Справа № 22Ц – 1736/2010 р. Головуючий у 1-й інстанції Мартинов Є.О.
Категорія 5 Доповідач в 2-й інстанції Поліщук М.А.
У Х В А Л А
2 червня 2010 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Київської області в складі:
головуючого - судді Антоненко В.І.
суддів - Поліщука М.А., Малорода О.І.
при секретарі – Бобку О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за заявою ОСОБА_2, ОСОБА_3 про поновлення строку апеляційного оскарження рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 26 лютого 2007 року у справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Бориспільського бюро технічної інвентаризації про визнання права власності на будинок, визнання частково недійсним технічного паспорту та свідоцтва про право власності на нерухоме майно, про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою і будівлею та виселення ,-
В С Т А Н О В И Л А:
Рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 26 лютого 2007 року позов задоволено.
15 січня 2010 року представник ОСОБА_2 і ОСОБА_3 з пропуском строку, встановленого законом, подав заяву про апеляційне оскарження і апеляційну скаргу на рішення суду.
В заяві просять строк на апеляційне оскарження поновити, посилаючись на поважність причин пропуску.
Апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду із наступних підстав.
Згідно ст.294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Поважність причин пропуску строку на апеляційне оскарження представник ОСОБА_2 і ОСОБА_3 обґрунтовує тим, що після ухвалення рішення суду у ОСОБА_2 суттєво погіршився стан здоров’я, що унеможливило подання апеляційної скарги у встановлений законом строк.
Проте, як вбачається із матеріалів справи ОСОБА_2 27 березня 2007 року скористався своїм правом на апеляційне оскарження і подав апеляційну скаргу на вказане рішення суду.
Ухвалою судді апеляційного суду Київської області від 16 травня 2007року апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 26 лютого 2007 року визнано неподаною і повернуто апелянту.
Посилання апелянтів на погіршення стану здоров’я ОСОБА_2, як на поважну причину пропуску строку на апеляційне оскарження, не заслуговують на увагу, оскільки належними доказами не підтверджуються.
З врахуванням вказаних обставин ОСОБА_2 і ОСОБА_3 подали апеляційну скаргу з пропуском строку, встановленого законом, доказів поважності причин пропуску строку не довели.
За вказаних обставин в поновленні строку на апеляційне оскарження необхідно відмовити, апеляційну скаргу залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст.72,73, 294 ЦПК України колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А:
Відмовити ОСОБА_2, ОСОБА_3 в поновленні строку на апеляційне оскарження рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 26 лютого 2007 року.
Апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3 залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України в частині залишення апеляційної скарги без розгляду протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий
Судді