Судове рішення #9394217


КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

  14 травня 2010 року                                                          Справа № 2а-908/10/1170

          Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Черниш О.А., при секретарі судового засідання Оводенко І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Кіровограді адміністративну справу за позовом прокурора Кіровського району м. Кіровограда, який діє в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, до товариства з обмеженою відповідальністю "Караван-С" про стягнення заборгованості, -  

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Кіровського району м. Кіровограда, який діє в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Караван-С" (надалі - ТОВ "Караван-С") про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій та пені у розмірі 6 027, 17 грн.

Позов мотивовано тим, що рішенням позивача №1164 від 02.07.08 за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування  до ТОВ "Караван-С" застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу у розмірі 8 565, 14 грн. та нараховану пеню у розмірі 2 062, 13 грн.. З них відповідачем сплачено лише 4 600, 10 грн. Решту суми заборгованості у розмірі 6 027, 17 грн. прокурор просить суд стягнути на користь позивача.

У ході судового розгляду позивачем подано заяву про зменшення суми позовних вимог, в якій він просить суд стягнути на свою користь 1937 грн. 17 коп., посилаючись на сплату решти заборгованості відповідачем.  

Представники прокуратури та позивача у судовому засіданні позов підтримали з урахуванням вказаної заяви та надали пояснення, аналогічні змісту адміністративного позову, додатково пояснивши, що позовні вимоги стосуються стягнення пені, нарахованої за прострочення платежів.  

          Відповідач, будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду (а.с. 18, 34), повторно у судове засідання не з'явився, про причини неприбуття суд не повідомив, заперечення на позов не надав, тому справа вирішується без його участі, на підставі наявних у ній доказів.    

          Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників прокуратури та позивача, дослідивши та оцінивши надані докази, суд приходить до таких висновків.

Порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками визначається Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (надалі - Закон).

Відповідно до ч.3 ст.18 Закону страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України.

Платниками страхових внесків згідно зі ст.15 Закону є страхувальники, якими, зокрема, відповідно до п.1 ст.14 Закону є роботодавці: підприємства, установи та організації, створені відповідно до законодавства України незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, які мають окремий баланс і самостійно проводять розрахунки із застрахованими особами), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Страхувальники набувають статусу платників страхових внесків з дня їх взяття на облік територіальним органом  Пенсійного фонду (ч.3 ст.15 Закону).

Обчислюються страхові внески виключно у грошовій формі та мають сплачуватися за відповідний базовий період (календарний місяць) не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду та підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника (ст. 20 Закону).

Відповідно до ч.2 ст.106 Закону суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у встановлені строки, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно з п.2 ч.9 ст. 106 Закону (в редакції, діючій на період виникнення боргу) виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду у вигляді штрафу залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.  

          Про нарахування пені та накладення штрафів посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій. Суми пені та штрафів підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення (ч.13 ст. 106 Закону).

Рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу є виконавчим документом. У разі якщо страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, отримали рішення про нарахування пені та накладення штрафу і не сплатили зазначені в них суми фінансових санкцій протягом десяти робочих днів, а також не оскаржили це рішення чи не повідомили у цей строк відповідний виконавчий орган Пенсійного фонду про його оскарження, воно передається для виконання державній виконавчій службі та страхувальнику. Суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків, стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків. (ч.14 ст.106 Закону).

Строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується (ч. 15 ст.106 Закону).

Встановлено, що ТОВ "Караван-С" зареєстровано 29.08.97 як юридична особа виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради (а.с. 5) та перебуває на обліку в управлінні ПФУ у м. Кіровограді як платник страхових внесків за загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (а.с.6).

          Рішенням начальника управління ПФУ в м. Кіровограді №1164 від 02.07.08 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків до ТОВ "Караван-С" застосовано фінансову санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 8 565, 14 грн. та нараховано пеню у розмірі 2 062, 13 грн. за період з 20.01.04 по 28.02.07, всього на суму       10 627, 27 грн. (а.с. 9). Вказане рішення відповідач отримав 06.07.08, у встановленому порядку не оскаржив.

          Як вбачається з розрахунку заборгованості, складеного позивачем, відповідачем у липні 2007 року сплачено 3100, 10 грн., у жовтні 2009 року - 1000 грн., грудні 2009 року - 500 грн., а всього 4600, 10 грн. (а.с. 8).

Крім того, як пояснили у судовому засіданні представники прокуратури та позивача, після подання позову відповідачем сплачено 4090 грн. (26.02.10 сплачено 90 грн., 21.04.10 - 4000 грн.), внаслідок чого повністю погашено заборгованість зі сплати штрафу.

          Таким чином на час вирішення спору за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 1 937, 17 грн. (10 627, 27 грн. - 4600, 10 грн. - 4090 грн.), яка є пенею.

          Доказів погашення відповідачем цієї суми  на час розгляду справи до суду не надано.

Відповідно до ст.23 Закону спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

На підставі викладеного, враховуючи повноваження органів прокуратури, передбачені ст.121 Конституції України, ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру", ст.ст. 60, 61 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог даного адміністративного позову та про його задоволення.   

Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

          Керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 94, 136, 158 - 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов прокурора Кіровського району м. Кіровограда задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Караван-С" (25006, м. Кіровоград, проспект Комуністичний, 6/5, ідентифікаційний код 23694643) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді 1937 (одну тисячу дев'ятсот тридцять сім) гривень 17 копійок пені.  

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

             Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний  строк з дня складення її у повному обсязі, а відповідачем - з дня отримання її копії, заяви про апеляційне  оскарження і  подання після цього протягом  20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду                                                                      О.А. Черниш



Постанову складено в повному обсязі 17.05.10.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація