Судове рішення #9298363

Справа №22-1278

Категорія справи - 46

Головуючий у 1-й інстанції-Тропак О.В.

Доповідач в апел. Інстанції - Бермес І.В.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2009 р. колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Львівської області у складі:

головуючого Бермеса І.В.

суддів: Шандри М.М., Гончарук Л.Я.

при секретарі Макойді Н.З.

з участю ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Бродівського районного суду Львівської області від 16 лютого 2009 року у справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів і за зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про збільшення розміру аліментів, -

ВСТАНОВИЛА:

Оскаржуваним рішенням Бродівського районного суду Львівської області від 16 лютого 2009 р. позов задоволено частково.

Змінено розмір аліментів, стягуваних з ОСОБА_4 в користь ОСОБА_5 на утримання дитини ОСОБА_6, 05.05. ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі рішення Бродівського районного суду Львівської області від 10 квітня 1996 року.

Стягнуто з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с Бліх Зборівського району Тернопільської області, ідентифікаційний № НОМЕР_1, проживаючого по АДРЕСА_1, працюючого викладачем технічного коледжу ТДТУ, в користь ОСОБА_3, кошти на утримання неповнолітньої дитини: ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5 у розмірі 1/5 частки від заробітку/доходу/батька щомісячно, починаючи від дня набрання рішенням, суду законної сили до досягнення дитиною повноліття.

В задоволенні зустрічного позову ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про збільшення розміру аліментів, відмовлено.

Додатковим рішенням суду від 27.02. 2009 р. резолютивну частину рішення Бродівського районного суду Львівської області від 16.02. 2009 р. у цивільній справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про збільшення розміру аліментів - після тексту «Стягувати з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с Бліх Зборівського району Тернопільської області, ідентифікаційний № НОМЕР_1, проживаючого по АДРЕСА_2, працюючого викладачем технічного коледжу ТДТУ, в користь ОСОБА_3, кошти на утримання неповнолітньої дитини: ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5 у розмірі 1/5 частки від заробітку /доходу/ батька щомісячно, . ..» доповнено словами: «але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку».

Дане рішення оскаржила ОСОБА_3.

В апеляційній скарзі покликається на те, що судом порушено норми матеріального права. Просить рішення скасувати, та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів і задоволити зустрічний позов ОСОБА_3 про збільшення розміру аліментів в повному обсязі.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення ОСОБА_2 на підтримання апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та доводи скарги, колегія суддів вважає, що її слід відхилити з наступних підстав.

Відповідно до ст. ст. 180,181 ч. 3 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття та за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Статтею ст. 192 СК передбачено, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.

Звертаючись до суду, ОСОБА_4 покликався, що згідно рішення Бродівського районного суду Львівської області від 10.04.1996 р. він сплачує аліменти в користь відповідачки на дитину, народжену від їхнього шлюбу-Лідію, ІНФОРМАЦІЯ_5 в розмірі 1/4 частини із всіх видів заробітку. В даний час він одружений вдруге, в його сім’ї є двоє дітей, дружина перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. В зв’язку із зміною сімейного стану, просив зменшити розмір стягуваних з нього аліментів з 25% до 1/8 частини його сумарного заробітку, який становить більше 2500 грн. в місяць.

ОСОБА_3 заявила зустрічний позов до ОСОБА_4 про збільшення розміру аліментів.

В обгрунтування позову зазначила, що від шлюбу з ОСОБА_4 у них є дитина-ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_5, на утримання якої з ОСОБА_4 в її користь стягуються аліменти в розмірі 1/4 частини заробітку, згідно рішення суду від 10.04. 1996 року. 16.02.2002 року вона уклала шлюб з ОСОБА_7, від якого у них є двоє дітей: ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_7. та ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_8 З 01.05.2008 року суттєво погіршився матеріальний стан її сім’ї. В зв’язку з закриттям і припиненням фінансування проектів, що реалізовувалися благодійним фондом «Карітас», в якому вона працює головним бухгалтером, їй перестали виплачувати заробітну плату. З 01.05.2008 року її сім’я у складі 5-х осіб, утримується на зарплату її чоловіка, яка складає в середньому 1700-1800 грн. в місяць. Аліментів, що вона отримує від ОСОБА_4, недостатньо для повноцінного утримання і виховання їхньої дочки ОСОБА_10. Просила збільшити розмір, стягуваних з ОСОБА_4 аліментів і стягувати їх в розмірі 1/3 частини всіх доходів відповідача по зустрічному позову.

З копії свідоцтва про народження вбачається, що від другого шлюбу у ОСОБА_4 є двоє дітей: ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_9 та ОСОБА_12 ІНФОРМАЦІЯ_10.

З довідки про доходи ОСОБА_4 вбачається, що загальна сума доходів за період з квітня по вересень 2008 р. складає 18615.82 грн.(а.с. 7).

Покликання апелянта на те, що дружина первісного позивача не є непрацездатною за законом, оскільки не є ні пенсіонером, ні інвалідом, а перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років з отриманням належних за це виплат та із збереженням трудового стажу, а тому за таких обставин не може вважатися утриманцем позивача згідно з законом і входити в число осіб, на яких розподіляється дохід позивача при розрахунку стягуваних з нього аліментів не заслуговують на увагу.

Відповідно ч. 4 ст. 75 СК України один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Як вбачається з матеріалів справи, дружина первісного позивача перебуває у відпустці по догляду за дитиною, а отже її доходи не забезпечують їй прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Задовольняючи первісний позов частково, суд вірно виходив з того, що дружина позивача не працює з поважних причин, а тому в результаті сплати аліментів на дитину сторін в розмірі 1/4 частини доходу позивача, діти позивача від другого шлюбу отримують від позивача менше матеріальне забезпечення ніж дитина сторін, враховуючи при цьому сімейне та матеріальне становище відповідачки по первісному позову, а також стан її здоров’я.

Крім того апелянт зазначає, що у позивача постійно покращувався матеріальний стан із збільшенням його окладу відповідно до займаних ним посад, а тому це є підставою для збільшення розміру аліментів.

Однак, з даним висновком погодитись на можна, оскільки з довідки про доходи ОСОБА_4 вбачається, що фактично його заробітна плата суттєва не змінювалася, а тому суду не було підстав для задоволення позовних вимог про збільшення розміру аліментів.

Суд вірно прийшов до висновку про визначення розміру аліментів розмірі 1/5 частини від доходу позивача, щоб позивач, члени його сім’ї і дитина позивача від першого шлюбу отримували від позивача матеріальне забезпечення в однаковому розмірі, а отже є логічним висновок суду про відсутність законних підстав для зміни розміру стягуваних аліментів в сторону збільшення.

З врахуванням наведеного, колегія суддів приходить до висновку, що рішення відповідає вимогам закону і зібраним по справі доказам, доводи скарги висновків суду не спростовують, тому підстав для її задоволення немає.

Керуючись п.1 ч. 1 ст. 307, ч. 1 ст. 308, ст. 313, п. 1 ч. 1 ст. 314, ст. ст. 315 ЦПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.

Рішення Бродівського районного суду Львівської області від 16 лютого 2009 року залишити без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація