Справа № 2-941/10 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
5 травня 2010 року Жовківський районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Пак В.М.
при секретарі Реміцькій І.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Жовкві Львівської
області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення
аліментів,
в с т а н о в и в :
Позивачка звернулась до суду з позовом про стягнення з відповідача коштів на утримання їх не повнолітньої дитини, мотивуючи свої вимоги тим, що в період подружнього життя в них народилась дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка на даний час проживає разом з нею та знаходиться на її утриманні.
Відповідач не надає ніякої матеріальної допомоги на їх утримання, добровільної угоди про сплату аліментів між ними не досягнуто, а тому вона змушена була звернутись з даним позовом до суду, та просить стягувати з нього у розмірі ј частини із усіх видів його заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму встановленого на дитину віком відповідного віку до досягнення дитиною повноліття. Однак в судовому засіданні свої позовні вимоги змінила та просить суд стягувати з відповідача аліменти на утримання дитини в сумі по 300гривень щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково, та пояснив, що дочка народилась під час їх спільного життя і він згоден платити аліменти на утримання своєї дочки але в меншій сумі ніж просить позивачка, оскільки він офіційно ніде не працює і має мінливий заробіток.
Зясувавши обставини справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частково до задоволення з наступних підстав:
Так відповідно до постанови Жовківського районного суду Львівської області від 29.03.2010 року щлюб між ними було розірвано. Під час шлюбу в них народилась дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується копією свідоцтва про її народження. Також із свідоцтва про народження дитини вбачається, що позивачка є її матір”ю, а відповідач – її батьком;
Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов”язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Враховуючи те, що діти проживають разом з матір”ю, знаходиться на її утриманні, а відповідач добровільно свого обов”язку по утриманню дітей не виконує, з нього слід стягувати аліменти в примусовому порядку.
При визначенні розміру аліментів, суд враховує :
- стан здоров”я та матеріальне становище дітей,
- стан здоров”я та матеріальне становище матері – позивачки по справі, яка перебуває в відпустці по догляду за дитиною віком до 4 років;
- стан здоров”я та матеріальне становище їх батька – відповідача по справі і платника аліментів, який не хворіє, не працює, інших дітей та непрацездатних осіб на утриманні не має.
Суд приходить до висновку, що розмір стягуваних з відповідача аліментів на утримання не повнолітньої дочки повинен бути в сумі 250 гривень щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
Керуючись ст.ст.10,57,60,208,209,212-215 ЦПК України, ст.ст.180,182,184 СК України, суд, –
в и р і ш и в :
Позов задоволити частково.
Стягувати з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, не працюючого, аліменти на утримання
-2-
неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в сумі по 250 гривень щомісячно до досягнення дитиною повноліття в користь її матері ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючої АДРЕСА_2, починаючи з 25.03.2010 року.
Допустити негайне виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць.
Розмір аліментів відповідно до даного рішення і ст.184 ч.2 Сімейного кодексу України підлягає індексації відповідно до закону.
Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. 00 коп. (п”ятдесят одну грн. 00 коп.) державного мита в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ в сумі 120(сто двадцять)грн. 00коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано позивачем протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається позивачем протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга позивачем подаються апеляційному суду через Жовківський районний суд Львівської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається до суду апеляційної інстанції.
Якщо позивачем було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-тиденний строк після цього, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення виготовлено в одному примірнику в нарадчій кімнаті.
Суддя
- Номер: 2-941/10
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-941/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Пак Василь Михайлович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.08.2015
- Дата етапу: 14.08.2015
- Номер: Б/н 585
- Опис: про стягнення суми заборгованості
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-941/10
- Суд: Дарницький районний суд міста Києва
- Суддя: Пак Василь Михайлович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.09.2015
- Дата етапу: 29.09.2015
- Номер: 6/362/187/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-941/10
- Суд: Васильківський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Пак Василь Михайлович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.11.2017
- Дата етапу: 20.11.2017