Судове рішення #9323521

 

№ 2-884/10

 Р І Ш Е Н Н Я

ІМ“ЯМ   УКРАЇНИ

          30 березня 2010р.. Пустомитівський  районний суд Львівської області

в складі: головуючого - судді : Данилів Є.О.

при секретарі: Ориняк Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Пустомити справу за позовною заявою  ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4  про   визнання права власності  в порядку спадкування ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач  подав до суду позов, в якому просить визнати за ним  право власності на  земельну частку (пай) в сільськогосподарському акціонерному товаристві «Електрон» в с. Горбачі, Пустомитівського району. Львівської області розміром 2,39 га,  що значиться за ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1

    В поданій заяві  позивач покликається на те, що ОСОБА_5 була його матір’ю і померла ІНФОРМАЦІЯ_1,  про що стверджується свідоцтвом про смерть від 03.02.2009р. вид. Дмитрівською сільською радою Пустомитівського району,  Львівської області.

 У спадщині після її смерті залишилася земельна частка (пай) в сільськогосподарському акціонерному товаристві «Електрон» в с. Горбачі, Пустомитівського району, Львівської області розміром 2,39 га, належна їй на підставі Сертифікату на право на земельну частку (пай)  серії РН № 576751, зареєстрованого 25.01.2010р. зареєстрованого за № 2746, виданого за рішенням Дмитрівської сільської ради Пустомитівського району. Львівської області   від 14.10.2008р. № 182.

 За життя ОСОБА_5 склала заповіт , нотаріально посвідчений  07.11.2008р. секретарем виконкому Дмитрівської сільської ради Пустомитівського району, Львівської області , яким  на випадок своєї смерті  земельну частку (пай) за сертифікатом на право приватної власності на землю заповіла своєму синові, а позивачу по справі, ОСОБА_1

Чоловік спадкодавці, а батько позивача, ОСОБА_6 помер давно.

Діти спадкодавця, а відповідачі по справі, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 на спадкове майно після смерті матері не претендують, про що подали відповідні заяви.

  Інших спадкоємців ні за законом ні за заповітом не має, спір з приводу спадкового майна відсутній, тому ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем за заповітом  після смерті матері.

  Відразу після смерті ОСОБА_5 позивач  почав користуватися всім спадковим майном, проживав разом з матір’ю до дня її смерті, а відповідно до ст. ч. 3 ст. 1268 ЦК України  -  спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкоємцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом 6-ти місяців він не заявив про відмову від неї..  

 В судове засідання позивач не з’явився, проте подав до суду заяву, якою підтримав заявлені  вимоги та просить суд позов задоволити.

 Відповідачі  в  судове засідання не з’явилися, проте подали до суду заяви, якими відмовилася від своїх спадкових прав на користь позивачки та не заперечує проти задоволення позову.

Суд, проаналізувавши матеріали справи, зокрема свідоцтво про смерть ОСОБА_5, Сертифікат на право на земельну частку (пай)  серії РН № 576751, зареєстрованого 25.01.2010р. зареєстрованого за № 2746, виданого за рішенням Дмитрівської сільської ради Пустомитівського району. Львівської області   від 14.10.2008р. № 182, заповіт , нотаріально посвідчений  07.11.2008р. секретарем виконкому Дмитрівської сільської ради Пустомитівського району, Львівської області , яким ОСОБА_5 на випадок своєї смерті  земельну частку (пай) за сертифікатом на право приватної власності на землю заповіла своєму синові, а позивачу по справі, ОСОБА_1, Довідку виконкому Дмитрівської сільської ради Пустомитівського району, Львівської області від 19.02.2010р. № 174,  дослідивши інші докази в їх сукупності, суд  приходить до переконання, що заява ОСОБА_1 підлягає до задоволення.

А тому керуючись ст. ст. 10, 60, 110, 212  ЦПК України,  328,1261, 1265, 1268 ЦК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

              Позовну заяву ОСОБА_1 -  задоволити.

Визнати за  ОСОБА_1 право власності на   земельну частку (пай) в сільськогосподарському акціонерному товаристві «Електрон» в с. Горбачі, Пустомитівського району. Львівської області розміром 2,39 га, що значиться за ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1

    На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області через Пустомитівський районний суд Львівської області протягом двадцяти днів після написання заяви про апеляційне оскарження рішення суду, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду.

 

                         

                  Суддя:                                                                           Данилів Є.О.

 Рішення не оскаржувалося та набуло законної сили 10 квітня 2010 р. Оригінал рішення знаходиться в суді в справі № 2-884/10.

Суддя               Данилів Є.О.

  • Номер: 6/559/6/2016
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-884/10
  • Суд: Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
  • Суддя: Данилів Євген
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.12.2015
  • Дата етапу: 21.01.2016
  • Номер: 2/0274/220/17
  • Опис: про жострокове повернення всіх сум за кредитним договором у зв"язку з порушенням умов договору та звернення стягнення на предмет застави.
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-884/10
  • Суд: Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
  • Суддя: Данилів Євген
  • Результати справи: скасовано рішення першої та апеляційної інстанцій
  • Етап діла: Розглянуто у касаційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.09.2016
  • Дата етапу: 13.02.2019
  • Номер: 22-ц/776/1091/17
  • Опис: про дострокове повернення всіх сум за кредитним договором
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-884/10
  • Суд: Апеляційний суд Житомирської області
  • Суддя: Данилів Євген
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.04.2017
  • Дата етапу: 20.06.2017
  • Номер: 6/711/68/20
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-884/10
  • Суд: Придніпровський районний суд м. Черкаси
  • Суддя: Данилів Євген
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.02.2020
  • Дата етапу: 21.02.2020
  • Номер: 6/711/132/20
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-884/10
  • Суд: Придніпровський районний суд м. Черкаси
  • Суддя: Данилів Євген
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.06.2020
  • Дата етапу: 16.06.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація