Справа № 2-а-382
2010 рік
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 квітня 2010 року Енергодарський міський суд
Запорізької області
у складі головуючого судді: Бульби О.М.,
при секретарі: Малихіній І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Енергодар адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до прокурора м. Енергодар про визнання дій прокурора неправомірними, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з зазначеним позовом, в якому просить визнати дії прокурора м. Енергодар по розгляду її звернення від 07.12.2009 року неправомірними і зобов’язати його провести якісну, всебічну, повну й об’єктивну перевірку за цією заявою на підставі ст.97 КПК України; зобов’язати прокурора м. Енергодар відповідно до норм ст.97 КПК України ухвалити рішення щодо результатів розгляду її заяви від 07.12.2009 року й оформити це рішення постановою.
05.03.2010 року за даною позовною заявою відкрито провадження у справі.
В судовому засіданні представник прокурора м. Енергодар – Гейло Н.С. заявила клопотання про передачу даної адміністративної справи на розгляд Запорізькому окружному адміністративному суду, оскільки провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності. Мотивоване дане клопотання Гейло Н.С. було тим, що органи прокуратури України є органами державної влади та, відповідно, дана справа згідно з ч.2 ст.18 КАС України підсудна Запорізькому окружному адміністративному суду.
Представник позивача – ОСОБА_4 проти задоволення кдопотання заперечував, зазначаючи, що відповідно до ст.61 КАС прокурор є самостійним суб’єктом в адміністративному судочинстві та не відноситься до органів державної влади.
Вислухавши думку осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заявлене клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Вичерпний перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам визначений ч.1 ст.18 КАС України, відповідно до якої місцевим загальним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності. Таким чином, позови до органів прокуратури України не підсудні місцевим судам, в тому числі й Енергодарському міському суду Запорізької області.
Частиною 2 ст.18 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до змісту ст.ст. 121-123 Конституції України та Закону України «Про прокуратуру», органи прокуратури України відносяться до інших державних органів України.
Згідно з п.2 ч.1 ст. 22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.
Виходячи з викладеного, адміністративний позов ОСОБА_1 до прокурора м. Енергодар про визнання дій прокурора неправомірними підсудний Запорізькому окружному адміністративному суду, з зв’язку з чим дана адміністративна справа має бути передана на розгляд Запорізького окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 18, 22, 160, 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника прокуратури м. Енергодар Запорізької області Гейло Н.С. задовольнити.
Адміністративну справу №2-а-393/2010 року за позовом ОСОБА_1 до Прокурора м. Енергодар Запорізької області про визнання дій прокурора неправомірними передати на розгляд Запорізького окружного адміністративного суду Запорізької області.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: О.М. Бульба