Судове рішення #9350516

Справа 2-232/10

У Х В А Л А

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

05 травня 2010 року                     Шаргородський районний суд Вінницької області

в складі головуючого                                     судді  Соколовської Т.О.

при секретарі                                                              Пруц І.Л.

з участю прокурора                                                   Волошина С.В..

представника позивача                                             ОСОБА_1.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду справу за позовом прокурора Шаргородського району в інтересах ОСОБА_2 до Приватного підприємства «Агрофірма «Відродження» про стягнення заборгованості по сплаті за оренду земельного паю,

в с т а н о в и в:

    31.03.2010 року прокурор Шаргородського району звернувся до суду з позовом в інтересах ОСОБА_2. до ПП «Агрофірма «Відродження» с. Чернявка Оратівського району Вінницької області про стягнення заборгованості по сплаті за оренду земельного паю. Зазначив, що згідно державного акту на право приватної власності на земельну ділянку ВН №004433 від 30.06.2003 р. ОСОБА_2. належить земельна ділянка площею 2,2709 га, що розташована на території Голинчинецької сільської ради Шаргородського району.

Відповідно до договору оренди від 19.03.2007 року ОСОБА_2. зазначену земельну ділянку передала в оренду ПП «Агрофірма «Відродження».

Відповідач на підставі договору оренди зобов’язувався сплачувати щорічно орендну плату в натуральній формі (зерном) в розмірі 1,5 % від проіндексованої грошової оцінки земельної ділянки.

На момент укладання договору середня нормативна грошова оцінка земельної ділянки становила 11706,98 грн., розмір орендної плати складав 175,60 грн.

В 2007 році орендар сплатив орендодавцю орендну плату в сумі 149,26 грн.

В наступні роки орендна плата орендарем не виплачувалась, однак земельна ділянка перебувала в фактичному користуванні ПП «Агрофірма «Відродження» до 11.12.2009 року.

Рішенням Шаргородського районного суду від 29.01.2009р. договір оренди земельної ділянки від 19.03.2007 р., укладений між ОСОБА_2  та ПП «Агрофірма «Відродження» визнано недійсним та зобов’язано ПП «Агрофірма «Відродження» повернути земельну ділянку, розташовану в адміністративних межах Голинчинецької сільської ради Шаргородського району, яка була предметом договору ОСОБА_2.  Однак, відповідач, вважаючи, що земельна ділянка знаходиться в його правомірному користуванні звертався з апеляційною та касаційною скаргою до Апеляційного суду Вінницької області та Верховного Суду України.

Ухвалою Апеляційного суду Вінницької області від 23.03.2009 р. та ухвалою Верховного Суду України від 11.12.2009р. рішення Шаргородського суду Вінницької області від 29.01.2009 р. залишено без змін.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оренду землі», оренда землі – це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Стаття 21 вказаного Закону визначає, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Частина 2 статті 410 Цивільного кодексу України вказує, що землекористувач зобов’язаний вносити плату за користування земельною ділянкою, а також інші платежі, встановлені законом.

В період з 2007 р. по 2009 р. приватне підприємство «Агрофірма «Відродження» користувалося земельною ділянкою, що належить ОСОБА_2. на праві приватної власності, а тому відповідно до закону має сплатити плату за користування земельною ділянкою за вказаний період в повному обсязі, оскільки, знаходячись в договірних відносинах з даним підприємством ОСОБА_2. не мала можливості укласти договір оренди земельної ділянки з іншими господарствами, які орендували земельні ділянки в адміністративних межах Голинчинецької сільської ради Шаргородського району.

Орендна плата сплачена позивачеві відповідачем лише за 2007 рік, заборгованість за користування земельною ділянкою за 2008 – 2009 роки становить 351 грн. 20 коп. (175 грн. 60 коп. – за користування земельною ділянкою в 2008 році та 175 грн. 60 коп. – за користування земельною ділянкою в 2009 році) яка має бути стягнута в примусовому порядку.

            Прокурор просить стягнути вказану суму з відповідача у примусовому порядку, оскільки добровільно відповідач заборгованість не виплачує, а також державне мито на користь держави.

    В   судовому засіданні прокурор Волошин С.В. підтримав позовні вимоги.

          Представник позивачки ОСОБА_2. – ОСОБА_1 в судовому засіданні заявив клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, посилаючись на те, що позивачка має намір допрацювати  позовну заяву та зібрати додаткові докази і звернутись в суд з позовом до відповідача про відшкодування шкоди, заподіяної порушенням земельного законодавства.  

            Представник відповідача ПП «Агрофірма «Відродження» в судове засідання не з’явився, однак надіслав суду заяву, в якій просить провести судове засідання без його участі, позов не визнає.

            Вислухавши  клопотання представника позивачки ОСОБА_2.  - ОСОБА_1., думку прокурора Волошина С.В., дослідивши матеріали справи, суд  прийшов до наступного висновку.

           Відповідно до вимог ч.3 ст.46 ЦПК України, якщо особа, яка має цивільну процесуальну дієздатність і в інтересах якої подана заява, не підтримує заявлених вимог, суд залишає заяву без розгляду.  

           Згідно п.7 ч.1 ст.207 ЦПК України, якщо особа, в інтересах якої, у встановлених законом випадках відкрито провадження за заявою іншої особи, не підтримує заявлених вимог і від неї надійшла відповідна заява, суд постановляє  ухвалу про залишення заяви без розгляду.  

              Таким чином,   оскільки згідно з зазначеними вимогами  закону подача заяви про залишення позову без розгляду є правом позивача і підставою для залишення заяви без розгляду суд вважає, що  клопотання  представника позивачки ОСОБА_2.  підлягає задоволенню.

          Таким чином на підставі викладеного та  керуючись п.7 ч. 1 ст. 207, ст. ст. 46 ч.3; 210 ЦПК України, суд

                                                    У Х В А Л И В:

           Позов  прокурора Шаргородського району в інтересах ОСОБА_2 до Приватного підприємства «Агрофірма «Відродження» про стягнення заборгованості по сплаті за оренду земельного паю залишити без розгляду.

           Сторонами  протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали може бути подано заяву про її  апеляційне оскарження  та апеляційну скаргу до апеляційного суду Вінницької області  через Шаргородський районний суд протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ:

                                                                                                                                                                                                                                                         

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація