Судове рішення #9334828


Категорія №6.14


  

ПОСТАНОВА

Іменем України


02 квітня 2010 року Справа № 2а-592/10/1270


          Луганський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Чернявської Т.І.,

при секретарі судового засідання Ігнатович О.А.,

за участю сторін:

від прокурора -                    прокурор відділу представництва інтересів громадян та

                                             держави в судах прокуратури області

                                             Гриненко С.В. (посвідчення від 31.07.2008 № 548)

від позивача –                       головний спеціаліст-юрисконсульт

                                              юридично-договірного відділу

                                        Бондаренко О.М. (довіреність від 30.07.2009 № 1/01-2930)

від відповідача –                     юрисконсульт ВП „Шахтоуправління „Луганське”

                                               Рухадзе І.В. (довіреність від 25.12.2009 № 03/5-1079)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську

справу за адміністративним позовом

першого заступника прокурора Луганської області в інтересах держави в особі

Луганського міського центру зайнятості Луганської області

до державного підприємства „Луганськвугілля”

про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття у розмірі 1025715,48 грн.,

                                                           ВСТАНОВИВ:

          27 січня 2010 року перший заступник Прокурора Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Луганського міського центру зайнятості Луганської області до державного підприємства ”Луганськвугілля” про стягнення заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі   854371,96 грн. та пені в сумі 171343,52 грн.

     В обґрунтування позову прокурор зазначив, що відокремлений підрозділ „Шахтоуправління „Луганське” державного підприємства „Луганськвугілля” зареєстрований у Луганському міському центрі зайнятості Луганської області як платник страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, у зв’язку з чим прийняв на себе зобов’язання по своєчасній та в повному обсязі сплаті страхових внесків до Фонду, але свої зобов’язання належним чином не виконує.

          Згідно поданої 20 жовтня 2009 року розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 9 місяців 2009 року за відокремленим підрозділом „Шахтоуправління „Луганське” державного підприємства „Луганськвугілля” значиться прострочена заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (недоїмка) у розмірі 1514279,13 грн., з яких недоїмка – 1342935,61 грн. та пеня – 171343,52 грн.

          Просить суд стягнути з відповідача на користь Луганського міського центру зайнятості – робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття недоїмку та пеню по страхових внесках  до Фонду в розмірі 1025715,48 грн.

          У судовому засіданні 11 березня 2010 року представник позивача надав заяву про уточнення позовних вимог від 12 лютого 2010 року № 1/01-596, у зв’язку з якою просить стягнути з відповідача прострочену заборгованість по сплаті страхових внесків у розмірі 1025715,48 грн., оскільки ціну позову було помилково поділено на суму недоїмки та пені.

           Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги та заяву про уточнення позовних вимог підтримали, надали пояснення, аналогічні викладеним у позові та заяві, просили суд задовольнити позов з урахуванням уточнення позовних вимог.

         Представник відповідача у судовому засіданні надав заяву, згідно з якою відповідач визнав позовні вимоги у повному обсязі (арк. справи 30).

          Суд, вислухавши пояснення прокурора та представників сторін, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню повністю з таких підстав.

      Судом встановлено, що відокремлений підрозділ „Шахтоуправління „Луганське” державного підприємства „Луганськвугілля” є платником страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття і зареєстрований в Луганському міському центрі зайнятості.

         Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за І півріччя 2009 року за відокремленим підрозділом „Шахтоуправління „Луганське” державного підприємства „Луганськвугілля” рахується  недоїмка зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у розмірі 317220,13 грн. (арк. справи 29).

           Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 9 місяців 2009 року за відокремленим підрозділом „Шахтоуправління „Луганське” державного підприємства „Луганськвугілля” рахується  недоїмка зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у розмірі 1342935,61 грн. (арк. справи 5).

            Враховуючи вищевикладене, недоїмка відокремленого підрозділу „Шахтоуправління „Луганське” державного підприємства „Луганськвугілля” зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01 липня 2009 року по 30 вересня 2009 року складає 1025715,48 грн. (арк. справи 20).

       Згідно із ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» Державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов’язкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.

         Відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” Луганський міський центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та виконує покладені на нього функції, серед яких є здійснення обліку та ведення реєстру платників страхових внесків, збір страхових внесків, контроль за правильністю їх нарахування, своєчасністю сплати, представництво інтересів Фонду в судових органах та інших органах.

       Згідно зі ст. 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд має право застосовувати фінансові санкції, передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків, стягувати з посадових осіб та страхувальників передбачені законом штрафи та застосовувати інші фінансові санкції за недотримання цього Закону. Фонд зобов’язаний забезпечувати збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття.

     Відповідно до статті 35 Закону України від 02.03.2000 № 1533-ІІІ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та Пунктів 5.1, 5.2, 5.6, 5.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000       № 339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 за № 30/5221, роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду  загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

            Розмір страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, що підлягають сплаті до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України, встановлений ч. 2 ст. 1 Закону України від 11.01.2001       № 2213-ІІІ «Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування».

     Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України від 02.03.2000 №1533-ІІІ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»,   роботодавець  несе  відповідальність  за  несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків.

      Абзацом 2 ч. 1 ст. 38 Закону України від 02.03.2000 №1533-ІІІ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим  органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

      Згідно з абз. 3 ч. 1. ст. 38 Закону України від 02.03.2000 №1533-ІІІ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат,  на  які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми.

       Абзацом 4 ч. 1 ст. 38 Закону України від 02.03.2000 №1533-ІІІ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків  облікової  ставки Національного   банку   України,   що   діяла  на  момент  сплати, нарахованої на повну суму недоїмки  (без  урахування  штрафів)  за весь її строк.  

            Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 № 339 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 за           № 30/5221, затверджено порядок обліку платників страхових внесків, обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та контролю за сплатою страхових внесків. При цьому Розділом 9 продубльовано вказані положення Закону стосовно відповідальності платників страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

      Абзацом 2 ч. 2 ст. 38 Закону України від 02.03.2000 №1533-ІІІ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що строк давності  у  разі стягнення страхових внесків,  пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Сума недоїмки зі сплати страхових внесків та нарахованої пені, що заявлена до стягнення, обґрунтована, підтверджена матеріалами справи та визнана відповідачем.

          За таких обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги прокурора є обґрунтованими  та такими, що підлягають задоволенню повністю.

        Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що прокурор та позивач відповідно до пункту 30 та пункту 34 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнені, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

        На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України у судовому засіданні 02 квітня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог ч. 4 ст. 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

     Керуючись ст.ст. 35, 38 Закону України від 02.03.2000 № 1533-111 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», Розділом 9 Інструкції про порядок обчислення і сплати  внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000       № 339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 за № 30/5221,  ст.ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

                                                                      ПОСТАНОВИВ:

            Адміністративний позов задовольнити повністю.

          Стягнути з державного підприємства „Луганськвугілля” (ідентифікаційний код 32473323, місцезнаходження: 91055, м. Луганськ, вул. Лермонтова, буд. 1-В) на користь Луганського міського центру зайнятості Луганської області (ідентифікаційний код 13392912, місцезнаходження: 91053, м. Луганськ, вул. 50-річчя Створення СРСР, буд. 22-Б) заборгованість по страхових внесках на загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (недоїмку) у сумі 1025715,48 грн. (один мільйон двадцять п`ять тисяч сімсот п`ятнадцять гривень сорок вісім копійок) на розрахунковий рахунок        № 37170971900003 в ГУДКУ у Луганській області, одержувач – УДК в м. Луганську, код одержувача 24046582, МФО 804013, код платежу 50040100.

          Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

          Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

    Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження  і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

       Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

         Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

           Постанова складена у повному обсязі 07 квітня 2010 року.


           СуддяЧернявська Т.І.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація