Справа №2-207
2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМ’ЯМ УКРАЇНИ
14 травня 2010 р. Братський районний суд Миколаївської області
в складі: головуючої – судді Губанової В.М.
при секретарі Тягнирядно І.Г.
розглянув у відкритому судовому засіданні в селищі Братське
справу за позовом ОСОБА_1 до Григорівської сільської ради Братського району Миколаївської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Григорівської сільської ради Братського району Миколаївської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_2, , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 18 липня 2003 року, виданого Піщанобрідською сільською радою Добровеличківського району Кіровоградської області, після якої відкрилася спадщина, яка складається із земельної частки (пай) , розміром 5,75 ум.кад.га, що перебуває у КСП «Маяк» Братського району, що належала їй на праві власності на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_4, виданого 12 березня 1997 року головою Братської районної державної адміністрації Миколаївської області. Під час видачі свідоцтва про смерть помилково вказано дівоче прізвище померлої, ше й невірно, замість «ОСОБА_2» вказано «ОСОБА_2», а необхідно було вказати «Кодряну». Позивачка являється єдиною спадкоємицею після смерті матері, інших спадкоємців немає.
На підставі свідоцтва про народження від 05 травня 1990 року серії НОМЕР_2 виданого Григорівською сільською радою Братського району Миколаївської області, батьками вказано ОСОБА_3 та ОСОБА_2.
Згідно свідоцтва про укладення шлюбу від 10 серпня 2007 року серії НОМЕР_3 позивачка уклала шлюб з ОСОБА_4, та змінила прізвище з ОСОБА_1 на ОСОБА_1.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги в повному об'ємі.
Відповідач, сільський голова Шалигіна В.В., до початку судового засідання звернулася до суду із усною заявою, в якій визнала позовні вимоги повністю та просила справу слухати за її відсутності.
Третя особа, Братська державна нотаріальна контора звернулася до суду із запереченням, в якому вказала, що в позовній заяві не вказано місце проживання померлої, місце відкриття спадщини, і що спадкова справа після смерті ОСОБА_2 не заводилася.
Вислухавши пояснення позивачки, дослідивши надані докази, суд вважає заявлені вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з таких підстав.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_2, яка проживала на території Григорівської сільської ради, а померла в с. Піщаний Брід Добровеличківського району Кіровоградської області, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 18 липня 2003 року, виданого Піщанобрідською сільською радою Добровеличківського району Кіровоградської області, після якої відкрилася спадщина, яка складається із земельної частки (пай) , розміром 5,75 ум.кад.га, що перебуває у КСП «Маяк» Братського району, що належала їй на праві власності на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_4, виданого 12 березня 1997 року головою Братської районної державної адміністрації Миколаївської області. Під час видачі свідоцтва про смерть помилково вказано дівоче прізвище померлої, ше й невірно, замість «ОСОБА_2» вказано «ОСОБА_2», а необхідно було вказати «Кодряну». Позивачка являється єдиною спадкоємицею після смерті матері, інших спадкоємців немає.
На підставі свідоцтва про народження від 05 травня 1990 року серії НОМЕР_2 виданого Григорівською сільською радою Братського району Миколаївської області, батьками вказано ОСОБА_3 та ОСОБА_2.
Згідно свідоцтва про укладення шлюбу від 10 серпня 2007 року серії НОМЕР_3 позивачка уклала шлюб з ОСОБА_4, та змінила прізвище з ОСОБА_1 на ОСОБА_1
Згідно ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Даний строк позивачка пропустила, так як нещодавно дізналася від нотаріуса, що необхідно було подавати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини після смерті матері на протязі 6 місяців, тому пропуск строку вважає поважною причиною.
Позивачка на даний момент проживає в АДРЕСА_1, розпоряджається земельною ділянко, отримує за неї орендну плату.
Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 червня 1983 року №4 “Про практику розгляду судами України справ про спадкування”, якщо у шестимісячний строк позивач вступив в управління або володіння спадковим майном або його частиною, суд з цих підстав вирішує питання про визнання права на спадкове майно, а не про продовження пропущеного строку.
Враховуючи вказане, суд вважає можливим визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування після ОСОБА_2, право власності на земельну частку (пай), розміром 5,75 га, що перебуває у КСП «Маяк» Братського району, що належала померлій на праві власності на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_4, виданого 12 березня 1997 року головою Братської районної державної адміністрації Миколаївської області.
Керуючись ст.ст. 10, 214, 215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування після ОСОБА_2, право власності на земельну частку (пай), розміром 5,75 га, що перебуває у КСП «Маяк» Братського району, що належала померлій на праві власності на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_4, виданого 12 березня 1997 року головою Братської районної державної адміністрації Миколаївської області.
Рішення набирає законної сили, якщо не буде подана заява про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
На рішення протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Миколаївської області через Братський районний суд, з подачею одночасно копії апеляційної скарги безпосередньо в апеляційний суд Миколаївської області.
Суддя-підпис
з оригіналом згідно
Суддя –