Судове рішення #9423537

С права № 2а-1026/2010 року

  ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 5 травня 2010 року                     м. Івано-Франківськ

 

    Івано-Франківський міський суд, Івано-Франківської області в складі:

головуючого-судді:          Попович С. С.

cекретаря:             Черкес У.О.

позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Івано-Франківську адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправною відмови щодо перерахунку пенсії та зобов”язання здійснення перерахунку та виплати підвищеної на 30% мінімальної пенсії за віком як дитині війни відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»,-    

в с т а н о в и в:

    Позивач звернувся до суду з позовом у якому просить визнати відмову відповідача у перерахунку та виплаті йому пенсії зі збільшенням на 30% мінімальної пенсії за віком у відповідності до вимог ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” протиправною і зобов”язати відповідача здійснити перерахунок призначеної йому пенсії та забезпечити її виплату за 2009 рік.

    В судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримав.

    Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала і пояснила, що у зв’язку з відсутністю механізму реалізації положень ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області вважає заявлений позов безпідставним. З  урахуванням наведеного просить відмовити у позові в повному обсязі.

    Вислухавши сторін та їх представників, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задовольнити виходячи з наступного.

    Позивач дійсно має статус “дитина війни” відповідно до п.1 ст.1 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” , що підтверджується наданими ним до справи копіями сторінок його пенсійного посвідчення з відповідною відміткою. Позивач є і пенсіонером, що теж підтверджується його пенсійним посвідченням.

Згідно зі ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” таким особам пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується  на 30 відсотків мінімальної  пенсії за віком. Проте відповідач таких надбавок і в такому розмірі до пенсії позивачу не нараховував і не виплачував.

         Довідавшись про те, що йому вказана надбавка в порушення вимог чинного законодавства не нараховується і не виплачується позивач звернувся до суду з даним позовом.

    Законом України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” не передбачено зупинення виплати надбавок до пенсії передбачених особам, що мають статус “дитина війни” відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”. А тому суд виходить з того, що в такому випадку надбавки повинні нараховуватись та виплачуватись відповідно до вимог вказаного вище Закону і та чи інша постанова Кабінету Міністрів України не може змінити порядку та розмірів нарахування та виплати таких надбавок до пенсії передбачених зазначеним вище Законом. Аналогічно і на 2010 рік.

Відповідно до ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику суду як джерело права. Як зазначив Європейський суд з прав людини в рішенні від 08.11.2005 року у справі Кечко проти України, справа № 63134/00, в межах свободи дій держави визначити, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними (п. 23 Рішення). Згідно з п. 26 даного Рішення Суд не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов"язань.

Суд, визнавши протиправною ( незаконною ) бездіяльність відповідача в частині невиплати спірних сум, повинен зобов”язати його усунути допущені порушення Закону шляхом зобов”язання до належного виконання вимог Закону. При цьому суд виходить з того, що відповідно до змісту ст. 11 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог у випадку, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод і інтересів сторін, про захист яких вони просять і тому суд приходить до висновку, що при винесенні постанови слід зобов”язати відповідача провести відповідне нарахування та виплату спірних по справі сум по день винесення судом постанови.

     На підставі викладеного, ст.ст. 1, 3, 6, 8 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, Законом України “Про Державний бюджет України на 2009 рік”, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 12, 17, 69, 94, 158, 160-163, 167, 170, 186 КАС України, суд -

п о с т а н о в и в:

   

    Адміністративний позов задовольнити.

    Визнати неправомірною відмову Головного управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області щодо підвищення пенсії ОСОБА_1  у розмірі передбаченому ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”.

    Зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії, отриманої у період з 01 січня 2009 року по 31 грудня  2009 року та з 01 січня 2010 року по 01 травня 2010 року у розмірі 30 відсотків мінімального розміру пенсії за віком, право на яке надане ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни" з врахуванням змін цо цієї ж статті Закону від 28 грудня 2007 року та із врахуванням ст. 28 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" та з врахуванням уже виплачених сум.

    Заява  про  апеляційне  оскарження  постанови  суду подається до апеляційного суду Івано-Франківської області  через Івано-Франківський міський суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти  днів  після  подання  заяви про апеляційне оскарження.

    Суддя:                                                                                                    Попович С. С.

   

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація