Судове рішення #9388350

Справа № 2 –335  

2009 року  

  Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И  

  07 жовтня  2009 року                                                  м. Яворів  

  Яворівський районний суд Львівської області в складі: головуючого - судді Бойко С.М., при секретарі – Кондратюк М.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Яворів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Яворівської міської ради Яворівського району Львівської області, третьої особи: обласного комунального підприємства Львівської обласної ради „Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки”, Яворівської державної нотаріальної контори,  про визнання права власності на житловий будинок  в порядку спадкування,  

 

  В С Т А Н О В И В:  

12.11.2008 року позивач звернулася до суду з позовною заявою, в якій зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла її мати – ОСОБА_2, а ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер її батько – ОСОБА_3. На праві спільної часткової власності, у рівних частках, їм належить будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 Позивач вказує, що вона проживала разом з батьками і після їхньої смерті далі залишилась там проживати, тому вважає, що прийняла спадщину, оскільки вступила в управління спадковим майном, зокрема вказаним житловим будинком. Позивач вважає себе єдиним спадкоємцем першої черги спадкування за законом, так як її рідний брат – ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.  

У зв”язку з тим, що за життя її батьки у встановленому законом порядку не оформили права власності на вказаний житловий будинок, нотаріальна контора відмовляє їй у видачі свідоцтва про право на спадщину, а обласне комунальне підприємство Львівської обласної ради „Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки” відмовляє у видачі свідоцтва про право власності на прізвище батьків, позивачка просить суд визнати за нею право власності на вказане нерухоме майно в порядку спадкування за законом після смерті її матері та батька, оскільки вважає, що вони за життя у законному порядку набули права власності на нього, а позивач, як спадкоємець, фактично вступила в управління спадковим майном після їхньої смерті.  

В судовому засіданні позивачка повністю підтримала свої позовні вимоги та пояснення, викладені нею в позовній заяві. При цьому уточнила, що вона просить визнати право власності на все нерухоме майно, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1  

Інші учасники судового розгляду не з»явились, однак, надали суду заяви про розгляд даної справи у відсутності їхніх представників, що відповідає вимогам ст.158 ЦПК України.          

Заслухавши пояснення позивача та дослідивши письмові докази у справі, судом встановлено наступні факти та відповідні їм правовідносини.                                                                                    

У відповідності до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого Яворівським бюро ЗАГСу Львівської області 06.04.1998 року, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.    

У відповідності до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2, виданого Яворівським відділом ЗАГСу Львівської області ІНФОРМАЦІЯ_3 року, ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року.    

  У відповідності до технічного паспорту, виданого 29.07.2008 року обласним комунальним підприємством Львівської обласної ради „Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки”, дійсна інвентаризаційна вартість житлового будинку, господарських будівель та споруд, зареєстрованих під АДРЕСА_1 становить 25 573 гривень 00 копійок, записів щодо самовільного будівництва немає.  

У відповідності до п.5 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України в редакції 2004 року, правила книги шостої цього Кодексу застосовуються також до спадщини, яка відкрилась, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом.  В своїй позовній заяві позивач вказує, що вона прийняла спадщину, вступивши в управління  спадковим майном, а тому суд при вирішенні даного спору про встановлення факту прийняття позивачем спадщини, яка залишилась після смерті її батька та матері, керується нормами Цивільного кодексу України  в редакції 1963 року, оскільки спадщина відкрилась, відповідно, ІНФОРМАЦІЯ_2 року та ІНФОРМАЦІЯ_3 року, до прийняття нового Цивільного кодексу України.  

У відповідності до вимог ст.549 Цивільного кодексу України  в редакції 1963 року, спадкоємець вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він протягом шести місяців з дня її відкриття вступив в управління спадковим майном, або на момент смерті проживав разом із спадкодавцем.  

Той факт, що позивач на момент смерті проживала разом із своїми батьками у вказаному вище будинку, стверджується відміткою в будинковій книзі про її реєстрацію.  

  Судом встановлено, що 30.09.1997 року ОСОБА_3 склав заповіт, яким все належне йому майно, та майно, на яке він матиме право, заповів своїй доньці – ОСОБА_1   .  

  Судом також встановлено, що 30.09.1997 року ОСОБА_2 склала заповіт, яким все належне їй майно, та майно, на яке вона матиме право, заповіла своїй доньці – ОСОБА_1.  

У відповідності до ст.1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини.                                                                  

Таким чином, єдиним спадкоємцем за заповітом на майно, яке залишилось після смерті ОСОБА_2 та ОСОБА_3, є позивач – ОСОБА_1  

У відповідності до вимог ст. 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.  

З досліджених судом письмових документів, а саме: будинкової книги та довідки КП Яворівської міської ради №3063 від 07.02.2008 року, встановлено, що будинок записаний на ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (АДРЕСА_1),  і що у вказаному вище будинку вони проживали і були зареєстровані до дня смерті.  

З листів Новояворівської державної нотаріальної контори №117/02-23 від 31.08.2008 року та №118/02-23 від 31.01.2008 року встановлено, що спадкові справи заведені, однак, позивачеві у видачі свідоцтва про спадщину після смерті батька та матері було відмовлено у зв»язку з відсутністю належно оформлених правовстановлюючих документі, що підтверджують право власності спадкодавців на нерухоме майно.                                                                                      

Обласне комунальне підприємство Львівської обласної ради „Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки повідомило суду, що реєстрація права власності за адресою: Львівська область, м.Яворів, вул.Загороди, 20 не здійснювалась.                                                                          

З досліджених судом письмових документів, а саме: свідоцтв про право власності на будинковолодіння  від 06.05.1953 року, виданих ОСОБА_2 та ОСОБА_3, встановлено, що кожний з них на підставі ухвали народного суду Яворівського району від 25.02.1953 року мав у власності по ? ідеальної частини будинковолодіння, зареєстрованого на момент видачі свідоцтв під АДРЕСА_1 і на підставі чого видані документи про реєстрацію будинковолодіння за №467 та №468.  

Таким чином, всі досліджені судом письмові докази у їхній сукупності підтверджують право власності ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на будинковолодіння, яке знаходиться  адресою: АДРЕСА_1 Судом також встановлено, що позивач прийняла спадщину після смерті своїх батьків.    

Таким чином, право власності на будинковолодіння, яке знаходиться  адресою: АДРЕСА_1, набувається позивачем правомірно, а тому позов  підлягає задоволенню.                                                                            

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст.328, 1222, п.5 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України (в редакції 2004 року), ст.549 ЦК України (в редакції 1963 року) ст.ст. 10, 11, 158, 209, 212, 214-215 Цивільно-процесуального кодексу України,  

В И Р І Ш И В:                          

Позовну заяву  ОСОБА_1 до Яворівської міської ради Яворівського району Львівської області, третьої особи: обласного комунального підприємства Львівської обласної ради „Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки”, Яворівської державної нотаріальної контори,  про визнання права власності на житловий будинок  в порядку спадкування задовольнити.  

Визнати за ОСОБА_1, як спадкоємцем за заповітом, після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, та ОСОБА_3, який помер 15.10.2009 року право власності на будинковолодіння, яке знаходиться  адресою:  АДРЕСА_1  

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Яворівський районний суд Львівської області шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст.295 ЦПК України.                                                                                  

    СУДДЯ:    

   

  • Номер: 6/216/215/15
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-335/09
  • Суд: Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
  • Суддя: Бойко С.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.07.2015
  • Дата етапу: 20.07.2015
  • Номер: 22-ц/803/7516/25
  • Опис: про стягнення аліментів
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-335/09
  • Суд: Дніпровський апеляційний суд
  • Суддя: Бойко С.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.06.2025
  • Дата етапу: 09.06.2025
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація