Судове рішення #9414904

Справа № 22ц-6624                                                    Головуючий  у 1 інстанції  Нейло В.В.,

Категорія 57                                                                                 Доповідач Барсукова О.І.

У х в а л а

Іменем України

02 червня 2010 року     Апеляційний суд Донецької області в складі:

Головуючого: Лісового О.О.,

суддів:  Барсукової О.І., Біляєвої О.М.,

при секретарі Руденко О.В.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Костянтинівському районі Донецької області на постанову Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 28 грудня 2009 року за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Костянтинівському районі Донецької області про  перерахунок пенсії,-

   в с т а н о в и в :

         ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача про перерахунок пенсії.

         Постановою Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 28 грудня 2009 року позов  ОСОБА_1 задоволено частково, визнано неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Костянтинівському районі Донецької області по перерахунку пенсії  позивачу з 01.07.2009 року .

         Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в провести перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 з 1 липня 2009 року  відповідно до п.п.3 п.11 Постанови Кабінету Міністрів України  «Деякі питання соціального  захисту окремих категорій громадян» від 28.05.2008 року із застосуванням показника середньої заробітної плати за календарний рік, що передує року перерахунку, тобто за 2008 рік, що складає 1573-99 гр. В решті частині позову відмовлено.

          Не погодившись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати зазначене судове рішення та прийняти нове, яким у задоволені позовних вимог відмовити повністю.

   

           Управління Пенсійного фонду України в Костянтинівському районі Донецької області за викликом до суду не прибуло, про день, час та місце судового розгляду повідомлені у встановленому законом порядку надіслало на адресу суду лист, в якому   просить розглядати справу  у  відсутність їх представника.

            ОСОБА_1  в судове засідання не з’явився, про розгляд справи був повідомлений у встановленому законом порядку.

 

Заслухавши доповідь судді-доповідача, позивача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає апеляційну скаргу необґрунтованою, а судове рішення таким, що підлягає залишенню без змін, з наступних підстав.

    Відповідно до ст.308 ЦПК України  апеляційний суд відхиляє апеляц3ійну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

            Відповідно до ч.4 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати вона  має право на перерахунок пенсії з врахуванням не менш ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв в роботі.

             Вирішуючи спір і задовольняючи позов частково, суд першої інстанції правомірно виходив з того, що управління Пенсійного фонду України в  Костянтинівському районі Донецької області , як орган, якому делеговано повноваження щодо призначення і виплати пенсій та доплат до них, повинно було діяти відповідно до вимог ст.40, ч.4 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно яких перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу) з яких була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені у частині першої ст.40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.  

Зазначений висновок відповідає вимогам закону та наданим доказам по справі.

            З обставин справи вбачається, що  після призначення пенсії позивач продовжував працювати та має право на проведення перерахунку пенсії відповідно до ч.4 ст.42 Закону України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

            Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

            Доводи апеляційної скарги  суд знаходить неспроможними, оскільки вони суперечать вимогам закону.

            Враховуючи положення  ч.4 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з метою забезпечення передбаченого Конституцією України права позивача на належне соціальне забезпечення, колегія суддів вважає правильними висновки суду першої інстанції щодо необхідності задоволення позовних вимог .

            Таким чином, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду та встановлених обставин справи, підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення  суду не вбачається.

             Відповідно до ч.1. ст.303 ЦПК України під час розгляду справи у апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.

             Керуючись ст. ст. 307 ч.1 п.1, 308,314,315 ЦПК України, апеляційний  суд, -

ухвалив:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Костянтинівському районі Донецької області відхилити.

Постанову Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 28 грудня 2009 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду  набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.  

Головуючий:  

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація