Судове рішення #9281869

                                                                                                                        Справа № 2-о-95/2010 р.

       

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

  м. Добропілля                                                                                                   28 квітня 2010 р.

Добропільський міськрайонний суд Донецької області в складі:                  

                                                       

головуючого судді                             Садчикова Д.В.

при секретарі                             Влащенко І.М.,

за участю:

заявника                                 ОСОБА_1

представника зацікавленої особи                     Носач Т.О.            

розглянувши  у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Добропілля цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа – Управління пенсійного фонду України в м. Добропілля Донецької області «Про встановлення факту втрати джерела засобів до існування», -

    ВСТАНОВИВ:

    Заявник звернувся до суду з заявою, де вказала, що вона з 12 лютого 1977 року знаходилась у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. З того часу проживали разом і вели з ним спільне господарство. З вересня 1999 року мешкали за адресою: АДРЕСА_1 хоча була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2. ІНФОРМАЦІЯ_3  чоловік noмер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть. На день смерті чоловіка проживали разом за адресою: АДРЕСА_1 та  перебувала на його утриманні, оскільки його доходи значно перевищували розмір її доходів. Цей факт підтверджується довідками, з яких вбачається що розмір доходу ОСОБА_3 складав 1781,31 грн. - заробітна плата та 717,10 грн. - пенсія, всього - 2 498,41 грн., в той час як її розмір доходу складав 420,81 грн. Тобто, його дохід був постійним і основним джерелом засобів до існування. Проживання однією сім'єю з ОСОБА_3 та ведення з ним спільного господарства підтверджується тим, що  були в шлюбі, разом з дочкою були власниками будинку в якому проживали, відповідною довідкою квартальної і актом, який складено за участю сусідів і депутата Добропільської міської ради.

В судовому засіданні заявник підтримала свої вимоги та просила суд ухвалити рішення про встановлення факту втрати джерела засобів до існування.

    Представник зацікавленої особи Управління пенсійного фонду України в м. Добропілля Донецької області, за дорученням головний спеціаліст-юрисконсульт Носач Т.О. в судовому засіданні проти задоволення заяви не заперечувала, бо остання відповідає дійсним обставинам справи.

Заслухавши пояснення заявника, представника зацікавленої особи, дослідивши матеріали справи, суд вважає заяву такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 256 ч.3 ЦПК України в судовому порядку  можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб.

Так, згідно статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» - пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Закону, - незалежно від тривалості страхового стажу. Батьки і чоловік (дружина) померлого, які не були на його утриманні, мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, якщо втратили джерело засобів до існування.

Члени сім'ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника.

В судовому засіданні встановлено, що заявниця  з 12 лютого 1977 року знаходилась у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб (а.с.9). З того часу проживали разом і вели з ним спільне господарство. З вересня 1999 року мешкали за адресою: АДРЕСА_1.   ІНФОРМАЦІЯ_3  чоловік noмер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с.12). На день смерті чоловіка заявниця проживала разом з ним за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.10) та  перебувала на його утриманні, оскільки його доходи значно перевищували розмір її доходів. Цей факт підтверджується довідками, з яких вбачається що розмір доходу ОСОБА_3 складав 1781,31 грн. - заробітна плата та 717,10 грн. - пенсія, разом - 2 498,41 грн. (а.с.13,14), в той час як її розмір доходу складав 420,81 грн. (а.с.15). Тобто,  дохід чоловіка був постійним і основним джерелом засобів до існування. Проживання однією сім'єю з ОСОБА_3 та ведення з ним спільного господарства підтверджується також відповідним актом, який складено за участю сусідів і депутата Добропільської міської ради (а.с.11).

Таким чином зі смертю чоловіка заявниця фактично втратила джерело засобів до існування. В теперішній час має намір перейти на пенсію чоловіка відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення.

В теперішній час ОСОБА_1 стала непрацездатною, досягла 55 років.

Суд вважає за можливе задовольнити вимоги заявниці, оскільки вони відповідають фактичним обставинам справи та законним інтересам останньої.

    На підставі вищевикладеного, ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та керуючись  ч.3 ст. 256 ЦПК України, ст.ст. 10,11,60, 209,212,213,214,215,218  ЦПК України, суд,  -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1  - задовольнити.

Встановити факт втрати джерела засобів до існування ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 після смерті чоловіка ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд Донецької області.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

    Надруковано власноручно у нарадчій кімнаті в одному примірнику.

Головуючий суддя:                         Д.В. Садчиков

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація