Судове рішення #9309769

Справа 2-407/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

16 березня 2010 року Жовківський районний суд Львіської області в складі:

головуючого судді             Кобзар В.М.

при секретарі                 Мачіха Г.В.

з участю представника позивача     ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Жовкві Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про відшкодування завданих збитків та  моральної шкоди,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 звернувся до суду із позовом про відшкодування завданих збитків та  моральної шкоди.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та пояснив, що 06.07.2009 року відповідач, керуючи автомобілем марки ВАЗ-2104 реєстраційний номер НОМЕР_3 порушив Правила дорожнього руху здійснив зупинку автомобіля біля вимощеного плитами тротуару і коли він, керуючи належним йому автомобілем марки ВАЗ 21083 реєстраційний номер НОМЕР_3, наблизився до його автомобіля в ньому раптово відкрилися задні двері і коли його автомобіль порівнявся з автомобілем  відповідача відбулося зіткнення його автомобіля внаслідок чого пошкоджено його автомобіль.

Відповідач на місці події визнавав свою провину, дав розписку в якій зобов’язувався відремонтувати пошкодження в автомобілі, але надалі відмовився від проведення такого ремонту і він вимушений був звернутися до спеціаліста для визначення вартості ремонту і такий встановлено на суму 2070 грн.. Саме на таку суму він заподіяв йому шкоду яку просить стягнути. Крім того просить стягнути з відповідача моральну шкоду, яку він оцінює на суму 1500 грн., яку також просить стягнути з відповідача.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, мотивуючи тим, що позивач, керуючи належним йому автомобілем був неуважним і не вжив заходів для уникнення зіткнення і просить зменшити стягнення збитків та відмовити в задоволенні позовних вимог щодо відшкодування моральної шкоди за недоведеністю такої.

Заслухавши пояснення сторін, з’ясувавши фактичні обставини справи, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_2 слід задоволити частково з наступних підстав.

З тимчасового реєстраційного талону вбачається, що ОСОБА_2 належить автомобіль марки ВАЗ-21083 реєстраційний номер НОМЕР_3

З розписки долученої до справи, вбачається, що така 6.07.2009 року дана ОСОБА_3 ОСОБА_2 про те, що він зобов’язується відремонтувати йому автомобіль марки ВАЗ-21083 реєстраційни номер 445-74, який було пошкоджено в ДТП на подвір’ї інституту в м. Дубляни по вул. Шевченка. Розписка написана в присутності  ОСОБА_4.

З накладної виданої ОСОБА_2 фізичною особою-підприємцем зареєстрованим на підставі свідоцтва на право зайняття підприємницькою діяльністю по ремонут автомобілів ОСОБА_6 8.07.2009 року вбачається, що ним проведено ремонт автомобіля марки ВАЗ 21083 реєстраційний номер НОМЕР_4 ОСОБА_2, і ним проведено оплату в сумі 2070 грн.

Відповідно  до ст. 1166 ЦК України майнова шкода завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю фізичної особи, а також шкода завдана майну фізичної або юридичної особи відшкодовується в повному обсязі.

Згідно з вимогами ст. 23 ЦК України, особа має право на відшкодування моральної шкоди завданої внаслідок її прав і така полягає у фізичному болю, стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку із каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала в зв’язку з пошкодженням її майна, приниженні честі і гідності.

Позивачем не доведено обставин, за яких би йому належало відшкодування моральної шкоди, а тому суд прийшов до переконання, що в задоволенні позовних вимог про стягнення моральної шкоди слід відмовити.

Щодо відшкодування матеріальної шкоди, яку фактично затрачено внаслідок проведеного ремонту позивачем, то його позовні вимоги в цій частині слід задоволити в повному об»ємі.

Керуючись ст. ст. 10, 57, 60, 212-215 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В:

Позов задоволити частково.

Стягнути з ОСОБА_3, який проживає в АДРЕСА_1 в користь ОСОБА_2, який проживає АДРЕСА_2 2070  грн. (дві тисячі сімдесять гривень).

Стягнути ОСОБА_3 в користь ОСОБА_2 600 грн. (шістсот гривень) за надання правової допомоги, 68 (шістьдесять вісім гривень) сплаченого державного мита та 30 (тридцять гривень) витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

У стягнені з ОСОБА_3 в користь ОСОБА_2 1500 грн. моральної шкоди відмовити за недоведеністю позовних вимог.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Заяву про апеляційне  оскарження рішення суду позивачем може бути подано протягом 10-днів з дня проголошення рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заяву про апеляційне оскарження та апеляційна скарга позивачем подаються апеляційному суду через Жовківський районний суд Львівської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається до суду апеляційної інстанції.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк після цього, рішення суду набирає законної сили після закінчення  цього строку.

У разі подачі апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення виготовлено в одному примірнику в нарадчій кімнаті.

Суддя:

 

  • Номер: б/н 601
  • Опис: про зміну формулювання причини звільнення, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, вихідної допомоги та відшкодування моральної шкоди
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-407/10
  • Суд: Дарницький районний суд міста Києва
  • Суддя: Кобзар Володимир Мар'янович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.09.2015
  • Дата етапу: 23.09.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація