Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #93500263

справа №619/4573/20

провадження №2/619/182/21


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


19 квітня 2021 року Дергачівський районний суд

Харківської області



в складі: головуючого судді Якименко Л.О.

за участю: секретаря судового засідання Ломанової І.А.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду в м. Дергачі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.


В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, зареєстрованого 22 жовтня 2005 року у відділі державної реєстрації актів цивільного стану по місту Харкову реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції за актовим записом №2444.

В підтвердження своїх позовних вимог позивач посилається на те, що від спільного подружнього життя сторони мають двох дітей: сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Протягом останніх декількох років стосунки між сторонами розладились, зникло взаєморозуміння і взаємоповага, стали частими сварками. Вже тривалий час кожен зі сторін живе окремим життям та своїми інтересами, спільне сімейне господарство не ведуть, шлюбно-сімейні стосунки не підтримують. Фактично сім`я припинила своє існування. Спору про місце проживання дітей та майнового спору між сторонами на даний час немає. Вважає, що сім`я розпалась остаточно і збереження неможливе, в зв`язку з чим він змушений звернутися до суду з даним позовом.

Відповідач ОСОБА_2 надала суду відзив, згідно якого просила відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що протягом всіх років сумісного проживання і по сьогоднішній день, вона робить свій внесок до сімейного бюджету, також їм постійно допомагають їхні батьки. Зазначене питання ніколи не обговорювали, оскільки у неї й надувку не виникало питання про розлучення і про те, що їхні донька та син будуть проживати окремо один від одного. Відповідач хоче, щоб діти росли в повноцінній родині. Крім цього в сім`ях у певні періоди можуть виникати напружені або, як ще їх називають, кризові ситуації. Коли позивач повідомив, що хоче пожити деякий час у батьків, то відповідачка дала згоду. Після перебування позивача у батьків, він став частіше з`являтися додому, гратися з дітьми, що призвело до змін один до одного. Крім того, між сторонами відновились романтичні відносили. Розірвання шлюбу буде суперечити інтересам, як малолітньої доньки так і неповнолітнього сина. Також вважає, що шлюб можливо зберегти, подальше спільне життя не суперечить інтересам подружжя та інтересам дітей. Просила надати строк для примирення.

Позивач ОСОБА_1 в поданій до суду заяві просив справу розглядати за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі і просить їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 на адресу суду подала заяву про розгляд справи за її відсутності, проти задоволення позовних вимог не заперечує.

Представник відповідача ОСОБА_2 - ОСОБА_5 в адресованій суду заяві просить справу розглядати за її відсутності, у зв`язку з визнанням відповідачкою ОСОБА_2 позовних вимог.

Суд, дослідивши матеріали справи, як докази, вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню.

Судом було достовірно встановлено, що характер взаємовідносин між сторонами свідчить про остаточний розпад сім`ї сторін, примирення між ними неможливе. Судом не встановлено якихось причин, які б давали надію на відновлення їх шлюбу.

Відповідно до ч. 3 ст.105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.

Згідно ч. 1 ст. 110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя.

Ст. 112 СК України передбачені підстави для розірвання шлюбу, а саме суд повинен впевнитися, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам одного з них, що має істотне значення. В даному випадку суд приходить до висновку, що збереження сім`ї суперечить інтересам сторін.

Ухвалою суду від 19 лютого 2021 року сторонам надавався строк для примирення в два місяці, але сторони своїми заявами на адресу суду підтвердили, що примирення не відбулося. Доказів про те, що вчинялися дієві вчинки для відновлення шлюбних стосунків, суду не надано. Характер взаємовідносин між сторонами свідчить про остаточний розпад їх сім`ї.

Відповідно до ст. 259 ЦПК України суди ухвалюють рішення іменем України негайно після закінчення судового розгляду. Рішення суду приймаються, складаються і підписуються в нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу.

Враховуючи, що відповідачем визнано позовні вимоги про розірвання шлюбу, суд вважає, що в даному випадку наявні законні підстави для ухвалення рішення про задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 110, 112 Сімейного кодексу України, ст.ст. 76-81, 89, 259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, суд, -


У Х В А Л И В:


Шлюб, зареєстрований 22 жовтня 2005 року між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , зареєстрованим за адресою: АДРЕСА_1 , і ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 , у відділі державної реєстрації актів цивільного стану по місту Харкову реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції за актовим записом №2444 - розірвати.

Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати до відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Дергачівському та Золочівському районах Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставляння відмітки в актовому записі про шлюб.

Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду в 30-денний строк з моменту оголошення рішення, а особами, які беруть участь у справі, але не були присутні при оголошенні рішення, у той же строк з моменту отримання копії рішення.




Суддя Л. О. Якименко







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація