Судове рішення #9376549

Справа № 22ц-5484                   Головуючий  у 1 інстанції Ладе В.Р.  

Категорія 57                              Доповідач Червинська М.Є.  

__________________________________________________________________  

  У х в а л а  

Іменем України  

            19 травня 2010 року     Апеляційний суд Донецької області в складі:

                                                 головуючої: Червинської М.Є.

                                                суддів: Лісового О.О., Барсукової О.І.

        при секретарі Руденко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області на постанову Амвросіївського районного суду Донецької області від 1 вересня 2009 року за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області про зобов»язання перерахунку та виплати щомісячної державної соціальної допомоги,  

 в с т а н о в и в :

Постановою Амвросіївського районного суду Донецької області від 1 вересня 2009 року управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області зобов»язане здійснити ОСОБА_1 нарахування та виплатити щомісячну доплату до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком як дитині війни за період з 10 серпня 2008 року по 31 грудня 2008 року з урахуванням раніше проведених виплат, в решті позову відмовлено.

       В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати рішення суду, ухвалити нове рішення, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального і процесуального права.

       Судом першої інстанції встановлено, що позивачка є особою, на яку поширюється дія Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Суд дійшов до висновку, що відповідно до ст. 6 Закону відповідач повинен провести перерахунок та сплатити позивачки недоотримані суми щомісячної державної соціальної допомоги в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком  з 10 серпня 2008 року по 31 грудня 2008 року, оскільки відповідач вказаний перерахунок не зробив, суд дійшов до висновку, що такі дії відповідача є протиправними та зобов»язав відповідача зробити зазначений перерахунок.

       В судове засідання сторони не з»явились, про час і місце судового засідання повідомлені.

       Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав:  

      Відповідно до ч. 1 ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення буз змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Апеляційний суд вважає, що рішення ухвалене з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги висновки суду не спростовують.

       Згідно з приписами статті 1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" дитиною війни є особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення 2 вересня 1945 року Другої світової війни було менше 18 років.  З паспорту позивачки вбачається, що вона є громадянкою України, ІНФОРМАЦІЯ_1, тому має право на отримання соціальних пільг, встановлених зазначеним Законом.

     Статтею 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" від 18 листопада 2004 року передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

      Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" внесені зміни до Закону України "Про соціальний захист дітей війни" та статтю 6 цього Закону викладено в такій редакції: "Дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни. Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього Закону та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"  дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів".

      Згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп2008 зміни, внесені підпунктом 2 пункту 41 розділу 11 Закону України від 28.12.2007 № 107-1У, щодо розмірів підвищення пенсії дітям війни визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

      Ураховуючи положення Конституції України щодо дії нормативно-правових актів у часі, положення статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" у редакції 2004 року поновили свою дію в 2008 році - з 22.05.2008 року. За таких обставин суд першої інстанції дійшов до правильного висновку щодо застосування положень статті 6 Закону в редакції 2004 року.

       Доводи апеляційної скарги відповідача були предметом дослідження суду першої інстанції, висновки суду вони не спростовують.

 

Керуючись ст. ст. 307, 308 ЦПК України, апеляційний суд,  

                                                      Ухвалив:

 Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області відхилити.

 Постанову Амвросіївського районного суду Донецької області від 1 вересня 2009 року залишити без змін.

 Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.  

 Головуюча:

 Судді:  

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація