Судове рішення #9312318

Справа 2-0-57 /10

     

          Р І Ш Е Н Н Я

                                             І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

 

    17  травня  2010  року  Будьоннівський районний  суд м. Донецька в складі:

 

головуючого судді                                                                      Тимченко О.О.,    

при секретарі                                                                             Писанному С.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , зацікавлена особа  управління пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька, про встановлення факту  перебування на утримання, -                      

           В С Т А Н О В И В :

Заявниця  звернулась  до Будьоннівського районного суду м. Донецька із  заявою про встановлення факту перебування на утриманні, вказавши,  що вона перебувала на утримання свого чоловіка ОСОБА_2, який загинув  ІНФОРМАЦІЯ_3 року у результаті нещасного випадку на шахті «Мушкетовська».  Допомога яка надавалась їй чоловіком  була для неї суттєвим  джерелом існування , якої вона у цей час позбавлена. Зараз вона є пенсіонеркою та на пенсії та отримує мінімальну  Просить суд встановити факт знаходження на утриманні, оскільки це необхідно їй для одержання допомоги на поховання.

    Представник зацікавленої особи – головного управління пенсійного фонду України у судове засідання не з’явився. Суду надана  заява, з проханням розглядати справу за його відсутності.    

    Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника зацікавленої особи, в особистих поясненнях якого немає необхідності, за  матеріалами справи.

    Суд, вислухавши пояснення  заявниці, свідків, дослідивши матеріли справи у межах заявлених вимог, приходить до висновку, що доводи заявниці обґрунтовані і підлягають задоволенню з наступних  підстав:

Факт, про встановлення  якого просить ОСОБА_1 має для неї юридичне значення.

У пункті  2  частини 1 статті 256 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту  перебування фізичної особи на утриманні.

 Як вбачається із свідоцтв про смерть ОСОБА_2 вбачається, що він  помер  ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

Свідоцтвами про народження підтверджено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 від сумісного проживання мають двох дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Згідно довідки пролетарського управління житлово-комунального господарства,  ОСОБА_2, проживав за адресою: АДРЕСА_1.

Відповідно до акту обстеження факту сумісного проживання, наданого комітетом мікрорайону «Центральний» , ОСОБА_1 з 1964 року та по 18.06.1992 року проживала сумісно  з ОСОБА_2 , померлим ІНФОРМАЦІЯ_3 року. пенсія чоловіка являлась основним та постійним джерелом існування. Померлий ОСОБА_2  був чоловіком ОСОБА_1

Відповідно до пенсійного посвідчення ОСОБА_1  являється пенсіонеркою та отримує пенсію у розмірі 213,20 грн.

    Як роз'яснено в пункті 8, Пленуму Верховного суду України ї 5, від 31.03. 1995 року «Про судову практику по справах про встановлення фактів що мають юридичне значення», судам необхідно зважати, що встановлення факту перебування особи на утриманні вмерлого має значення для одержання спадщини, призначення пенсії або відшкодування шкоди (п. 2 ст. 273 ЦПК України), якщо допомога, що надавалася, була для заявника постійним і основним джерелом до існування. Одержання заявником заробітку, пенсії, стипендії, інших доходів не є підставою для відмови в встановленні факту знаходження на утриманні, якщо суд встановить, що основним і постійним джерелом до існування була для заявника допомога з боку особи, яка надавала йому утримання.

У судовому засіданні встановлено, що допомога яка надавалась заявниці її чоловіком ОСОБА_1  була для неї постійним та основним джерелом існування, в зв’язку з чим, суд вважає за необхідне встановити факт перебування ОСОБА_1 на утриманні її чоловіка ОСОБА_2

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 57,60,209,215, 256, 259 ЦПК Україні, суд,-

                    В И Р І Ш І В

Заяву ОСОБА_1  про встановлення факту перебування на утриманні задовольнити у повному обсязі.

Встановити факт знаходження ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, на утриманні у ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:

  • Номер: 22-ц/772/1771/2015
  • Опис: за матеріалами заяви Приймака Олега Олександровича, заінтересовані особи: Грабік Сергій Олександрович, Грабік Ніна Григорівна, про перегляд рішення за нововиявленими обставинами
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-о-57/10
  • Суд: Апеляційний суд Вінницької області
  • Суддя: Тимченко Олена Олександрівна
  • Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.05.2015
  • Дата етапу: 01.07.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація