КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА
Справа № 488/1643/14-ц
Провадження № 2/488/1004/14 р.
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
18.06.2014 року м.Миколаїв
Корабельний районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючого по справі - судді Безпрозванного В.В.,
при секретарі судового засідання - Харитоновій І.В.,
за участю позивача - ОСОБА_1 ,
відповідача - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів на дитину та стягнення аліментів на утримання матері неповнолітньої дитини,
ВСТАНОВИВ:
31 березня 2014 року ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою, в якій просила збільшити розмірі аліментів, які стягуються за рішенням Корабельного районного суду м. Миколаєва від 18 грудня 2013 року, а саме з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 замість 250 грн. стягувати 800 грн. на утримання сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , починаючи з 15.10.2013 року і до повноліття дитини, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Крім того, позивач просила стягувати з відповідача на її корить аліменти на її утримання у розмірі 800 грн. щомісячно, починаючи з 15 жовтня 2013 року і до досягнення дитиною трирічного віку.
В обґрунтування позову позивач вказувала, що за рішенням Корабельного районного суду м. Миколаєва від 18 грудня 2013 року з відповідача на утримання дитини ОСОБА_3 стягуються аліменти у розмірі 250 грн. щомісячно.
На час прийняття вказаного рішення між сторонами була домовленість щодо розміру сплати вказаних аліментів, однак відповідач не виконує усну домовленість щодо понесення інших витрат, в зв`язку із цим позивач не має матеріальної можливості самостійно утримувати неповнолітню дитину.
Таким чином, позивач посилаючись на тяжке матеріальне становище, просила в судовому засіданні задовольнити її вимоги про збільшення розмірі аліментів на утримання дитини та стягнути з відповідача на її утримання аліменти до досягнення дитиною трирічного віку.
Відповідач в судовому засіданні заперечував проти задоволення позову, вказував, що він не має постійної роботи, в зв`язку із чим не може сплачувати більший розмірі аліментів на утримання дитини. Крім того, категорично заперечував щодо стягнення з нього аліментів на утримання позивача, оскільки вона є працездатною та має можливість працювати.
Дослідивши письмові матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, суд вважає за можливе частково задовольнити вимоги позивача з огляду на наступне.
Судом встановлено, рішенням Корабельного районного суду м. Миколаєва від 18 грудня 2013 року з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3 стягуються аліменти у твердій грошовій сумі 250 грн., щомісячно, починаючи з 15 жовтня 2013 року і до повноліття дитини, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
У відповідності до ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи розмірі аліментів, що стягується за рішенням суду та матеріальне становище сторін, суд вважає за потрібне збільшити розмір аліментів, які стягуються з ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_3 , з 250 грн. на 500 грн. на місяць.
Відповідно до ст.ст.75;77;80;81 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років і за рішенням суду кошти на утримання дружини (аліменти) присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя або у твердій грошовій сумі з урахуванням стану здоров`я наявності у платника аліментів інших дітей, непрацездатних, а також інших обставин, що мають істотне значення.
В зв`язку із цим, враховуючи збільшений розмір аліментів, що стягуються на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітнього ОСОБА_3 , суд частково задовольняє вимоги позивача щодо стягнення з позивача на її утримання аліментів, а відтак стягує з ОСОБА_2 на утримання ОСОБА_1 аліменти у розмірі 250 грн. щомісячно до досягнення дитиною трьохрічного віку.
Відповідно до частини 1 статті 79 СК України аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви, а відтак суд відмовляє позивачу у стягненні аліментів з відповідача з дат, що передують дати звернення її до суду із даним позовом.
Відповідно до статті 88 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь держави судовий збір.
Керуючись ст. ст. 208-209; 212; 214-215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів на дитину та стягнення аліментів на утримання матері неповнолітньої дитини - задовольнити частково.
Збільшити розмірі аліментів, що стягуються за рішенням Корабельного районного суду м. Миколаєва від 18 грудня 2013 року (справа № 488/5209/13 -ц), а саме стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Миколаєва, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щомісячно в розмірі 500 грн. до повноліття дитини, починаючи з 31 березня 2014 року.
Стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на її утримання аліменти в розмірі 250 грн. щомісячно, починаючи з 31.03.2014 року та до досягнення неповнолітнім ОСОБА_3 трьохрічного віку, тобто по ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 243,60 грн.
В задоволенні іншої частини позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Миколаївської області через Корабельний районний суд м. Миколаєва.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дні отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: В. В. Безпрозванний