Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07.04.2010 р. 10:25 Справа № 2а-1066/10/1470
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брагар В.С. при секретарі судового засідання Мотельчук А.В. у відкритому судовому засіданні розглянувши адміністративну справу
за позовомМиколаївського транспортного прокурора
вул. Морехідна, 2, м. Миколаїв, 54010
в інтересах держави в особіГоловної державної інспекції на автомобільному транспорті
пр. Перемоги, 14, м. Київ, 01135
доСуб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи
ОСОБА_1
АДРЕСА_1, 54042
простягнення фінансових санкцій в сумі 1 700,00 грн.
за участю:
прокурора: не з’явився
представників:
від позивача: Кривенко Ф.В. –дов. № 41/1-8-585п від 15.12.09 р.
від відповідача: не з’явився
Прокурор звернувся до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовними вимогами про стягнення з СПД ОСОБА_1 фінансових санкцій в розмірі 1 700,00 грн.
В обґрунтування своїх вимог прокурор зазначає, що відповідачем не виконана постанова від 30.11.09 р. №075589 про застосування фінансових санкцій.
Позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, заперечень суду не надав.
У зв’язку з неявкою відповідача розгляд справи було відкладено на 7.04.10 р.
У судовому засіданні судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в них фактичні дані, заслухавши пояснення позивача суд, –
В С Т А Н О В И В:
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України ”Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті” №1190 від 8.09.04 р., Головна автоінспекція здійснює державний контроль за додержанням суб’єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування вимог законодавства про автомобільний транспорт та є юридичною особою, для виконання покладених на неї завдань може утворювати територіальні органи.
Відповідно до п.1 наказу Міністерства транспорту та зв’язку України ”Про затвердження положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті” №888 від 14.12.05 р., територіальні органи Головавтоінспекції в областях є територіальними структурними підрозділами Головавтоінспекції без права юридичної особи, в тому числі і територіальне управління Головавтоінспекції в Миколаївській області, які здійснюють державний контроль за дотриманням суб’єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.
2.10.09 р. на підставі завдання на перевірку №080652 від 24.09.09 р. державним інспектором територіального управління Головавтоінспекції у Миколаївській області була проведена перевірка відповідача щодо дотримання ним законодавства про автомобільний транспорт під час надання послуг по перевезенню вантажу.
2.10.09 р. за результатами перевірки був складений акт №002524 згідно якому зафіксовано правопорушення з боку відповідача, відповідальність за яке передбачено ст.60 Закону України ”Про автомобільний транспорт” №2344-III від 5.04.01 р. (далі Закон), а саме: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.39 Закону –відсутня ліцензійна картка.
Відповідач з актом ознайомлений, заперечень щодо викладеного в акті не надав, зазначивши, що не встиг отримати ліцензію.
30.11.09 р. постановою №075589 про застосування фінансових санкцій заступником начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області, на підставі даного акту, до відповідача застосовані фінансові санкцій в розмірі 1 700,00 грн. Постанова отримана відповідачем 5.12.09 р.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України ”Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” №1567 від 8.11.06 р. органи державного контролю на автомобільному транспорті здійснюють державний контроль шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок, за результатами перевірки складається акт, якщо в ході перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцем знаходження суб’єкта господарювання. За наявності підстав, керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Фінансова санкція повинна бути перерахована суб’єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п’ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Згідно до ч.1 ст.60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.ст.39, 48 цього Закону, у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідач постанову від 30.11.09 р. №075589 про застосування фінансових санкцій не оскаржив, але добровільно штраф не сплатив, про оплату позивача не повідомив.
За таких обставин суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Право прокурора на звернення до суду в інтересах держави передбачено ст.121 Конституції України, ст.60 КАС України та ст.ст.20, 36-1 Закону України ”Про прокуратуру”.
Судові витрати по справі відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 69, 71, 86, 159-163, КАС України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Суб’єкта підприємницької діяльності –фізичної особи ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України штраф у розмірі 1 700,00 грн.
3. Роз’яснити сторонам строк і порядок набрання цією постановою законної сили та її оскарження.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Одеському апеляційному адміністративному суду через Миколаївський окружний адміністративний суд.
Суддя В. С. Брагар
Повний текст рішення складений відповідно
до ч.3 ст. 160 КАС України та підписаний суддею 12.04.2010 р.