Судове рішення #9340132


КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

09 квітня 2010 року                                                          Справа № 2а-486/10/1170

          Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Черниш О.А., при секретарі судового засідання Галушко О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Кіровограді адміністративну справу за позовом  управління Пенсійного фонду України в Новгородківському районі до селянського (фермерського) господарства "Світязь" про відшкодування заборгованості, -  

В С Т А Н О В И Л А:

Управління Пенсійного фонду України в Новгородківському районі звернулося до суду з позовом до селянського (фермерського) господарства "Світязь" (надалі –СФГ "Світязь") про відшкодування заборгованості по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 30 613, 71 грн.

Позов мотивовано тим, що відповідно до розрахунку сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за липень-листопад 2009 року, відповідач має прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 30 613, 71 грн. Оскільки у встановлений строк відповідач самостійно не перерахував вказані кошти, позивач просить суд стягнути їх на свою користь.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримала повністю та надала пояснення, аналогічні змісту позовної заяви.

          Відповідач, будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, у судові засідання 30.03.10, 09.04.10 не з'явився без поважних причин, заперечення на позов не надав.  

          Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази, суд встановив такі обставини та прийшов до таких висновків.

Встановлено, що СФГ "Світязь" 16.03.01 зареєстровано як юридична особа Новгородківською  районною державною адміністрацією, про що видано свідоцтво №079645, серія А00 (а.с. 9).

СФГ "Світязь" перебуває на обліку в управлінні ПФУ в Новгородківському районі як платник страхових внесків за загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.  

Згідно з розрахунками сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відповідачем обчислено страхові внески, що підлягають сплаті:

- за липень 2009 року - на суму 7413, 64 грн. (а.с.10),

- за серпень 2009 року - на суму 6637, 70 грн. (а.с.12),

- за вересень 2009 року - на суму 6839, 25 грн. (а. с.14),

- за жовтень 2009 року - на суму  4764, 17 грн. (а.с. 16),

- за листопад 2009 року - на суму 4958, 95 грн. (а.с. 18).

Вказані суми страхових внесків у встановлені строки СФГ "Світязь" добровільно сплачені не були.

При вирішення спору, суд виходить з того, що порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками визначається Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (надалі - Закон).

Відповідно до ч.3 ст.18 Закону страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України.

Платниками страхових внесків згідно зі ст. 15 Закону є страхувальники, якими, зокрема, відповідно до п.1 ст.14 Закону є роботодавці: підприємства, установи та організації, створені відповідно до законодавства України незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, які мають окремий баланс і самостійно проводять розрахунки із застрахованими особами), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Страхувальники набувають статусу платників страхових внесків з дня їх взяття на облік територіальним органом  Пенсійного фонду (ч.3 ст.15 Закону).

Обчислюються страхові внески виключно у грошовій формі та мають сплачуватися за відповідний базовий період (календарний місяць) не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду та підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника. Обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.  (ст. 20 Закону).

Відповідно до п.11.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління ПФУ №21-1 від 19.12.03 та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 16.0104  за №64/8663 (в редакції, діючій на час виникнення спірних відносин) платники страхових внесків щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків, за формою згідно з додатком 23 цієї Інструкції. Розрахунки подаються зазначеними платниками до органу Пенсійного фонду для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, - не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.

Згідно з ч.2 ст.106 Закону суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у встановлені строки, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Статтею 64 Закону, п.12.2 Інструкції передбачено право територіальних органів Пенсійного фонду України  стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків.

Відповідно до ч.3 ст. 106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

          Встановлено, що з урахуванням вимог ст. 106 Закону позивачем відповідно до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління ПФУ №21-1 від 19.12.03, було сформовано наступні вимоги про сплату боргу:

          - №Ю-4у від 07.09.09 на суму 7 413, 64 грн. (одержана платником страхових внесків 14.09.09) (а.с.21),

          - №Ю-4у від 04.11.09 на суму 13 476, 95 грн. (одержана платником страхових внесків 05.11.09) (а.с.22),

          - №Ю-4у від 30.11.09 на суму 4 764, 17 грн. (одержана платником страхових внесків 30.11.09) (а.с.23),

          - №Ю-4у від 08.01.10 на суму 4 958, 95 грн., (одержана платником страхових внесків 15.01.10) (а.с. 24-25).

          У судовому засіданні встановлено, що на час вирішення спору вказані вимоги на виконанні в органах ДВС не перебувають та відповідачем не оскаржені.

          Зазначені суми коштів відповідачем у передбачений ч.3 ст.106 Закону строк не сплачені.

Таким чином, за відповідачем рахується недоїмка зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 30 613, 71 грн., що узгоджується зі складеним позивачем розрахунком №708/07-26 від 08.02.10 (а.с. 20). Доказів погашення відповідачем цієї недоїмки суду не надано.

Відповідно до ст.23 Закону спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Зважаючи на викладене, враховуючи встановлені судом обставини справи,  суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог адміністративного позову та його задоволення.

          Керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 94, 158 - 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

                                                              П О С Т А Н О В И В:

                    Позов задовольнити повністю.

Стягнути з селянського (фермерського) господарства "Світязь" (28210, Кіровоградська область; Новгородківський район, с. Митрфанівка, ідентифікаційний код 31099301) на користь управління Пенсійного фонду України в Новгородківському районі  30 613 (тридцять тисяч шістсот тринадцять) гривень 71 коп. недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

   Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в  10-денний  строк з дня складення її у повному обсязі, а відповідачем - з дня отримання її копії, заяви про апеляційне  оскарження і  подання після цього протягом  20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду                                                                                   О.А. Черниш

          Постанову складено в повному обсязі 13.04.10.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація