Справа № 22-3215/09
Головуючий у 1 -й інстанції - Лісовська О.В.
Доповідач - Гончар В.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2009 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду міста Києва в складі:
Головуючого - Гончара В.П.
Суддів - Пікуль А.А., Вербової І.М.
При секретарі - Ліліцькому Р.В.
Розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Деснянського районного суду м. Києва від 19 лютого 2009 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_1, зацікавлені особи: Головне Управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації, Київське міське бюро технічної інвентаризації, Деснянська районна у м. Києві державна адміністрація, ОСОБА_2, про встановлення факту приналежності на праві власності частини домоволодіння, -
ВСТАНОВИЛА:
Заявниця ОСОБА_1 звернулася в суд із заявою про встановлення факту приналежності на праві власності частини домоволодіння.
Ухвалою Деснянського районного суду м. Києва від 19 лютого 2009 року заяву ОСОБА_1 зацікавлені особи: Головне управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації, Київське міське бюро технічної інвентаризації, Деснянська районна у м. Києві державна адміністрація, ОСОБА_2 про встановлення факту приналежності на право власності частини домоволодіння - залишено без розгляду.
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування ухвали суду та передачу справи на новий розгляд суду першої інстанції в зв'язку з тим, що вона суперечить вимогам процесуального закону.
Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість ухвали суду в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 235 ЦПК України якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз'яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Згідно зі ст. 234 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Частина 2 ст. 234 ЦПК України визначає перелік справ, розгляд яких відбувається у порядку окремого провадження, до переліку яких не входять судові справи щодо встановлення факту власності на нерухоме майно.
Справи, що стосуються виникнення, припинення, змін щодо прав власності особи на нерухоме майно - це справи виключно позовного провадження, адже йде мова про право.
Відповідно до абзацу 3 п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» в тому разі, коли буде виявлено, що становлення підвідомчого судові факту пов'язане з вирішенням спору про право, суд відмовляє в прийнятті заяви до розгляду в окремому провадженні, а якщо це буде виявлено під час розгляду справи, залишає заяву без розгляду і роз'яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про те, що заява ОСОБА_1 повинна бути залишена без розгляду, а заявниці роз'яснено право звернутися до суду з позовом про визнання права власності на загальних підставах, оскільки між сторонами виник спір про право на частину домоволодіння.
Доводи апеляційної скарги про те, що заявниця просила встановити приналежність номерів № 7-7-а та № 7 одному будинковолодінню, що знаходиться АДРЕСА_1, а не встановити право власності на частину будинковолодіння, є безпідставними, оскільки, як вбачається із даної заяви вбачається спір про право між сторонами, а тому вона не може бути розглянута в порядку окремого провадження.
Постановлена судом ухвала відповідає вимогам процесуального закону і не може бути скасована з підстав, наведених в апеляційній скарзі.
Керуючись ст.ст.303, 307, 317, 218 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Ухвалу Деснянського районного суду м. Києва від 19 лютого 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подання скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.