Судове рішення #93310775

Справа №2-а-1936/11



ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.06.2011 року м. Житомир


Суддя Богунського районного суду м. Житомира Галацевич О.М., розглянувши адміністративний позов  ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира про визнання дій (бездіяльності) неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, -


встановив:


24.05.2011 року позивач звернувся з зазначеним адміністративним позовом, у якому просив суд визнати неправомірними дії відповідача щодо відмови у перерахунку основної та додаткової пенсії відповідно до розмірів, визначених ст.ст. 50, 54  Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; зобов`язати відповідача  нарахувати та виплатити заборгованість по вказаним виплатам з 24.11.2010 року; зобов`язати відповідача розрахувати та виплачувати пенсію відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до частини четвертої статті 54 "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 13 липня 2004 року № 894 та постанови  Кабінету Міністрів України «Про збільшення розмірів пенсії деяким категоріям громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 27 грудня 2005 року №1293, збільшивши її розмір на 12 відсотків та одночасно в 3,5 рази з 24 листопада 2010 року. 

Розгляд справи проведено у порядку скороченого провадження у відповідності із ст.183-2 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.            Відповідач  подав заперечення проти позову, у яких позовні вимоги не визнав.

Суддя за результатами розгляду справи в порядку скороченого провадження, оцінивши повідомлені сторонами обставини, вважає їх достатніми для прийняття рішення.  

Спірні відносини регулюються статтею  50  та  ч. 4  ст. 54  Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Так, частина 4 ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачає, що в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв`язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими по ІІ групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком. Відповідно до ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, зокрема інвалідам ІІ групи - 75  процентів мінімальної пенсії за віком.

Оскільки чинним законодавством не встановлено іншого мінімального розміру пенсії за віком, ніж передбаченого абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», відповідач при здійсненні розрахунку розміру пенсії позивачу мав застосовувати саме цей розмір.

За  таких  обставин, суд  приходить  до  висновку,  що  право  позивача  на  отримання пенсії  порушене, є  підстави для  часткового задоволення позовних вимог, визнання дій відповідача неправомірними та зобов`язання останнього  здійснити перерахунок та виплату позивачу  несплачених сум основної та додаткової пенсій за  період  з  24 листопада 2010  року і по дату ухвалення судового рішення, оскільки, як вбачається з заперечень відповідача, порушення прав позивача триває на день розгляду справи судом.  

В задоволенні позовних вимог щодо збільшення розміру пенсії на 12 відсотків та в 3,5 рази, суд відмовляє, оскільки при прийнятті постанови застосовує Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», який має вищу юридичну силу в порівнянні з постановами Кабінету Міністрів України, на які посилається позивач. Крім того, таке збільшення передбачалося  до пенсії, яка встановлювалась, виходячи з розміру 19,91 грн., відповідно до Постанови КМУ України № 1 від 03.01.2002 року,  яка втратила свою чинність.

Відповідно до ч. 3 ст. 183-2  та ч. 1 ст. 256 КАС України постанова суду підлягає негайному виконанню відповідачем.  

            Керуючись ст.ст. 6,8,19, 22, 46 Конституції України, ст.ст. 50, 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», рішенням Конституційного Суду України від 11.10.2005 року № 8-рп/2005, ст.ст. ст.ст. 8,9,11,17, 71, 161, 162, 183-2, 256 КАС України, суд,-


постановив:


             Позов задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Богунському районі                 м. Житомира щодо виплати ОСОБА_1 щомісячної основної та додаткової пенсії у розмірах менших, ніж визначено ст. 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", починаючи з 24 листопада 2010 по 09 червня 2011 року.

             Зобов`язати управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира здійснити перерахунок та виплатити щомісячну основну та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров`ю, передбачену ч. 4 ст. 54 та ст. 50 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком (основна пенсія) та 75 процентів мінімальної пенсії за віком (додаткова пенсія), що розраховується залежно від розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, за період з 24 листопада 2010 по 09 червня 2011 року з урахуванням проведених виплат.

Зобов`язати управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира   подати звіт про виконання судового рішення протягом одного місяця з дня набрання постановою законної сили.

             Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

           

               Суддя


  • Номер:
  • Опис: поновлення пропущенного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої соціальної допомоги Дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1936/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Галацевич О.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.02.2011
  • Дата етапу: 04.11.2011
  • Номер:
  • Опис: Про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1936/11
  • Суд: Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
  • Суддя: Галацевич О.М.
  • Результати справи: у задоволенні позову відмовлено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.02.2011
  • Дата етапу: 25.03.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація