Судове рішення #9394341

  

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


13 травня 2010 рокуСправа № 2а-1058/10/0370


Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Волдінера Ф.А.,

при секретарі судового засідання Шафранюк І.Ф.,

з участю з участю прокурора Ревухи І.В.,

представника позивача Іванової І.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом прокурора Любешівського району в інтересах держави в особі Любешівського районного центру зайнятості до сільськогосподарського виробничого кооперативу “За мир” про стягнення недоїмки та фінансових санкцій по страхових внесках на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття,

ВСТАНОВИВ:

 Прокурор Любешівського району в інтересах держави в особі  Любешівського районного центру зайнятості  звернувся з адміністративним позовом до сільськогосподарського виробничого кооперативу "За мир" (далі СГВК "За мир") про стягнення недоїмки та фінансових санкцій по страхових внесках на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття на загальну суму 1850,76 грн.

Даний позов мотивовано тим, що відповідач зареєстрований як платник внесків до Фонду загальнообов’язкового державного страхування України на випадок безробіття, використовує найману працю і відповідно  до пункту 2 частини 2 статті 35 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000 року №1533-ІІІ (далі – Закон №1533-ІІІ) зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески. Несплатою страхових внесків порушені встановлені законодавством України соціальні гарантії безробітних, що призводить до перешкод фінансування витрат, пов’язаних з виплатою допомоги по безробіттю та матеріальної допомоги, а також державної політики у сфері страхування на випадок безробіття. Прокурор просить стягнути з відповідача на користь Любешівського районного центру зайнятості недоїмку зі сплати страхових внесків на випадок безробіття в розмірі 1850,76 грн., з яких: 836,80 грн. прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків, 1013,96 грн. – пеня.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позов підтримали, просять позов задовольнити, стягнути з державного підприємства СГВК "За мир" в користь  Любешівського районного центру зайнятості  заборгованість по страхових внесках в сумі 1850,76 грн.

Відповідач в судове засідання не прибув повторно, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, причини неприбуття до суду не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності не заявив.

Суд вважає можливим справу розглянути без участі відповідача за наявними у ній матеріалами.

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю.

Частиною 1 статті 2 Закону №1533-ІІІ передбачено, що Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в обов’язковому порядку фінансує витрати пов’язані з наданням матеріального забезпечення у випадку безробіття та соціальних послуг в обсягах передбачених цим Законом.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 16 Закону №1533-ІІІ, джерелами формування коштів Фонду є страхові внески страхувальників-роботодавців, застрахованих осіб, що сплачують на умовах і в порядку передбачених законодавством.

Частина 2 статті 4 Закону №1533-ІІІ визначає, що роботодавець набуває статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з дня реєстрації.

Стаття 12 Закону №1533-ІІІ встановлює, що функції виконавчої дирекції  Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття покладаються на органи державної служби зайнятості.

Згідно з частиною 2 статті 34 Закону №1533-ІІІ, фонд зобов'язаний, зокрема, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю.

Згідно з пунктом 2 частини 2 статті 35 Закону України №1533-ІІІ страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установленому порядку та в повному обсязі страхові внески.

Пунктом 4 статті 17 Закону України №1533-ІІІ та пунктом 5.6. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 року № 339 встановлено, що роботодавці і застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання в установах банків коштів на оплату праці.

Згідно з частиною 1 статті 38 Закону №1533-ІІІ, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

Частина 2 статті 38 Закону №1533-ІІІ, у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Згідно наданих позивачем акту  перевірки №075 від 02.12.2009 року, рішення №8 від 02.12.2009 року, довідки та розрахунку ціни позову,  недоїмка зі сплати страхових внесків за платником складає 6281,05 грн., пеня в сумі 2539,77 грн., а всього заборгованість по загальнообов’язкових страхових внесках до Фонду  становить  8820,82 грн.

Станом на 01 березня 2010 року відділом державної виконавчої служби Любешівського районного управління юстиції стягнуто з СГВК “За мир” 5444,25 грн. недоїмки та штрафних санкцій у виді пені – 1525,81 грн. на користь Любешівського районного центру зайнятості. Таким чином, сума заборгованості СГВК “За мир” становить 1850,76 грн.

Враховуючи вищезазначене, суд вважає, що позовні вимоги прокурора Любешівського району про стягнення з сільськогосподарського виробничого кооперативу “За мир” 1850,76 грн. недоїмки та пені по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття та штрафних санкцій обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи і підлягають до задоволення.

Керуючись частиною 3 статті 160, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з сільськогосподарського виробничого кооперативу “За мир” на користь Любешівського районного центу зайнятості заборгованість у розмірі 1850 грн. (одна тисяча вісімсот п’ятдесят гривень) 76 коп., в тому числі недоїмку в сумі 836,80 грн. та фінансові санкції у виді пені у розмірі 1013,96 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається прокурором та представником позивача протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - з 19 травня 2010 року, а представником відповідача – протягом десяти днів з дня отримання ним копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду  подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.



Суддя                                                                                          Ф.А. Волдінер


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація