Справа №2-128/2007 р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2007 року Таращанський районний суд Київської області в
складі:
головуючого: Бабоїд О.М. при секретарі: Овчаренко Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тараща справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з даним позовом. В судове засідання не з'явилася, вказавши в позовній заяві про розгляд справи без її участі в зв'язку з тим, що вона не має можливості приїжджати на слухання справи.
Відповідач позов визнав повністю та, будучи допитаним в якості свідка у відповідності зі ст. 62 ЦПК України, пояснив, що з позивачкою по справі він зареєстрував шлюб виконкомом Чернинської сільської ради Таращанського району Київської області 12 вересня 1998 року за актовим записом № 6. Від даного шлюбу вони мають двох неповнолітніх дітей: дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. 06 жовтня 2006 року вони розірвали шлюб. Після розірвання шлюбу неповнолітні діти залишилися проживати з позивачкою. З обставинами, викладеними позивачкою у позовній заяві, він погоджується. Не заперечує проти стягнення з нього аліментів на утримання неповнолітніх дітей: дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі І/З частини всіх видів його заробітку, але не менше ніж ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до повного досягнення дітьми повноліття.
Судом встановлено, що сторони по справі зареєстрували шлюб 12 вересня 1998 року виконкомом Чернинської сільської ради Таращанського району Київської області за актовим записом № 6. Від даного шлюбу вони мають двох неповнолітніх дітей: дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. 06 жовтня 2006 року сторони розірвали шлюб. Після розірвання шлюбу неповнолітні діти залишилися проживати з позивачкою, яка здійснює їх утримання та виховання. Відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання неповнолітніх дітей в добровільному порядку, хоча працездатний, працює і може надавати таку допомогу. Позивачка самостійно не може в повній мірі забезпечити потреби дітей в необхідних речах та продуктах харчування.
Згідно зі ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дітей і при ухиленні батьків від цього обов'язку, кошти на утримання дітей стягуються в судовому порядку.
Статтею 183 СК України передбачено, що суд визначає частку заробітку (доходу) батька, яка буде стягуватися, як аліменти на дітей.
Суд вважає, що аліменти на утримання неповнолітніх дітей підлягають стягненню в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку відповідача.
Вказані обставини встановлено з пояснень відповідача, допитаного в якості свідка, матеріалів справи, досліджених в судовому засіданні.
Таким чином, позов підлягає задоволенню.
Судові витрати суд покладає на відповідача.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 62, 209, 212, 214-215, 367 ЦПК України ст. ст. 180-183 СК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, працюючого озеленювачем в «Київзеленбуді» в м. Києві, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей: дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2., в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку відповідача, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до досягнення дітьми повноліття, починаючи з 23 лютого 2007 року.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7,50 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Таращанський суд шляхом подачі в 10 -денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.