Справа № 2а-55/2010
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2010 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді Ткачової С.М.,
при секретарі Хоронько М.В.,
за участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ІДПС ВДАЇ м Слов»янська УДАІ ГУМВСУ України в Донецькій області Трощина Ігоря Михайловича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
16.11.2009 року до Краматорського міського суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора ІДПС ВДАЇ м Слов»янська УДАІ ГУМВСУ України в Донецькій області Трощина Ігоря Михайловича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.
В позовній заяві позивач обґрунтував свої вимоги тим, що постановою інспектора м. Слов»янська при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області № АН 093009 від 14.01.2009 року його притягнуто до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення передбаченого ст.122 ч.1 КУпАП у вигляді штрафу 300 грн. Позивач вважає цю постанову незаконною, оскільки в його діях нема складу правопорушення ст. 122 ч.1 КпАп України, тому що він не перевищував швидкість, та вважає, що винесена постанова є неправомірною бо грубо порушує закон. Вважає що протокол про адміністративне правопорушення складений з порушенням вимог КпАП України. Просить поновити йому строк на звернення до суду, так як отримав постанову лише 05.11.2009 року та скасувати постанову про адміністративне правопорушення у відношенні нього.
В судовому засідання позивач підтримав свій позов та просив його задовольнити, та скасувати постанову про адміністративне правопорушення.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неприбуття у судове засідання суд не повідомив.
Відповідно до ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача - суб’єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно до ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно з копією постанови № АН 093009 від 14.01.2009 року по справі про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення передбаченого ст.122 ч.1 КУпАП у вигляді штрафу 300 грн.
Відповідно до ст.7 КпАП України, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв’язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ст.9 КАС України, суд при вирішенні спору керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.
Згідно ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 256 КпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються дата і місце його складання, посада. прізвище, ім»я по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності ,місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є , пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості необхідні для вирішення справи.
Як вбачається з адміністративного протоколу, в ньому не вказано місце скоєння правопорушення.
За таких обставин, судом встановлено, що постанова № АН 093009 від 14.01.2009 року по справі про адміністративне правопорушення винесена з порушеннями норм КУпАП і порушує права позивача по справі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, не доказав правомірність винесення постанови про адміністративне правопорушення та не довів наявність вини правопорушника.
Відповідно до ст. 293 КпАП України орган при розгляді скарги на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає одне з таких рішень: залишає постанову без зміни, скасовує постанову і надсилає справу на новий розгляд, скасовує постанову і закриває справу, змінює захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення.
Згідно п.1 ч.1 ст.247 КпАП України, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного
правопорушення.
Враховуючи наведене суд вважає, що постанова підлягає скасуванню, а адміністративна справа закриттю, оскільки в справі не має доказів про скоєння позивачем даного правопорушення.
Керуючись ст.ст.3,4,6-11,14,71,128, 160-162,164 КАС України, ст.ст.7,9,247,293 КпАП України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора ІДПС ВДАЇ м Слов»янська УДАІ ГУМВСУ України в Донецькій області Трощина Ігоря Михайловича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення , задовольнити.
Постанову інспектора ДПС м. Слов»янська при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області Трощина Ігоря Михайловича про адміністративне правопорушення, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 122 ч. 1 КпАп до штрафу у розмірі 300 грн.– скасувати, справу про адміністративне правопорушення – закрити.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана до адміністративного апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд протягом 10 днів із дня її проголошення.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до адміністративного апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя /підпис/
Постанова набрала законної сили 12 лютого 2010 р.
Оригінал постанови знаходиться в архіві суду в матеріалах справи № 2а-55/10 р.
Суддя С.М. Ткачова
Секретар О.Ю. Чуп’ятова