Судове рішення #9367579

  Справа № 2-о-134/10  

  РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 25 березня 2010 року Самарський районний суд м. Дніпропетровська у складі:

головуючого судді                               Румянцева О.П.                

народних засідателів:                          Чернишової Л.М.

                                    Якуніної В.П.                

при секретарі                                Бакум І.М.                          за участю прокурора                           Головач Т.В.                

за участю адвоката                ОСОБА_2            

представника заявника, лікаря-психіатра                Шарипова А.Ю.,           

розглянувши у відкритому виїзному судовому засіданні у м.Дніпропетровську цивільну справу окремого провадження за заявою Комунального закладу «Дніпропетровська обласна клінічна психіатрична лікарня», заінтересована особа – ОСОБА_4, про надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку,  

  ВСТАНОВИВ:  

 24 лютого 2010 року заявник звернувся до суду із заявою про госпіталізацію ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 Свої вимоги заявник обґрунтував тим, що 23.02.2010 р. о 12 год. 11 хв. ОСОБА_4 був госпіталізований до психіатричного стаціонару. За думкою комісії лікарів, хворий є небезпечним для себе та оточуючих, лікування можливе лише у стаціонарних умовах.

У судовому засіданні представник заявника  підтримав вимоги, прокурор – не заперечує, задовольнити, адвокат – на розсуд суду.

ОСОБА_4 письмової поінформованої згоди на госпіталізацію до КЗ „ДОКПЛ” не дав, що стало підставою для звернення до суду із даною заявою.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника заявника, заінтересованої особи, думку прокурора, суд вважає, що заява підлягає задоволенню за наступних підстав.

В силу ст.14 Закону України від 22.02.2000р. № 1489-ІІІ «Про психіатричну допомогу» особа, яка страждає на психічний розлад, може бути госпіталізована до психіатричного закладу без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника, якщо її обстеження або лікування можливі лише в стаціонарних умовах, та при встановленні в особи тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона: вчиняє чи виявляє реальні наміри вчинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для неї чи оточуючих, або неспроможна самостійно задовольняти свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність.

У судовому засіданні було встановлено, що 23.02.2010 р. о 12 год. 11 хв. ОСОБА_4 був госпіталізований до КЗ «Дніпропетровська обласна клінічна психіатрична лікарня» лікарем-психіатром 14 МЛ Свіріним.  

При обстеженні його психічного стану в КЗ «ДОКПЛ» комісія лікарів виявила, що хворий  злобний, агресивний до брата, нападає на нього із сокирою з погрозами вбивства, вважає, що той у зговорі зі владою і хоче його отруїти.

ОСОБА_4 було поставлено попередній діагноз – шизофренія, параноїдна форма, неперервна течія, параноїдний синдром.  

ОСОБА_4 у судовому засіданні заперечував проти госпіталізації, вважаючи її непотрібною, а себе – здоровим.

Представник психіатричного закладу підтвердив обставини щодо поведінки та діагнозу захворювання ОСОБА_4 зазначив, що йому необхідно пройти курс лікування у стаціонарних умовах.  

Таким чином, суд вважає, що вимоги заявника, про госпіталізацію ОСОБА_4 до психіатричного стаціонару без її усвідомленої згоди, обґрунтовані.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 14, 16 Закону України від 22.02.2000 р. № 1489-ІІІ «Про психіатричну допомогу», ст.ст. 4–8, 10, 11, 18, 57 – 60, 130, 208, 209, 212 – 215, 218 Цивільного процесуального кодексу України, суд

  ВИРІШИВ   :  

Заяву задовольнити.

Госпіталізувати ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, до Комунального закладу «Дніпропетровська обласна клінічна психіатрична лікарня» для надання психіатричної допомоги у примусовому порядку.

 Роз’яснити, що заява фізичної особи або її законного представника про припинення надання особі психіатричної допомоги у примусовому порядку може бути подана через три місяці з дня ухвалення рішення суду про надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку або її продовження, госпіталізацію у примусовому порядку, її продовження.

  Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.  

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Самарський районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

  Головуючий суддя:               Румянцев О.П.  

  Народні засідателі:               Чернишова Л.М.  

                Якуніна В.П.  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація