Судове рішення #9338810


КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

14 травня 2010 року                                                                     Справа №2а-1586/10/1170

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду О.А. Черниш,  розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Кіровського відділу державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції про визнання протиправним та скасування  акту опису й арешту майна, -

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Кіровського відділу державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції про визнання протиправним та скасування  акту опису й арешту майна.

Зазначений позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства з таких підстав.  

Частиною 1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

З позовної заяви та доданих матеріалів вбачається, що позивач фактично оскаржує виконавчі дії державного виконавця Кіровського ВДВС Кіровоградського МУЮ, вчинені у ході виконавчого провадження за виконавчим листом №2-5310 від 10.03.10, виданим Кіровським районним судом м. Кіровограда за наслідками розгляду цивільної справи за позовом ВАТ "ОТП Банк"  до ОСОБА_1 про стягнення боргу.

Між тим, порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності державного виконавця під час виконання судового рішення  у цивільній справі передбачено Цивільним процесуальним кодексом України.

Так, згідно зі ст.ст. 383, 384 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи. Скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.

Частиною 2 статті 85 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.

Таким чином, оскільки позов стосується порушення прав особи рішенням та діями державного виконавця під час виконання рішення суду у цивільній справі, прийнятого відповідно до Цивільного процесуального кодексу України, то згідно з вимогами статей 383 й 384 Цивільного процесуального кодексу України та статті 85 Закону України "Про виконавче провадження", які визначають право та порядок на звернення із скаргою до суду, позовна заява не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства і не відноситься до компетенції адміністративних судів.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п.1 ч.1 ст.109, ст.ст.160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

У Х В А Л И ЛА:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Кіровського відділу державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції про визнання протиправним та скасування  акту опису й арешту майна.

Копію ухвали надіслати позивачеві разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала  може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали,  заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги  на ухвалу суду, з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.


Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду                                                                                      О. А. Черниш






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація