Справа №2-577 за 2007 р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2007 p.
Стахановський міський суд Луганської області
у складі:
головуючого : судді ШАРГАРОВСЬКОЇ В.І.
при секретарі СКРИПНИК Г.С.,
розглянувши у відкритому суовому засіданні в залі суду в м. Стаханові справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Стаханоської міської Ради про встановлення строку для прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до Стахановського міського суду із позовом до відповідача про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
В обгрунтування заявлених вимог позивач вказала, що квартира АДРЕСА_1 належала на праві власності матері позивача -ОСОБА_2. ІНФОРМАЦІЯ_1 мати позивача померла. Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1, однак заяву про прийняття спадщини в державну нотаріальну контору м. Стаханова у встановлені законом строки позивач не надала. Коли позивач звернулася до державної нотаріальної контори їй було відмовлено в видачі свідоцтва про спадщину у зв'язку з тим, що своєчасно не була подана заява. Просить суд визначити додатково строк до 01.05.2007 р. для подання заяви про прийняття спадщини після смерті спадкодавця ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1
В судовому засіданні позивач підтримала заявлені вимоги у повному обсязі і суду надала пояснення, які повністю співпадають з доводами, викладеними в позовній заяві. Просить позов задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні був відсутній надавши суду заяву про розгляд справи за його відсутністю. Заперечень по суті позову не має. Відповідно до вимог ч.2.ст. 158 ЦПК України заяву судом прийнято.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази та оцінивши всі докази по справі в їх сукупності суд приходить до наступних висновків:
відповідно до ч.1 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті . особи або оголошення її померлою. Згідно із ч.1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини ( день смерті спадкодавця ч.2 ст. 1220 ЦК України) не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Статтею 1270 ч.1 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Як встановлено в судовому засіданні позивач є спадкоємцем за законом, бо є донькою померлої ОСОБА_2, що підтверджено копією свідоцтва про
народження ( а.с.6) та копією свідоцтва про укладання шлюбу ( а.с. 5 ). Спадкодавець померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджено копією свідоцтва про смерть ( а.с.4 ).
Відповідно до вимог ч.З ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому строк достатній для подання заяви про прийняття спадщини. Суд вважає, що позивач пропустила строк прийняття спадщини з поважних причин, бо вона не обізнана в законодавстві. Таким чином суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі .
Керуючись ст. 1220 ч.2, ст. 1269 ч.1, ст. 1272 ч.З ЦК України, ст. ст. 10,11, 60, 158 ч.2, 212-215, 292, 294 ЦПК України суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити у повному обсязі.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 Строк встановити тривалістю до 01.05.2007 р.
Рішення може бути оскаржено протягом 10 днів з дня його проголошення шляхом подання письмової заяви про апеляційне оскарження до Стахановського міського суду Луганської області та шляхом подання протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження- апеляційної скарги до Апеляційного суду Луганської області через Стахановський міський суд Луганської області.