Справа № 2-294\2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 березня 2007 року Снігурівський районний суд Миколаївської області
у складі: головуючого - судді Кішковської З.А.,
при секретарі - Забаровської С.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Снігурівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кобзарцівської сільської ради Снігурівського району про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Кобзарцівської сільської Ради Снігурівського району про визнання права власності на спадкове майно. В заяві вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1помер його батько ОСОБА_2, який заповідав належний йому житловий будинок з господарськими та побутовими спорудженнями в с.Кобзарці позивачу. Однак у видачі свідоцтва про право на спадок нотаріальною конторою відмовлено за невідповідністю встановленій формі правовстановлюючого документу - свідоцтва про право власності на житловий будинок, де відсутній порядковий номер.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача заявила про відсутність заперечень щодо задоволення позовних вимог і пояснила, що дійсно спадкодавець постійно проживав у спадковому будинку, був його одноособовим власником. Натепер сільська рада не може пояснити причин помилки при заповненні виданого свідоцтва про право власності та самостійно випрати її.
Дослідивши докази, суд встановив слідуюче:
-ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 ( свідоцтво про смерть за актовим записом НОМЕР_1 в книзі реєстрації смертей від 23.11.2005 року Кобзарцівської сільської ради Снігурівського району \а.с.5\ і після його смерті відкрилася спадщина на житловий будинок в с.Кобзарці Снігурівського району, який він заповідав позивачу за заповітом, посвідченим 15 грудня 1998 року.
Оформленню спадкових прав ОСОБА_1 перешкоджає недотримання вимог при оформленні свідоцтва про право особистої власності на житловий будинок від 05 грудня 1992 року.
-між сторонами мають місце правовідносини, що виникають з спадкових.
-суд встановлено порушення прав позивача на отримання спадщини після її відкриття та на послідуюче володіння, користування і розпорядження належним майном, тому звернення до суду є обгрунтованим, позовні вимоги на підставі ст.4,13,48 Закону України "Про власність",ст.1276 ЦК України, Постанови Пленуму Верховного суду України "Про практику розгляду судами України справ про спадкування"-п.4 підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 15, 30, 62, 202, 202-1, 203 ЩІК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовільнити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на жилий будинок з належними до нього будівлями та спорудами, який знаходиться в АДРЕСА_1
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.