Справа № 2-О-102/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 травня 2010 року Шевченківський районний суд м. Чернівці
в складі : головуючого судді Волошина С.О.
при секретарі Кушнірюк Ю.Г.
з участю: заявника ОСОБА_1
заінтересованої особи ОСОБА_2
розглянувши в попередньому відкритому судовому засіданні в м. Чернівці справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин -,
В С Т А Н О В И В :
Заявник ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа ОСОБА_2, в якій посилається на те, що вона постійно проживає по АДРЕСА_1 з січня 1991р. по даний час. Разом з нею постійно проживала її бабуся ОСОБА_3.
Квартира АДРЕСА_1 належить на праві власності їй та її бабусі - ОСОБА_3, в рівних частках.
ІНФОРМАЦІЯ_3 її бабуся ОСОБА_3 померла.
15 вересня 2009 року вона подала заяву до Першої Чернівецької державної нотаріальної контори про прийняття спадщини, як спадкоємиця за законом 4 черги, як член сім’ї спадкодавця , що передбачено ст. 1264 ЦК України, оскільки її мати, як єдина донька і єдина спадкоємиця за законом першої черги, відмовилася від спадщини.
Для отримання свідоцтва про право на спадщину вона повинна надати документи, які підтверджують родинні відносини між нею та померлою спадкодавицею. Під час збору документів з'ясувалося, що в свідоцтві про народження її матері та в свідоцтві про шлюб матері її дошлюбне прізвище значиться, як ОСОБА_3, прізвище бабусі в свідоцтві про народження матері значиться також ОСОБА_3 однак у свідоцтві про смерть прізвище її бабусі – ОСОБА_3.
Для з'ясування питання, щодо родового прізвища її бабусі вона звернулася до Державного архіву Чернівецької області та отримала довідку про те, що родове прізвище бабусі взагалі вказується як ОСОБА_3.
У зв’язку з наявними розбіжностями в написанні родового прізвища її матері та бабусі вона не може надати в нотаріальну контору документи, що підтверджують її родинні відносини з спадкодавцем.
Просила встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_3, що померла в м. Чернівці ІНФОРМАЦІЯ_3 є її бабусею та матір’ю ОСОБА_2
Заявник ОСОБА_1 в попередньому судовому засіданні заяву підтримала, просила її задовольнити та розглянути справу по суті під час попереднього судового засідання.
Заінтересована особа – ОСОБА_2 в попередньому судовому засіданні заяву підтримала та просила розглянути справу під час попереднього судового засідання.
Суд, заслухавши пояснення заявника, заінтересованої особи, дослідивши наявні в справі докази, вважає, що заява підлягає задоволенню, рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Судом встановлено, що заявник ОСОБА_1, народилась ІНФОРМАЦІЯ_2, в м. Чернівці, батьками записані ОСОБА_5 та ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с. 17).
Як вбачається з копії свідоцтва про народження та копії свідоцтва про одруження матері заявника – ОСОБА_2, її дівоче прізвище значиться ОСОБА_3, що підтверджується копіями даних документів (а.с.15-16).
ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 померла, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 (а.с.14).
Після смерті ОСОБА_3 залишилась спадщина у вигляді 1/2 частки на квартиру АДРЕСА_1. Іншим співвласником квартири є заявник, що підтверджується копією свідоцтва про право власності на житло (а.с.11).
Заявник постійно проживає по АДРЕСА_1 з січня 1991р. по даний час, разом з нею постійно проживала її бабуся ОСОБА_3, що підтверджується копіями довідок КЖРЕП (а.с.7-8). 15 вересня 2009 року заявник подала заяву до Першої Чернівецької державної нотаріальної контори про прийняття спадщини, як спадкоємиця за законом 4 черги, відповідно до ст. 1264 ЦК України, оскільки її мати, як єдина донька і єдина спадкоємиця за законом першої черги, протягом 6-місчного терміну спадщину не прийняла, не оформляла і на неї не претендує, що підтверджується копією довідки (а.с.9).
Заявник ОСОБА_1 не може отримати свідоцтво про право на спадщину, оскільки є розбіжності у написанні їх родового прізвища, а саме в свідоцтві про народження та про одруження мати заявниці її дівоче прізвище значиться ОСОБА_3, а у свідоцтві про смерть бабусі заявниці - ОСОБА_3.
Для оформлення права спадкування після померлої бабусі, заявнику необхідно встановити факт родинних відносин між померлою ОСОБА_3 та нею – ОСОБА_1, тобто, що ОСОБА_3 є її бабусею.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Встановлення даного юридичного факту заявнику потрібно для прийняття спадщини.
Таким чином, визнання зацікавленою особою пред’явленої заяви не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Суд вважає, що померла ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 дійсно є бабусею заявника та матір’ю ОСОБА_2
Слід встановити, що ОСОБА_3, що померла в м. Чернівці ІНФОРМАЦІЯ_3 є бабусею ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та матір’ю ОСОБА_2.
На підставі викладеного та керуючись 1264, 1268 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 130, 174, 212, 213, 215, 256, 259 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_3, що померла в м. Чернівці ІНФОРМАЦІЯ_3 є бабусею ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та матір’ю ОСОБА_2.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівці.
СУДДЯ: С.О. Волошин
- Номер: б/н
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 2-о-102/10
- Суд: Білопільський районний суд Сумської області
- Суддя: Волошин Сергій Олександрович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.06.2015
- Дата етапу: 17.06.2015