Судове рішення #9285129

                 Справа № 2-88/10

  Шацький районний суд Волинської області

  Р І Ш Е Н Н Я

    і м е н е м     У к р а ї н и

20 травня 2010 року                                                                 смт. Шацьк

    Шацький районний суд Волинської області у складі

головуючого –              судді Храновській Н.В.,

при секретарі –              Копитко І.О.,

за участю позивача -                           ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в смт. Шацьк цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Світязької сільської ради Шацького району, третіх осіб без самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3,  про визнання права власності на  нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом,          

                                                                               в с т а н о в и в:

    ОСОБА_1   звернулась в суд з позовом до відповідача про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом, а саме, на частину житлового будинку із господарськими спорудами та будівлями, що знаходяться по АДРЕСА_1 та на частку земельної ділянки, площею 0,73 га, яка знаходиться за зазначеною адресою. Позовну заяву мотивувала тим, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її  батько, ОСОБА_4. Так, після його смерті відкрилася спадщина на належне йому нерухоме майно:   житловий будинок із господарськими спорудами та будівлями, що знаходяться по АДРЕСА_1 та земельну ділянку, яка була надана спадкодавцю для індивідуального будівництва та обслуговування даного житлового будинку та ведення підсобного господарства . За життя ОСОБА_4 склав заповіт від 25.07.2003 року, яким заповів дане майно  своїм дітям: ОСОБА_1 /позивачу/, ОСОБА_3 та ОСОБА_6. У зв’язку з укладенням шлюбу позивач змінила прізвище з ОСОБА_1  на ОСОБА_1. Так, вона, ОСОБА_1, та ОСОБА_3, як спадкоємці за заповітом відповідно до ст. 1269-1270 ЦК України, прийняли спадщину шляхом подання заяви про прийняття спадщини до Шацької державної нотаріальної контори, що підтверджується спадковою справою. ОСОБА_6 рахується таким, що спадщини не прийняв, оскільки у встановлений законом строк не подав до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини та на момент смерті спадкодавця постійно з ним не проживав. Спадкоємцем обов’язкої частки, а саме, 1/8 частки спадкового майна є ОСОБА_2, що підтверджується рішенням Шацького районного суду Волинської області від 11.03.2008 року. Оскільки 1/8 частки спадкового майна визнана за ОСОБА_2, то лишається лише 7/8 частки даного спадкового майна, яке успадковується спадкоємцями за заповітом, а оскільки спадкоємців за заповітом, які прийняли спадщину є двоє, то відповідно кожен з них успадкував по 7/16 частки цього майна.  Однак позивач у зв’язку з тим, що відсутні правовстановлюючі документи на спадкове нерухоме майно на ім’я спадкодавця, в нотаріальному порядку не може оформити свої спадкові права. Просить визнати її в порядку спадкування за заповітом власником 7/16 частки: житлового будинку із господарськими спорудами та будівлями та земельною ділянкою, площею 0,73 га, що знаходяться по АДРЕСА_1.  

   Позивач в попередньому судовому засіданні позов підтримала з підстав, зазначених у заяві, просила позов задовольнити.

    Представник відповідача в попереднє судове засідання не з’явилась, проте подала на адресу суду письмову заяву в якій просила справу розглядати у її відсутності, позов визнає, проти його задоволення не заперечує.

Треті особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 та                  ОСОБА_3 в попереднє судове засідання не з’явились, хоча були належним чином повідомлені про місце та час розгляду справи..

Третя особа без самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_3 в попередньому судовому засіданні позов визнав.

    Заслухавши пояснення позивача, проаналізувавши обставини справи, представлені докази, суд дійшов висновку, що визнання позову не суперечить вимогам закону і не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, тому позов підлягає задоволенню і рішення про задоволення позову може бути ухвалене в попередньому судовому засіданні.

    З копії пенсійного посвідчення  № 145400 /ар.сп. 22/  вбачається, що позивач є інвалідом І групи, а тому відповідно до п.18 ч.1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 року за № 7-93 «Про державне мито» звільняється від сплати державного мита.

      На підставі статей 1223, 1269, 1296 ЦК України,  п. 18 ч. 1 ст. 4 Декрету КМУ від 21.01.1993 року № 7-93 «Про державне мито», керуючись ст.ст. 88, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд

                                 в и р і ш и в:

    Позов задовольнити повністю.

    Визнати в порядку спадкування за заповітом ОСОБА_1 власником 7/16 частки житлового будинку /А-1/ з прибудовою /а/, сараїв /Б-1/ та /Д-1/ літньої кухні /В-1/ з верандою /в/, а також 7/16 частки земельної ділянки, площею  0,73 га /цільове призначення якої обслуговування житлового будинку та господарських будівель та для ведення особистого підсобного господарства/, що знаходяться по АДРЕСА_1.  

Право власності на нерухоме майно виникає з моменту його державної реєстрації.

На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та апеляційну скаргу протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

Головуючий                                                                                  Н.В.Храновська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація