Судове рішення #9348499

                                                          Справа 2-1509\10        

                                                                                                                         

                                  Р І Ш Е Н Н Я

  І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

18 травня 2010 року                                             м. Чернігів

Новозаводський районний суд міста Чернігова

в складі: головуючого – судді   Косач І.А.

          при секретарі         Пучиній А.Ф.

з участю  позивача              ОСОБА_1

представника відповідача        Приходько І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради про визнання дій неправомірними та здійснення перерахунку щорічної грошової допомоги на оздоровлення,-  

В С Т А Н О В И В:

        ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради про визнання дій неправомірними та здійснення перерахунку щорічної грошової допомоги на оздоровлення, мотивуючи свої вимоги тим, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, який став інвалідом 2 групи внаслідок Чорнобильської катастрофи.  

        Згідно ч.4 ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», інвалідам 2 групи передбачена виплата щорічної допомоги на оздоровлення у розмірі 5 мінімальних заробітних плат. Зазначена допомога виплачувалась йому і виплачується по теперішній час у меншому розмірі. У 2009 р. йому було  виплачено 120 грн.

        Він звернувся з заявою до відповідача, як розпорядників коштів з проханням перерахувати та виплатити йому допомогу на оздоровлення в розмірі 5 мінімальних заробітних плат.

        Частиною 7 ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено, що розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент  виплати.

        Законом України «Про Державний бюджет України на 2009 р.» на 2 квартал 2009 р. установлено мінімальну заробітну плату у розмірі 625 грн. Щорічна допомога на оздоровлення учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідам 2 групи внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачена ч. 4 ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і повинна складати 625х5=3125 грн. Проте управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради керуючись постановою Кабінету міністрів України «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 12 липня 2005 р. № 562 виплатило, як інваліду війни 2 групи, щорічну допомогу на оздоровлення у розмірі 120 грн., а повинно було виплатити 3125 грн.

        На його думку, обмежено його право на отримання більшого розміру грошової допомоги, чим порушується його право на соціальний захист, гарантований ст. 46 Конституції України.  

            Просив визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної в м. Чернігові ради по наданню йому, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який став інвалідом 2 групи внаслідок Чорнобильської катастрофи щорічної допомоги на оздоровлення за 2009 р. в меншому розмірі, ніж у розмірі, передбаченому ч. 4 ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 р. № 796-ХІІ, 25.12.98 р.

            Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної в м. Чернігові ради провести перерахунок його щорічної грошової допомоги на оздоровлення, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який став інвалідом 2 групи внаслідок Чорнобильської катастрофи, згідно ч. 4 ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 р. № 796-ХІІ, 25.12.98 р. за 2009 р. і зробити виплати.  

        В судовому засіданні позивач позов підтримав, просив його задовольнити. Підтримав те, що викладено в позові.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала та просила в задоволенні позову відмовити повністю, посилаючись при цьому на письмові заперечення, які долучені до матеріалів справи.

        Вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню  з наступних підстав.

        Судом встановлено, що ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 та водночас, має статус інваліда війни 2 групи, що підтверджується посвідченням серія НОМЕР_2 і перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у місті Чернігові ради (а.с.6,9).

        Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а саме ч.4 ст. 48, передбачено виплату щорічної допомоги на оздоровлення вищезазначеній категорії осіб – п’яти мінімальних заробітних плат. Розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» мінімальна заробітна плата, у період на 2 квартал 2009 р.  складала - 625 гривень.

        Згідно ч. 5 ст. 48 Закону України «Про статус  і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»: Щорічна допомога на оздоровлення виплачується громадянам за місцем їх проживання органами соціального захисту населення.

        Управлінням праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м.Чернігові ради у березні 2009 року було виплачено позивачу, на підставі Постанови КМУ від 12.07.2005 №562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», щорічну допомогу на оздоровлення за 2009 рік у розмірі 120 грн., чого не заперечував в судовому засіданні позивач та представник Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради.

        Відповідно до ст. 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

        Виходячи із пріоритетності законів над підзаконними актами, на думку суду, при визначенні позивачеві розміру допомоги на оздоровлення, застосуванню підлягають норми Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

        Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов‘язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

        За таких обставин, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити, визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення за 2009 р. в меншому розмірі визначених ч. 4 ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».     Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради здійснити перерахунок ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення за 2009 р. згідно ч. 4  ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та забезпечити відповідні виплати.  

        У зв’язку з задоволенням позову, потрібно стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради на користь ОСОБА_1 37 грн. 00 коп. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 року № 1258 “Про затвердження Порядку оплати витрат з   інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ та їх розмірів" зі змінами та доповненнями від 5 серпня 2009 р.(а.с.1).

          Судовий збір в розмірі 8 грн. 50 коп. потрібно віднести за рахунок держави, оскільки  сторони відповідно до  Декрету КМУ від 21.01.1993 року № 7-93 «Про державне мито» мають пільги щодо сплати державного мита.

        Керуючись ст. ст.   10, 11, 57-61, 209, 213, 215  ЦПК  України, ст. ст. 3, 22, 46-49, 55 Конституції України, ч. 4 ст. 48  Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», суд –

В И Р І Ш И В:

        Позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради про визнання дій неправомірними та здійснення перерахунку щорічної грошової допомоги на оздоровлення – задовольнити.

        Визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення за 2009 р. в меншому розмірі ніж  визначених ч. 4 ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».  

        Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради здійснити перерахунок ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення за 2009 р. згідно ч. 4  ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та забезпечити відповідні виплати.

        Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради на користь ОСОБА_1 37 грн. 00 коп. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.

        Судовий збір в розмірі 8 грн. 50 коп. віднести за рахунок держави.

        Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області через Новозаводський районний суд м. Чернігова шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.    

           Суддя:                                          І.А.Косач

                                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація