Судове рішення #9299245

                                                    Справа № 2а-10959/09/1570

 П О С Т А Н О В А

   І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

2 лютого 2010 року                                                     м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Аблова Є.В.

при секретарі Паровенко І.П.

за участю сторін:

представника позивача – Ющенка О.П.

представників відповідача – Савастікова В.В., Саєнко Р.К.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одесі про скасування податкових повідомлень-рішень

В С Т А Н О В И В:

Комунальне підприємство (далі – КП) «Теплопостачання міста Одеси» звернулось до суду з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одесі (далі - СДПІ по роботі з ВПП) про скасування податкових повідомлень-рішень, обґрунтовуючи свої доводи протиправністю висновків податкового органу про заниження КП «Теплопостачання міста Одеси» податкового зобов’язання за січень 2009 року на 6 812 грн., за лютий 2009 року – на 668 грн., за квітень 2009 року – на 14 896 грн., оскільки підприємство включало до складу податкового кредиту суми податку на додану вартість того звітного періоду, в якому фактично були отримані податкові накладні.

Позивач просить суд скасувати податкові повідомлення рішення від 31.07.2009 року № 0000511610/0, № 0000521610/0, № 0000531610/0.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі.

Представники відповідача позов не визнали та пояснили, що за даними декларацій з податку на додану вартість КП «Теплопостачання міста Одеси» занижено податок на додану вартість, який підлягає сплаті до бюджету, внаслідок не включення до складу податкового кредиту податкових накладних, виписаних в попередніх звітних періодах без подання до СДПІ заяв зі скаргою на постачальників, які не надали вчасно такі податкові накладні.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що податковим ревізором-інспектором СДПІ  по роботі з ВПП  було проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку Декларації з податку на додану вартість за січень 2009 року, за наслідками якої 21.07.2009 року складений акт № 423/16-1/34674102/30.

На підставі акту перевірки 31.07.1009 року СДПІ по роботі з ВПП прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000511610/0, яким  КП «Теплопостачання міста Одеси» за порушення пп. 7.2.6 пункту 7.2, пп.7.7.5 пункту 7.5 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» визначено податкове зобов’язання з податку на додану вартість у розмірі 7152,59 грн., у тому числі: за основним платежем – 6 812 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями – 340,59 грн.

Судом встановлено, що податковим ревізором-інспектором СДПІ  по роботі з ВПП  було проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку Декларації з податку на додану вартість за лютий 2009 року, за наслідками якої 21.07.2009 року складений акт № 424/16-1/34674102/31.

На підставі акту перевірки 31.07.1009 року СДПІ по роботі з ВПП прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000521610/0, яким  КП «Теплопостачання міста Одеси» за порушення пп. 7.2.6 пункту 7.2, пп.7.7.5 пункту 7.5 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» визначено податкове зобов’язання з податку на додану вартість у розмірі 701,47 грн., у тому числі: за основним платежем – 668 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями – 33,41 грн.

Судом встановлено, що податковим ревізором-інспектором СДПІ  по роботі з ВПП  було проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку Декларації з податку на додану вартість за лютий 2009 року, за наслідками якої 21.07.2009 року складений акт № 425/16-1/34674102/32.

На підставі акту перевірки 31.07.1009 року СДПІ по роботі з ВПП прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000531610/0, яким  КП «Теплопостачання міста Одеси» за порушення пп. 7.2.6 пункту 7.2, пп.7.7.5 пункту 7.5 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» визначено податкове зобов’язання з податку на додану вартість у розмірі 15640,79 грн., у тому числі: за основним платежем – 14896 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями – 744,79 грн.

В ході перевірки встановлено, що  в порушення пп.7.2.6 п.7.2 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» КП «Теплопостачання міста Одеси» включило до складу податкового кредиту податкові накладні, отримані після закінчення звітного періоду, що призвело до заниження податку на додану вартість за січень 2009 року на 6 812 грн., за лютий 2009 року – на 668 грн., за квітень 2009 року – на 14 896 грн.

Платників податку на додану вартість, об’єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету визначає Закон України «Про податок на додану вартість».

Згідно з п.1.7. ст.1 цього Закону податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов’язання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом.

Підпунктом 7.5.1.  п.7.5 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» передбачено, що датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій:

або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків;

або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).

Податкові накладні, на підставі яких КП «Теплопостачання міста Одеси»  нарахований податковий кредит з податку на додану вартість, складені контрагентами у період з квітня 2007 року по березень 2008 р.

Зазначені податкові накладні були отримані позивачем у січні-квітні 2009 року, що, як вбачається з актів перевірки, підтверджується копіями реєстрів отриманих податкових накладних.

Відповідно до положень пп. 7.5.1 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» датою виникнення права у позивача на податковий кредит є дата фактичного отримання ним податкових накладних.

Відповідно до пп. 7.2.6 п. 7.2 ст. 7 зазначеного Закону підставою для нарахування податкового кредиту є податкова накладна. Даним положенням не передбачено наявності інших документів чи обставин для нарахування податкового кредиту.

Позивачем суми податку на додану вартість були включені до складу податкового кредиту у тому звітному періоді, в якому були отримані податкові накладні, оскільки включення таких даних позивачем без наявності податкових накладних було б безпідставним.

Відповідність податкових накладних вимогам чинного законодавства відповідачем не заперечується.

На підставі викладеного, суд доходить висновку про додержання позивачем періоду формування податкового кредиту.

Відповідно до пп.7.2.6 п.7.2 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту. Як виняток з цього правила, підставою для нарахування податкового кредиту при поставці товарів (послуг) за готівку чи з розрахунками картками платіжних систем, банківськими або персональними чеками у межах граничної суми, встановленої Національним банком України для готівкових розрахунків, є належним чином оформлений товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує прийняття платежу постачальником від отримувача таких товарів (послуг), з визначенням загальної суми такого платежу, суми податку та податкового номера постачальника.

У разі відмови з боку постачальника товарів (послуг) надати податкову накладну або при порушенні ним порядку її заповнення отримувач таких товарів (послуг) має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум цього податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку внаслідок придбання таких товарів (послуг).

Як стверджують представники податкового органу такої скарги від КП «Теплопостачання міста Одеси»  не надходило, що свідчить про порушення позивачем вимог пп.7.2.6 п.7.2 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість».

Але ж зазначена норма встановлює право особи на подання такої скарги, а не  її обов’язок.

Крім того, сукупний аналіз вищезазначених норм Закону України «Про податок на додану вартість» свідчить про те, що право на податковий кредит виникає у платника податків лише після одержання податкової накладної, оскільки це єдиний документ первинного бухгалтерського та податкового обліку, що містить у собі суму податку на додану вартість, яку можливо відобразити в податкових деклараціях з податку на додану вартість.

Щодо визначення розміру податкового зобов’язання зауваження з боку СДПІ по роботі з ВПП в м. Одесі не надходили.

Згідно з ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Доводи СДПІ по роботі з ВПП про заниження   КП «Теплопостачання міста Одеси» податкового зобов’язання за січень 2009 року на 6812 грн., за лютий 2009 року на 668 грн., за квітень 2009 року на 14896 грн.  не знайшли свого підтвердження в ході судового засідання.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги КП «Теплопостачання міста Одеси» щодо скасування податкових повідомлень-рішень № 0000511610/0, № 0000521610/0, № 0000531610/0 від 31.07.2009 року як протиправних підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.94,158-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення № 0000511610/0, № 0000521610/0, № 0000531610/0 від 31.07.2009 року.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до Одеського окружного адміністративного суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складений та підписаний суддею 05.02.2010 року.

Суддя                                                Аблов Є.В.

                                                    Справа № 2а-10959/09/1570

 П О С Т А Н О В А

   І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

(вступна та резолютивна частини)

2 лютого 2010 року                                                     м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Аблова Є.В.

при секретарі Паровенко І.П.

за участю сторін:

представника позивача – Ющенка О.П.

представників відповідача – Савастікова В.В., Саєнко Р.К.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одесі про скасування податкових повідомлень-рішень

Керуючись ст.ст.94,158-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення № 0000511610/0, № 0000521610/0, № 0000531610/0 від 31.07.2009 року.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до Одеського окружного адміністративного суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                Аблов Є.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація