Судове рішення #9335671


УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі



                                                                                                  № 2а-2203/10/2370

18.05.2010 р.                                                                                     м. Черкаси  


Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гайдаш В.А., розглянувши матеріали позовної заяви центрального відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції до ОСОБА_1 про тимчасове обмеження права на виїзд з України,

ВСТАНОВИВ:

17 травня 2010 року до Черкаського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява центрального відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції, в якій позивач просить розглянути позовну заяву та винести ухвалу, якою встановити тимчасове обмеження у праві виїзду ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 за кордон, виконання ухвали доручити Державній прикордонній службі України та Соснівському РВ УМВС України у Черкаській області за місцем проживання боржника.

В своїй позовній заяві позивач обґрунтовував свої підстави звернення до адміністративного суду посилаючись на ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження», спільний лист Міністерства юстиції України та Адміністрації Державної прикордонної служби України від 27.05.2008 р. за № 25-32/463 № 25-5347 «Щодо запровадження єдиного порядку застосування державними виконавцями деяких норм чинного законодавства»та п. 5 ч. 1, ч. 1 ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзд в Україну громадян України».

Аналізуючи позовну заяву та норми чинного законодавства України, суддя вважає за необхідне зазначити наступне.

Як зазначено у пункті 4 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку встановлюються Законом України від 21.04.1999 № 606-XIV «Про виконавче провадження».

Вказаним Законом право на звернення державного виконавця (відділу державної виконавчої служби) до суду про тимчасове обмеження права виїзду боржника у виконавчому провадженні не встановлено.

Частиною 2 статті 6 Закону України від  21.01.1994 № 3857-ХІІ «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України»право на звернення державного виконавця (відділу державної виконавчої служби) до суду із заявою про тимчасове обмеження права виїзду боржника у виконавчому провадженні не передбачено.

Згідно з цією нормою громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, передбачених пунктами 1-9 частини першої цієї статті. Посилань на те, що така відмова (а не тимчасове обмеження, про яке йдеться у позовній заяві) здійснюється за ухвалою адміністративного суду, стаття 6 вказаного Закону не містить.

Враховуючи викладене, позовна заява центрального відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 109, 158, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом центрального відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції до ОСОБА_1 про тимчасове обмеження права на виїзд з України.

Копії ухвали разом із позовною заявою повернути позивачу.

Роз’яснити позивачеві, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.




Суддя                                                                                                    В.А. Гайдаш


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація