 7 частини першої статті 4 КАС України суб`єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Пунктом 11 частини першої статті 23 Закону України від 02 липня 2015 року № 580-VIII «Про Національну поліцію» визначено, що поліція відповідно до покладених на неї завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів.
Відповідно до статті 222 КУпАП органи Національної поліції розглядають справи про адміністративні правопорушення, зокрема за частиною першою статті 122 КУпАП.
Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.
При розгляді справ про адміністративні правопорушення, зокрема, передбачених частиною першою статті 122 КУпАП, інспектори відповідного органу діють не як самостійний суб`єкт владних повноважень, а від імені органів Національної поліції, яка регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів, а саме - від імені Департаменту патрульної поліції Національної поліції України.
Отже, відповідні інспектори виступають як самостійний відповідач у таких справах, оскільки є тими посадовими особами, які самостійно розглядають справи про адміністративні правопорушення і мають право накладати адміністративні стягнення.
Використання у зазначених вище нормах формулювань «органів Національної поліції, яка регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів», «розгляд яких віднесено до відання органів» вказує на те, що відповідачем у таких справах, які розглядаються судом в порядку, визначеному КАС України, є також орган державної влади - суб`єкт владних повноважень, окрім особи, яка перебуває з цим органом у трудових відносинах та від його імені здійснює розгляд справ про адміністративні правопорушення та накладає адміністративні стягнення.
Відповідно до пункту 2 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Таким чином, суддя дійшов висновку про те, що позивач не виконав вимоги пункту 2 частини п`ятої статті 160 КАС України, а саме не зазначив належні сторони (відповідачів) з їх реквізитами, оскільки Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області не має статусу юридичної особи, у зв`язку з чим не може брати участі у справі як відповідач.
Згідно з частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, оскільки подана позовна заява не відповідає вимогам, встановленим до позовної заяви статтею 160 КАС України, її належить залишити без руху, встановивши строк для усунення недоліків.
Усуваючи недоліки позивачу необхідно визначитись із належним колом відповідачів у справі про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись статтями 160, 169, 248 КАС України, суддя
ухвалив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області про скасування постанови у справі про адміністративне првопорушення залишити без руху.
Позивачу надати строк десять днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків, зазначених в ухвалі судді, шляхом визначення належних відповідачів із зазначенням їхніх реквізитів, передбачених у частині п`ятій статті 160 КАС України.
Роз`яснити позивачеві, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, позовна заява і додані до неї документи будуть повернуті без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М. Р. Мергель
- Номер: 2-а/341/17/21
- Опис: про скасування постанови про адмінправопорушення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 341/948/21
- Суд: Галицький районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Мергель М.Р.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.05.2021
- Дата етапу: 11.06.2021