Судове рішення #9269744

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                                             

Справа № 2а-334/10/1070 (2а-2988/09/1070)

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

12 березня 2010 року Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Спиридонової В.О.,

за участю секретаря судового засідання Кубрак В.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрація Київської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Кагарлицської районної державної адміністрації (далі - відповідач) про визнання дій  щодо відмови йому статусу інваліда війни неправомірними та зобов`язання прийняти від нього довідку, надану Міністерством з питань надзвичайних ситуацій про участь у складі формувань Цивільної оборони, визнати його інвалідом війни та видати відповідне посвідчення.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що його було залучено до складу формувань цивільної оборони для участі у ліквідації наслідків Чорнобильської АЕС та встановлено йому ІІ групу інвалідності, причиною якої є захворювання, пов’язане з ліквідацією наслідків Чорнобильської АЕС. Також посилається на п. 9 ч. 2 ст. 7 Закону  України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», згідно з яким до інвалідів війни належать також інваліди з числа осіб, залучених до складу формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської АЕС.

Сторони в судове засідання не з’явились, відповідач заперечень проти адміністративного позову не надав.

Суд, дослідивши матеріали справи і наявні в них докази, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, в періоди з 30.07.1986 року по 03.08.1986 року та з 05.08.1986 року по 25.08.1986 року позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у складі невоєнізованого формування служби Цивільної оборони Кагарлицького району від АПТ № 11032, що підтверджується довідкою Управління з питань надзвичайних ситуацій Київської обласної державної адміністрації від 19 листопада 2008 року № 01-08/1169 (а.с. 13), довідками ВАТ «Кагарлицьке автотранспортне підприємство 13255» від 28.02.2008 року № 41, 42, 43 (а.с. 16-19), виписками з наказів № 140-ком від 30.07.1986 року та № 143-ком від 05.08.1986 року (а.с. 8).

Листом відповідача від 4 грудня 2008 року № 1572 (а.с. 14-15) позивачу було відмовлено у видачі посвідчення інваліда війни з посиланням на те, що статус інваліда війни встановлюється на підставі довідки, яка містить інформацію про залучення особи до формувань Цивільної оборони, займану посаду та документів про роботу, яку виконував громадянин під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також довідки про встановлення інвалідності внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням службових обов`язків по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Також зазначено, що механізм реалізації положень  п. 9 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» чітко не визначений.

Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»до інвалідів війни також належать інваліди з числа осіб, залучених до складу формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.

Таким чином, згідно з вимогами вказаної правової норми підставами для надання особі статусу інваліда війни є залучення особи до складу формувань Цивільної оборони та настання інвалідності, внаслідок захворювань, пов`язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до вказаної вище довідки Управління з питань надзвичайних ситуацій Київської обласної державної адміністрації від 19 листопада 2008 року                 № 01-08/1169 в періоди 30.07.1986 року по 03.08.1986 року та з 05.08.1986 року по 25.08.1986 року позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у складі невоєнізованого формування Цивільної оборони Кагарлицького району.

Згідно з вимогами ст. 9 Закону України «Про Цивільну оборону України» від 3 лютого 1993 р. № 2974-ХІІ силами цивільної оборони є її війська, спеціалізовані та невоєнізовані формування.

Порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни регулюється Положенням про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року           № 302.

Відповідно до п. 10 зазначеної Постанови посвідчення інваліда війни видається на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності.

Щодо наявності у позивача документів, які підтверджують настання інвалідності, внаслідок захворювань, пов`язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, судом встановлено, що позивача визнано постраждалим від наслідків аварії 1 категорії, інвалідом 2 групи, що підтверджується довідкою до акту огляду МСЕК Серії КИО-І № 286447 (а.с. 9) та експертним висновком Центральної міжвідомчої комісії по встановленню причинного зв`язку хвороб, інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС від 1 листопада 2007 року № 9960-10490 (а.с. 12).

Частиною 2 ст. 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Отже, оскільки відповідачем не було доведено належними та допустимими доказами правомірності своїх дій, відмова позивачу у видачі посвідчення інваліда війни є протиправною.

Наведене свідчить, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159 - 163, 254 КАС України, суд

                      ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрація Київської області щодо відмови у наданні статусу інваліда війни протиправними.

Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Кагарлицької районної державної адміністрація Київської області встановити ОСОБА_1 статус інваліда війни відповідної групи та видати посвідчення  встановленого зразка.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, протягом десяти днів з дня її складання у повному обсязі шляхом подання через Київський окружний адміністративний суд заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                 В.О. Спиридонова

Постанову складено у повному обсязі 15.03.2010 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація