Україна
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
Іменем України
12 березня 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах
апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючого - судді Матюшенка І.В.
суддів: Жизневської А.В., Малахової Н.М.
при секретарі судового
засідання Прищепі О.А.
з участю: апелянта ОСОБА_1 та адвоката ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі
апеляційну скаргу представника відповідача ОСОБА_1 на
рішення Коростенського міського суду від ЗО квітня 2003 року у справі за
позовом Коростенського ВЖРЕП № 2 до ОСОБА_3,
ОСОБА_4 про визнання осіб такими, що втратили право
користування жилим приміщенням та за зустрічним позовом ОСОБА_3 до
Коростенського міськвиконкому та Коростенського ВЖРЕП № 2 про визнання
ордеру недійсним,
встановила:
У поданій апеляційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на порушення судом норм процесуального права та неправильне застосування норм матеріального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції від 30 квітня 2003 року, яким: ОСОБА_4 та ОСОБА_5 визнано такими, що втратили право користування квартирою АДРЕСА_1; відмовлено у визнанні ОСОБА_3 таким, що втратив право на користування вказаною квартирою; визнано недійсним ордер № 60 серії ДВ, виданий виконкомом Коростенської міської ради 30 травня 2002 ОСОБА_6 на вселення в квартиру АДРЕСА_1. Також апелянт просить направити справу на новий розгляд.
Апеляційна скарга підлягає до задоволення з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що справа судом першої інстанція була розглянута у відсутність відповідачки ОСОБА_4, дані про повідомлення її про час та місце розгляду справи відсутні.
Відповідно до положень ч. 1 ст. О ЦПК України 1963 року (діяв на час розгляду справи) суд відкладає розгляд справи у разі неявки в судове засідання однієї із сторін або будь-кого з інших осіб, які беруть участь у справі, щодо яких немає відомостей про вручення їм повісток.
2
Зазначені вимоги процесуального закону судом першої інстанції були порушені, що є безумовною підставою для скасування судового рішення згідно п. З ст. 311 ЦПК України.
Крім того, визнавши ОСОБА_5 такою, що втратила право на користування спірною квартирою, суд першої інстанції вийшов за межі позовних вимог (позов про це заявлено не було), а визнавши недійсним ордер на спірну квартиру, виданий ОСОБА_6, - суд не притягнув її до участі у справі в якості відповідача.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 311,313-315 ЦПК України, колегія суддів,
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Рішення Коростенського міського суду від 30 квітня 2003 року скасувати, а справу направити на новий розгляд до того ж суду іншим суддею.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Справа № 22ц/50 Головуючий у суді 1-ї інстанції Яблонський С.С.
Категорія 32 Суддя-доповідач Матюшенко І.В.