АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА іменем України
27 липня 2006 року. м. Луцьк
Колегія судців судової палати в цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі головуючого судді Александрової М.А., суддів Русинчука М.М. та Расевича С.І. при секретарі Царук О.В. розглянула у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області про перерахунок пенсії за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 11 травня 2006 року.
Особи, які беруть участь у справі: позивач - ОСОБА_1;
відповідач - управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області; представник відповідача - Омельчук Сергій Васильович.
Колегія суддів
встановила:
Постановою Луцького міськрайонного суду від 11 травня 2006 року в позові ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області про перерахунок пенсії відмовлено.
В апеляційній скарзі позивач, покликаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права просить оскаржувану постанову в частині відмови в перерахунку пенсії з врахуванням 33,3 % премії від грошового забезпечення скасувати та ухвалити нову, якою позов в даній частині задовольнити.
Апеляційна скарга до задоволення не підлягає з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ з 29 вересня 1980 року по 1 лютого 1992 року і був звільнений в запас за ст. 66 „Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України" за дискредитацію звання начальницького складу згідно наказу № НОМЕР_1 УМВС України у Волинській області від 29 січня 1992 року.
5 грудня 2004 року позивачу була призначена пенсія за вислугу років в органів внутрішніх справ. Згідно Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" в розмірі 238 грн. 72 коп.
З 1 січня 2005 року ОСОБА_1 було здійснено перерахунок пенсії, розмір якої після перерахунку становив 238 грн. 72 коп. При перерахунку пенсії йому не було враховано 35 % надбавку до посадового окладу за роботу в нічний час, 30 % надбавки за безперервну службу, 33,3 % відсотків премії.
Справа № 22-а-204/0б Категорія 36
Головуючий в 1 інстанції Шептицька Н.В. Доповідач Расевич С.І.
31 серпня 2005 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з врахуванням вищезазначених надбавок. Листом від 4 жовтня 2005 року йому було відмовлено в перерахунку пенсії.
Відповідно до ч. З ст. 43 Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством.
Згідно п. „б" ч. З Указу Президента України „Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ" надано право керівникам органів внутрішніх справ преміювати осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи в межах фонду преміювання, створеного у розмірі чотиримісячного фонду грошового забезпечення, без обмеження індивідуальних премій максимальними розмірами.
Із змісту вказаного Указу вбачається, що встановлення щомісячних надбавок за безперервну службу є правом, а не обов'язком уповноважених на це згідно п. З Указу осіб.
З матеріалів справи вбачається, що на час звільнення з органів внутрішніх справ надбавка за безперервну службу та премія позивачу не нараховувались і були запроваджені після його звільнення за ст. 66 „Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України" за дискредитацію звання начальницького складу (а.с. 8-9).
Згідно розпорядження Міністерства внутрішніх справ України від 10 листопада 2004 року, надбавка за безперервну службовцям та особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, які звільняються зі служби за службовою невідповідністю, у зв'язку із систематичним невиконанням умов контракту та у зв'язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, не включається в перерахунок пенсії.
Таким чином, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про безпідставність вимог позивача щодо врахування йому при перерахунку пенсії 33,3 % премії від грошового забезпечення і обгрунтовано відмовив ОСОБА_1 в задоволенні позову в цій частині.
Інші доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, наведених у постанові.
Постанова ухвалена з дотриманням вимог норм матеріального і процесуального права та на підставі наявних у справі доказів.
Керуючись ст.ст. 198,200,206 КАС України, колегія суддів -
ухвалила:
Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 11 травня 2006 року в даній справі без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.
Головуючий:
Судді: