АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2009 року м. Одеса
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Одеської області у складі:
головуючого судді: Погорєлової С.О.
суддів Сєвєрової Є.С., Гончаренко В.М.
при секретарі Холод В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Малиновського районного суду м.Одеси від 29 вересня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів,
встановила:
ОСОБА_2 звернулася до Малиновського районного суду м.Одеси з позовом до ОСОБА_1 про стягнення аліментів, указуючи на те, що у 2003 році у них народилась донька - ОСОБА_3. Оскільки відповідач у добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на її утримання, просила стягнути аліменти на її користь у розмірі Ѕ частини від усіх видів заробітку відповідача.
Рішенням Малиновського районного суду м.Одеси від 29 вересня 2009 року позов ОСОБА_2 задоволений частково. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2О аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/3 частини від всіх його доходів (заробітку) щомісячно, починаючи з 11.02.2008 року і до досягнення ОСОБА_3 повноліття, тобто до 01.07.2021 року,.
Не погоджуючись з зазначеним рішенням, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу в якій просить рішення змінити стягнувши аліменти на утримання ОСОБА_3 у розмірі 1/5 частини від усіх видів його заробітку, правову допомогу – 1000 грн. В обґрунтування скарги посилається на порушення судом норм матеріального права, що обумовило визначення занадто високого розміру аліментів у вигляді 1/3 частини від його заробітку.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та перевіривши наведені у скарзі доводи, колегія дійшла висновку, що апеляційна скарга ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Вирішуючи спір, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач матеріальної допомоги на утримання своєї малолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, не надає. Дитина знаходиться на повному утриманні своєї матері – ОСОБА_2, у зв’язку з чим вважав доцільним стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти у розмірі 1/3 частини від усіх його доходів (заробітку) щомісячно і до досягнення ОСОБА_3 повноліття.
Проте, повністю погодитись з таким висновком суду неможна.
Як вбачається з матеріалів справи, сторони є батьками малолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с.6)
_______________________
Головуючий по першій інстанції – Демченко О.М. Справа №22ц-5490/09
Доповідач Погорєлова С.О. Категорія: 48
Рішенням Малиновського районного суду м.Одеси від 19.03.2009 року, шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_6 розірваний, місце проживання дитини визначено за місцем проживання її матері – ОСОБА_2
Відповідно до ч.1 ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
З сенсу зазначеної норми обов’язок щодо утримання дитини покладається на обох батьків. При визначенні розміру аліментів суд, відповідно до ст. 182 СК України, ураховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.
ОСОБА_2 та ОСОБА_1 обидва є працездатними, мешкають за однією адресою, працюють та мають постійний заробіток (а.с.7,111,115,121-129,155). Про наявність будь-яких інших обставин, що мають істотне значення для визначення розміру аліментів сторонами не зазначалось. З урахуванням цього, судова колегія приходить до висновку, що сторони знаходяться в рівних умовах та мають рівні можливості щодо утримання своєї дитини.
Згідно зі ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. Відповідно до вимог ч.2 ст. 182 СК України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Суд першої інстанції правильно визначив характер спірних правовідносин, що склались між сторонами та норму закону, що їх регулює, проте, дійшов помилкового висновку щодо розміру аліментів, які підлягають стягненню на користь позивачки.
З урахуванням зазначеного, судова колегія вважає доцільним та достатнім визначити розмір аліментів, які підлягають стягненню з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 для утримання малолітньої ОСОБА_3, у ј частини усіх видів заробітку відповідача.
Керуючись ст. 303, ч.1 п.3 ст.307, п.3 ч.1 ст. 309, ст.ст. 313, 316-317,319 ЦПК України, колегія суддів, -
вирішила :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 – задовольнити частково.
Рішення Малиновського районного суду м.Одеси від 29 вересня 2009 року - змінити.
Позов ОСОБА_2 задовольнити частково.
Зменшити розмір аліментів, які стягненні з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Стягнути з ОСОБА_1, уродженця м.Одеси, ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ј частини усіх видів заробітку ОСОБА_1, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку щомісячно, починаючи з 11 лютого 2008 року і до повноліття дитини, тобто до 01.07.2021 року.
Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення та може бути оскаржено в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили до суду касаційної інстанції.
Головуючий: Погорєлова С.О.
Судді: Сєвєрова Є.С.
Гончаренко В.М.