Судове рішення #92912
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА іменем   України

27 липня 2006 року.                                                                     м. Луцьк

Колегія судців судової палати в цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі головуючого судді Александрової М.А., суддів Русинчука М.М. та Расевича С.І. при секретарі Царук О.В. розглянула у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинсь­кій області про перерахунок пенсії за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 11 травня 2006 року.

Особи, які беруть участь у справі: позивач - ОСОБА_1;

відповідач - управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області; представник відповідача - Омельчук Сергій Васильович.

Колегія суддів

встановила:

Постановою Луцького міськрайонного суду від 11 травня 2006 року в позові ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України у Во­линській області про перерахунок пенсії відмовлено.

В апеляційній скарзі позивач, покликаючись на порушення судом норм матеріа­льного та процесуального права просить оскаржувану постанову в частині відмови в перера­хунку пенсії з врахуванням 33,3 % премії від грошового забезпечення скасувати та ухвалити нову, якою позов в даній частині задовольнити.

Апеляційна скарга до задоволення не підлягає з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ з 29 вересня 1980 року по 1 лютого 1992 року і був звільнений в запас за ст. 66 „Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом ор­ганів внутрішніх справ України" за дискредитацію звання начальницького складу згідно на­казу № НОМЕР_1 УМВС України у Волинській області від 29 січня 1992 року.

5 грудня 2004 року позивачу була призначена пенсія за вислугу років в органів внутрішніх справ. Згідно Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" в розмірі 238 грн. 72 коп.

З 1 січня 2005 року ОСОБА_1 було здійснено перерахунок пенсії, розмір якої після перерахунку становив 238 грн. 72 коп. При перерахунку пенсії йому не було враховано 35 % надбавку до посадового окладу за роботу в нічний час, 30 % надбавки за безперервну службу, 33,3 % відсотків премії.

Справа № 22-а-204/0б Категорія 36

Головуючий в 1 інстанції Шептицька Н.В. Доповідач Расевич С.І.

 

31 серпня 2005 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з врахуванням вищезазначених надбавок. Листом від 4 жовтня 2005 року йому було відмовлено в перерахунку пенсії.

Відповідно до ч. З ст. 43 Закону України „Про пенсійне забезпечення військовос­лужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додатко­ві види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, вста­новлених законодавством.

Згідно п. „б" ч. З Указу Президента України „Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ" надано право керівникам органів внутрішніх справ преміювати осіб рядового і нача­льницького складу органів внутрішніх справ відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи в межах фонду преміювання, створеного у розмірі чотиримісячного фонду грошового забезпечення, без обмеження індивідуальних премій максимальними розмірами.

Із змісту вказаного Указу вбачається, що встановлення щомісячних надбавок за безперервну службу є правом, а не обов'язком уповноважених на це згідно п. З Указу осіб.

З матеріалів справи вбачається, що на час звільнення з органів внутрішніх справ надбавка за безперервну службу та премія позивачу не нараховувались і були запроваджені після його звільнення за ст. 66 „Положення про проходження служби рядовим і начальниць­ким складом органів внутрішніх справ України" за дискредитацію звання начальницького складу (а.с. 8-9).

Згідно розпорядження Міністерства внутрішніх справ України від 10 листопада 2004 року, надбавка за безперервну службовцям та особам начальницького та рядового скла­ду органів внутрішніх справ, які звільняються зі служби за службовою невідповідністю, у зв'язку із систематичним невиконанням умов контракту та у зв'язку з обвинувальним виро­ком суду, що набрав законної сили, не включається в перерахунок пенсії.

Таким чином, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про безпід­ставність вимог позивача щодо врахування йому при перерахунку пенсії 33,3 % премії від грошового забезпечення і обгрунтовано відмовив ОСОБА_1 в задоволенні позову в цій час­тині.

Інші доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, наведених у по­станові.

Постанова ухвалена з дотриманням вимог норм матеріального і процесуального права та на підставі наявних у справі доказів.

Керуючись ст.ст. 198,200,206 КАС України, колегія суддів -

ухвалила:

Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1 залишити без задо­волення, а постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 11 травня 2006 року в даній справі без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.

Головуючий:

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація